Προς το περιεχόμενο

Τα πρώτα προβλήματα στο iPad


Nomikaria

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 367
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι να την κάνεις την μπαταρία όταν ο Zach Honig του “PC Magazine” αναφέρει ότι μετά από δέκα λεπτά εργασίας με το iPad του στον ήλιο ήταν αρκετά για να αρνηθεί το τελευταίο τις υπηρεσίες του, πέφτοντας σε “cooldown mode”.

Έχεις δουλέψει άλλη ταμπλέτα με ντάλα ήλιο; Η smartphone? Κάνα htc ξέρω γω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως, οπως και με ολες τις συσκευες που ειναι (ή πλασσαρονται) σαν innovations πρεπει να αφησεις λιγο χρονο, ωστε να βρεθουν και να διορθωθουν τα προβληματα που ισως εχουν. Απο την αλλη, εκτος ελαχιστων, οι περισσοτεροι αγοραζοντας μια τετοια συσκευη, σιγουρα θα εχουν διαβασει και διαφορες κριτικες δεξια και αριστερα. Αλλωστε η τιμη δεν ειναι και μικρη για να πειραματιστει κανεις.

Η αληθεια ειναι οτι φαινεται ενδιαφερον παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά είναι λίγο, και το omnia 1 μου είχε κολλήσει σε ντάλα ήλιο το μεσιμέρι που το χτύπαγε ενώ το δούλευα σαν gps στο τουτού αλλά μετά από κάνα μισάωρο. Το πρωί που δεν είχε ήλιο δεν κόλλαγε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Battery Life

 

παραμύθια! Οι άνθρωποι το χρησιμοποίησαν σε streaming, gaming αλλά ήξεραν το ipad δεν το παίξανε πρωτάρηδες α να δούμε και αυτό και το άλο και πως αλλάζεις αυτο το setting. Βαριά πράγματα δεν λέω αλλά αυτά θα κάνουν οι περισσότεροι μην γελιόμαστε. Μέγα διαφορά με αυτό που postaρες μέγα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δουλέψει άλλη ταμπλέτα με ντάλα ήλιο; Η smartphone? Κάνα htc ξέρω γω;

 

HP TC1100 & HP TC4400 σε ατελείωτα promotion με ήλιο, αέρα, ζέστη απροβλημάτιστα!!!

Άσε που τα λειτουργούσαν ξανθές αιθέριες υπάρξεις!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το είδα πριν λίγο στο Mall, η συσκευή είναι κ@**λα, χωρίς πλάκα.

 

Εδώ θα σχολιάσω μόνο το θέμα της θερμοκρασίας και του wifi, μου φάνηκε λίγο ζεστό από πίσω αλλά ήταν στην πρίζα και έπαιζε ασταμάτητα στα χέρια των επισκεπτών. Επίσης, το σήμα του wifi δεν μου φάνηκε ιδιαίτερα ισχυρό, θα θέλει πάλι κάνα wififofum.

 

Είναι, πάντως, by far που λένε η καλύτερη οθόνη αφής που έχω δει και το πιο responsive λειτουργικό που έχω χρησιμοποιήσει. Δεν περιγράφεται η αίσθησή του.

 

Αυτά. Όταν με το καλό βγει η 3g έκδοση, θα σκεφτούμε σοβαρά την αγορά του!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο δεν το σχολιάζετε όμως.

 

Είναι λογικό μια συσκευή καινούργια όπως το ipad να έχει προβλήματα και να κάνουν οι πρώτοι που την αγοράζουν τα πειραματόζωα. Μην γινόμαστε παράλογοι.

 

Το κορυφαίο δεν είναι το ότι έχει προβλήματα, αλλά το ότι λένε στον κόσμο ότι δεν έχει και ότι δεν φταίει το ipad αλλά τα δεκάδες μοντέλα router (υποθέτω) που υπάρχουν.

 

Καλό, ε;

 

Επιτελους μια λογικη απαντηση. Αυτο σκεφτηκα και εγω αρχικα αλλα το ολο θεμα εχει ξεφυγει και αρχισα να αναρωτιεμαι μηπως δεν σκεφτομαι σωστα.

 

Επισης για αυτους που λενε οτι δεν εγινε και τιποτα και απλως να αλλαξουμε τη λειτουργια σε b/n αντι για n, ειναι κατι σχετικα δύσκολο για ενα μεγαλο μερος χρηστων που δεν γνωριζουν ουτε καν πως να εχουν προσβαση στο router.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανείς δεν είπε ότι το πρόβλημα δεν είναι πρόβλημα, ή ότι αυτά που ισχυρίζεται η Apple είναι σωστά(όλες οι συσκευές φταίνε εκτός από το iPad). Απλά είναι ένα software bug, το οποίο μέσα στις επόμενες ώρες ή ημέρες θα επιλυθεί. Δεν χρειάζεται τόσος πανικός και ντόρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι στο καλό, δεν τα δοκιμάζουν πριν τα βγάλουν στην αγορά...

 

Σιγά μην μετακομίσουμε κιόλας, και σιγά μην ζητάμε από τις καφετέριες να πειράζουν τα ρούτερ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ αλλά η apple δεν ανακάλυψε τον τροχό να ξέρεις, tablets κυκλοφορούν χρόνια τώρα (χωρίς προβλήματα κιόλας - δες HP TC1100) οπου και pdf ανοίγουν, και Wifi έχουν, όπως έχουν και USB έξοδο VGA υπέρυθρες, bluetooth, και φυσικά δεν χρειάζονται αντικατάσταση ρούτερ ή μετονομασία τους κλπ κλπ.

Και ναι μεν, οποιαδήποτε νέα συσκευή είναι λογικό να έχει κάποια "παιδικά" προβλήματα, αλλά τέτοιου είδους κατ'εμέ είναι απαράδεκτα. To wifi connectivity είναι πάρα πολύ σημαντικό για να κυκλοφορήσεις κάτι χωρίς επαρκές testing - ελεος πια....

Να δω τι θα λέγατε αν η apple έβγαζε αυτοκίνητα και έφευγε η ρόδα εν κινήσει...

 

 

Πες τα!! ;););) Σύμφωνο μαζί σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...