Προς το περιεχόμενο

παραλαβη απο ελτα


boudos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

να ρωτησω παιδια εαν εισαι ανηλικος μπορις να παραλαβης δεμα απο τα ελτα χορις καποιον γονεα?(αν ειναι στο ονομα σου) και τι χρειαζετε να εχεις μαζι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Υποθέτω ότι μπορείς, δεν είναι δικαιοπραξία για να θέλει σύμπραξη γονέα ή κηδεμόνα.

Ταυτότητα να έχεις μαζί σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω παιδια εαν εισαι ανηλικος μπορις να παραλαβης δεμα απο τα ελτα χορις καποιον γονεα?(αν ειναι στο ονομα σου) και τι χρειαζετε να εχεις μαζι?

 

 

εφοσον εχεις ταυτοτητα δεν βλεπω γιατι να μην στο δωσουν ασχετα με το εαν εισαι ενηλικος η οχι!

Λογικα μονο την ταυτοτητα σου θα χρειαστεις εαν ειναι στο ονομα σου.Απλα τα πραγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι στο διαολο τσόντες παρήγγειλες και φοβάσαι??

 

Σου στέλνουν χαρτί στη διεύθυνση που έδωσες για να σε προειδοποιήσουν ότι ήρθε το δέμα σου!!Δεν ξέρω αν γίνεται να τους πεις να μην στείλουν!!Κατέβαινε κάθε μέρα στις 10 ώρα που έρχεται ο ταχυδρόμος για να παραλάβεις εσύ πρώτος το χαρτί!!:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τουλάχιστον έχω παραλάβει δέμα από ΕΛΤΑ με την ταυτότητά μου και είμαι 17.

Περίμενα 10 ώρες μέσα στα γερόντια να πούμε :D

 

Τώρα όσον αφορά το χαρτί και να πάρεις τηλέφωνο να ζητήσεις να μην σου στείλουν, πιστεύω πως θα φας γράψιμο ;)

Από εκεί και πέρα, πάρε τα κλειδιά του γραμματοκιβωτίου, κρύψε τα, και άμα δεν τα βρίσκουν οι δικοί σου κάνε την πάπια.

Πάρε εσύ το χαρτάκι και μετά, τσουπ, "Μαμά, κάτω από τον καναπέ ήταν."

Είναι κι αυτό ένα σενάριο :D

 

---------- Προσθήκη στις 14:54 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 14:52 ----------

 

sex toys προφυλακτικα και σεξυ εσωρουχα για το γκομενακι εχει παραγγηλει ειμαι σιγουρη :P

 

Τστστσ, χάθηκαν τα φαρμακεία και τα καταστήματα εσωρούχων;

Να τραβήξει το παλικάρι τέτοιο λούκι όταν υπάρχουν και τα 2 άφθονα σε οποιαδήποτε αγορά;

Εκτός αν ζεις σε κανένα χωριό που δεν έχει τέτοια, ε, κλέψε καμιά σωβρακοφανέλα της θειας σου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για τις απαντησεις...οσο για καποιους αλλους που πηγαν να βρουν τι εχω παραγγειλει εκαναν λαθος....αμα ηθελα κατι τετοιο θα πηγαινα κατευθειαν σε ενα σεξ σοπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ, μια φορά πάντως που ήθελα να έρθει κάτι στο σπίτι, το έστειλα με απλή αποστολή, σε φάκελο που περιείχε και κάτι άλλο, άσχετο, στη σωστή διεύθυνση αλλά σε άσχετο όνομα.

 

Αν το έβρισκε κανένας παππούς και το άνοιγε κατά λάθος, θα το είχαν στείλει σε άλλον και καλά.

Αν πάλι δεν το άνοιγε, θα το κρατούσα εγώ, δε θα έβρισκα ποτέ αυτόν τον τύπο, θα το άνοιγα και θα είχε μέσα μόνο αυτό το ευτελές "επιπλέον" πράγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβαινε κάθε μέρα στις 10 ώρα που έρχεται ο ταχυδρόμος για να παραλάβεις εσύ πρώτος το χαρτί!!:P

...αυτό μου θυμίζει λίγο τη φάση με τον Άι-Βασίλη, που μέσα σ' ένα βράδυ μοιράζει δώρα σ' όοοοοοοοοοοολα τα παιδιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και κατι αλλο θελω να στειλω ενα γραμμα απο μαρουσσι σε λυκοβρηση με φακελο Α4 τι γραμματοσημα θελει και ποσες μερες θα κανει να παραδοθει?ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παράδοση λογικά την επομένη, και θέλει (για Α4 μεγέθους φάκελο, που περιέχει απλά μια κόλλα Α4 όπως λες) 0.7€ γραμματόσημο (βάλε 1ος € μην έχει αλλάξει κάτι σε σχέση με έναν κατάλογό τους που έχω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...