Προς το περιεχόμενο

Αντρέας – Παρασκευάς Τσουρινάκης τέλος εποχής από το PCmaster!!


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, simaras είπε

Ποιοι από το ragequit ήταν στο pc master συντάκτες; 

Σχεδον ολη η ομαδα που εφτιαξε το Ragequit οταν ξεκινησε (2012-13 δεν θυμαμαι ακριβως). Ειχαν καποιες διαφωνιες με το περιοδικο πολυ καιρο, οσον αφορα τις αμοιβες που (μαλλον δεν) επαιρναν και παραιτηθηκαν ολοι μαζι, εξου και το ονομα του site.

Δεν ξερω ποσοι απο αυτους εχουν απομεινει και ποσοι ηρθαν μετα που δεν ειχαν σχεση με το pcm αλλα καποια ονοματα απο τοτε τα βλεπω ακομα εκει.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 362
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Bspus είπε

Σχεδον ολη η ομαδα που εφτιαξε το Ragequit οταν ξεκινησε (2012-13 δεν θυμαμαι ακριβως). Ειχαν καποιες διαφωνιες με το περιοδικο πολυ καιρο, οσον αφορα τις αμοιβες που (μαλλον δεν) επαιρναν και παραιτηθηκαν ολοι μαζι, εξου και το ονομα του site.

Δεν ξερω ποσοι απο αυτους εχουν απομεινει και ποσοι ηρθαν μετα που δεν ειχαν σχεση με το pcm αλλα καποια ονοματα απο τοτε τα βλεπω ακομα εκει.

τα παιδιά που το έστησαν το site γράφουν ακόμα τα review κτλ. Όλοι τους ήταν συντάκτες στο pc master

Καλά στο pc master μέχρι και εγώ έχω γράψει ένα review :P

Επεξ/σία από chek2fire
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, chek2fire είπε

τα παιδιά που το έστησαν το site γράφουν ακόμα τα review κτλ. Όλοι τους ήταν συντάκτες στο pc master

Καλά στο pc master μέχρι και εγώ έχω γράψει ένα review :P

Το Darkfall ειχες κανει review ως guest συντακτης. Το θυμαμαι γιατι επαιζα και εγω τοτε. Καλη δουλεια εκανες.

Πως και δε συνεργαζεσαι και με το ragequit αφου εισαι gamer ακομα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστειλα μήνυμα στο κρατσα. Ορίστε η απάντηση 

Γεια χαρά Αντρέα,
κατ' αρχάς μίλα μου ελεύθερα όποτε θες. Τώρα με τον Τσουρινάκη ήμασταν φίλοι για πολλά χρόνια αλλά δυστυχώς τον τελευταίο καιρό χαθήκαμε και δεν έχω πλέον νέα του. Δεν ήταν ποτέ φίλος των social media και των forums οπότε σόρι αλλά δεν μπορώ να σε βοηθήσω σε αυτό.

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Bspus είπε

Το Darkfall ειχες κανει review ως guest συντακτης. Το θυμαμαι γιατι επαιζα και εγω τοτε. Καλη δουλεια εκανες.

Πως και δε συνεργαζεσαι και με το ragequit αφου εισαι gamer ακομα?

Έλλειψη χρόνο συν ότι για να γράψω για ένα game πρέπει όντος να μου αρέσει και να έχω κολάσει μαζί του όπως είχε γίνει και με το darkfall τότε.

11 λεπτά πριν, Edel είπε

Έστειλα μήνυμα στο κρατσα. Ορίστε η απάντηση 

Γεια χαρά Αντρέα,
κατ' αρχάς μίλα μου ελεύθερα όποτε θες. Τώρα με τον Τσουρινάκη ήμασταν φίλοι για πολλά χρόνια αλλά δυστυχώς τον τελευταίο καιρό χαθήκαμε και δεν έχω πλέον νέα του. Δεν ήταν ποτέ φίλος των social media και των forums οπότε σόρι αλλά δεν μπορώ να σε βοηθήσω σε αυτό.

είναι σαν να υπάρχει συμφωνία να μην τον ενοχλήσει κανείς. Δεν μπορώ να δεχθώ ότι έχουν χάσει κάθε επαφή μαζί του.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω γω? Είναι σα να έχουν κάνει κανένα έγκλημα και να θέλουν να ξεχάσουν εκείνη τη χρυσή εποχή.

Ίσως πραγματικά τους πονάει που από την απόλυτη ακμή τους βρέθηκαν στο κλείσιμο και δε θέλουν να ασχοληθούν ξανά με το πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τελευταια ελπιδα που ειχα για να γυρισει πισω ηταν στις 20 Απριλιου 2017 με την κυκλοφορια του Syberia 3

Αφου δεν εγινε τοτε, δεν πιστευω να γινει ποτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, firepc είπε

Η τελευταια ελπιδα που ειχα για να γυρισει πισω ηταν στις 20 Απριλιου 2017 με την κυκλοφορια του Syberia 3

Αφου δεν εγινε τοτε, δεν πιστευω να γινει ποτε

και γιατί όχι το Μαιο του 2012 με το diablo 3 , να βάλει το 80% που του άξιζει...και να δικαιωθεί επιτέλους 😆

Επεξ/σία από shadowlike
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, chek2fire είπε

Έλλειψη χρόνο συν ότι για να γράψω για ένα game πρέπει όντος να μου αρέσει και να έχω κολάσει μαζί του όπως είχε γίνει και με το darkfall τότε.

είναι σαν να υπάρχει συμφωνία να μην τον ενοχλήσει κανείς. Δεν μπορώ να δεχθώ ότι έχουν χάσει κάθε επαφή μαζί του.

Το θυμάμαι αυτό το review, δεν ήξερα ότι το είχες γράψει εσύ. Πρέπει να ψάξω να το βρώ.

Επεξ/σία από Silverage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Περι συνεντευξης με τον κυριο Τσουρινακη, επειδη εχουμε προσπαθησει σε αλλη κοινοτητα που ειμαι μελος, οπως και διαφοροι αλλοι, δεν καταφεραμε ποτε να τον πεισουμε για κατι τετοιο.

Για ολους τους δικους του λογους, εχει απομακρυνθει απο τον ευρυτερο χωρο και εχει επικοινωνια μονο με παρα πολυ συγκεκριμενα ατομα.

Το λυπηρο ειναι, πως στη μια και τελευταια φορα τα τελευταια 10-15 χρονια που εδωσε συνεντευξη, ηταν στον ακατανομαστο και δεδομενου της βλακωδης φυσης της συνεντευξης, δεν ξαναεπιχειρησε κατι αντιστοιχο.

Εχουν γραφει τοσα και τοσα για τον κυριο Τσουρινακη ολα αυτα τα χρονια. Δεν τον θεοποιω, ουτε και τον απορριπτω. Ειτε αρεσει ειτε οχι, εχει τονους εμπειριας και ενασχολησης με τον χωρο, ακομα και σε παρουσιασεις που διαφωνουσα μαζι του, δεν μπορω να αγνοησω το γεγονος πως το εκανε για τους Χ-Ψ λογους βαση προσωπικης κρισης και αποψης, οπου και τις τεκμηριωνε.

Τελος, πρεπει να ειμαι απο τους ελαχιστους που συμφωνησα πληρως και ακομα παραπανω για την κριτικη του στο Diablo 2.

Επεξ/σία από Getta Robo
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ok σεβαστό , μάλλον βαρέθηκε και τα παράτησε. Κρίμα γιατί δεν μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου να βαριέται το gaming ακόμα και σε βαθιά γεράματα. Είμαι σίγουρος πως αν ασχολούνταν ακόμα θα εμφανιζόταν για μια συζήτηση ή ένα live stream για τα "παιδιά" που μεγάλωσαν με το PMC. Εξάλλου, μιλάμε για έναν άνθρωπο που έγραψε βιβλία με λύσεις παιχνιδιών και έδωσε τη ψυχή του για τα adventure games με το πιο σημαντικό επίτευγμα ότι γαλούχησε μια ολόκληρη γενιά απο pc gamers στο χώρο του adventuring. Δεν θέλω να το πιστέψω ότι κλείνει έτσι το κεφάλαιο Τσουρινάκης ίσως γιατί δε θέλω να αφήσω πίσω μου αυτή τη νοσταλγία που μου προσφέρει η συγκεκριμένη εποχή. Τελικά ίσως θα πρέπει να το σεβαστούμε όπως είπα αρχικά και να τον αφήσουμε στην ησυχία του τον άνθρωπο. 🤔

Επεξ/σία από shadowlike
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, shadowlike είπε

ok σεβαστό , μάλλον βαρέθηκε και τα παράτησε. Κρίμα γιατί δεν μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου να βαριέται το gaming ακόμα και σε βαθιά γεράματα. Είμαι σίγουρος πως αν ασχολούνταν ακόμα θα εμφανιζόταν για μια συζήτηση ή ένα live stream για τα "παιδιά" που μεγάλωσαν με το PMC. Εξάλλου, μιλάμε για έναν άνθρωπο που έγραψε βιβλία με λύσεις παιχνιδιών και έδωσε τη ψυχή του για τα adventure games με το πιο σημαντικό επίτευγμα ότι γαλούχησε μια ολόκληρη γενιά απο pc gamers στο χώρο του adventuring. Δεν θέλω να το πιστέψω ότι κλείνει έτσι το κεφάλαιο Τσουρινάκης ίσως γιατί δε θέλω να αφήσω πίσω μου αυτή τη νοσταλγία που μου προσφέρει η συγκεκριμένη εποχή. Τελικά ίσως θα πρέπει να το σεβαστούμε όπως είπα αρχικά και να τον αφήσουμε στην ησυχία του τον άνθρωπο. 🤔

είναι σίγουρο ότι παίζει game ακόμα. Κοίτα να δείς όσοι έχουμε το μικρόβιο από μικρά παιδιά απαξ και περάσεις τα άντα και συνεχίζεις και είσαι gamer τότε είναι σίγουρο ότι θα είσαι gamer μέχρι τα βαθιά γεράματα μην σου πω καρδιά πάνω στο keyboard από κανά jump scare horror game σε 70+ :P

Επεξ/σία από chek2fire
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, chek2fire είπε

 Κοίτα να δείς όσοι έχουμε το μικρόβιο από μικρά παιδιά απαξ και περάσεις τα άντα και συνεχίζεις και είσαι gamer τότε είναι σίγουρο ότι θα είσαι gamer μέχρι τα βαθιά γεράματα μην σου πω καρδιά πάνω στο keyboard από κανά jump scare horror game σε 70+ :P

σωστος, 44 τωρα και η καψουρα δεν σταματει

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
18 hours ago, Getta Robo said:

Το λυπηρο ειναι, πως στη μια και τελευταια φορα τα τελευταια 10-15 χρονια που εδωσε συνεντευξη, ηταν στον ακατανομαστο και δεδομενου της βλακωδης φυσης της συνεντευξης, δεν ξαναεπιχειρησε κατι αντιστοιχο.

Ποπό, μιλάμε για τόνους βλακείας.

Καταφέρνει τεράστια πλήγματα στην ελληνική gaming σκηνή κάθε τόσο αυτός και το crew του. 😕

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...