Προς το περιεχόμενο

Προσφορές παιχνιδιών v1


newlynx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To Tyranny σε πολύ καλή έκπτωση 66% στο GOG. Δεν ξέρω αν είναι ιστορικό χαμηλό κλπ, αλλά είμαι σχεδόν σίγουρος πως σε DRM free δεν έχει παίξει χαμηλότερα. 

 

https://www.gog.com/game/tyranny_commander_edition

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Paradox Humble Bundle
με ωραία συλλογή με 9.80€

Cities in Motion 2
Magicka 2
Majesty 2 Collection
Crusader Kings II+The Old Gods DLC
Pillars of Eternity

Hearts of Iron III Collection

Europa Universalis III Complete
Stellaris
++++++ που θα ξεκλειδωθούν

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω ότι θα ξεκλειδωθούν άλλα games, αλλά και πάλι αξίζει μέχρι και το 3ο tier το συγκεκριμένο bundle. Παιδιά, pillars of eternity και stellaris στα 10€ είναι κλεψιά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Liakos10 είπε

Δε νομίζω ότι θα ξεκλειδωθούν άλλα games, αλλά και πάλι αξίζει μέχρι και το 3ο tier το συγκεκριμένο bundle. Παιδιά, pillars of eternity και stellaris στα 10€ είναι κλεψιά.

ναι γω έκανα λάθος..τα μπέρδεψα με τα +++€ :D

αλλά ναι,το POE και μόνο είναι το ΤΟΠ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Despotas είπε

Όλα τα πρόσφατα Shadowrun σε καλή τιμή για περίπου 22 ώρες:

https://www.fanatical.com/en/bundle/shadowrun-triple-pack

 Αν δεν κάνω λάθος, στις τελευταίες εκπτώσεις στο steam έπαιξε το ίδιο πακέτο + τα  DLC για το Returns και το Hong Kong στα 9,55€
Just for reference

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

στα κλειδάδικα είναι πολύ πιο φθηνή η "τριλογία",δεν αξίζει το bundle.
κάπου 2.80€

 

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχω παιξει ποτε καποιο shadowrun...δεν βλεπω να ειναι τοσο δημοφιλες σαν παιχνιδι στο pc ή κανω λαθος? αξιζει? ειναι κατι σαν mass effect ή μου φανηκε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, panagiotis54 είπε

δεν εχω παιξει ποτε καποιο shadowrun...δεν βλεπω να ειναι τοσο δημοφιλες σαν παιχνιδι στο pc ή κανω λαθος? αξιζει? ειναι κατι σαν mass effect ή μου φανηκε?

 

Βασισμένα στο δημοφιλές ομώνυμο p&p RPG. Cyberpunk world (corporations rule) με στοιχεία fantasy και magic. Χειρισμός ομάδας, turn-based combat system, ικανοποιητικό story, γενικά τίμια παιχνίδια. Μην περιμένεις καμιά υπερπαραγωγή αλλά σε αυτά τα λεφτά αξίζουν και με το παραπάνω. Ουδεμία σχέση με Mass Effect...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
56 minutes ago, panagiotis54 said:

δεν εχω παιξει ποτε καποιο shadowrun...δεν βλεπω να ειναι τοσο δημοφιλες σαν παιχνιδι στο pc ή κανω λαθος? αξιζει? ειναι κατι σαν mass effect ή μου φανηκε?

Υπάρχουν κάποια concept τα οποία χρησιμοποίησε και το Mass Effect, συγκεκριμένα τη δομή των quests (υπάρχουν main story quests και side-quests, πάντα σε instanced areas εκτός του κυρίως "hub" α λά Normandy/Citadel, τα side-quest κάνουν expire αν προχωρήσεις τα main story), στα party members (μικρό cast, το character interaction μαζί τους κυρίως γίνεται στο hub area και προσφέρουν σχολιασμό κατά τη διάρκεια των quest, είναι specialized μέσω talent trees, έχουν "loyalty" missions όπως τα αντίστοιχα party members των Mass Effect), αλλά απο εκεί και πέρα είναι διαφορετικές εμπειρίες (third person shooter vs. isometric turn-based RPG, στα Shadowrun ο πρωταγωνιστής είναι πολύ πιο customizable απο τον Shepard του ME καθώς και είναι λιγότερο combat-heavy και με πολύ περισσότερο διάβασμα απο το ME). Για τα υπόλοιπα με πρόλαβαν οι συμφορουμίτες πιο πάνω :P

Είχαν αρκετή απήχηση στο cRPG κοινό, ειδικά σε άτομα που έχουν παίξει το επιτραπέζιο RPG στο οποίο βασίζονται τα παιχνίδια. Επιπρόσθετα, μια και αρχικά το engine του παιχνιδιού είχε δημιουργηθεί με focus στο level editor του, υπάρχει πολύ πράμα απο user-made campaigns για να παίξεις αφού τελειώσεις το main story.

Προσωπικά θεωρώ πως το καλύτερο της σειράς είναι το 2ο (Dragonfall) μια και το 3ο είναι more of the same αλλά με ασιατικό theme και το πρώτο ήταν περισσότερο σαν προσχέδιο/πείραμα (το story του είναι... functional αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο).

18 hours ago, vadou said:

 Αν δεν κάνω λάθος, στις τελευταίες εκπτώσεις στο steam έπαιξε το ίδιο πακέτο + τα  DLC για το Returns και το Hong Kong στα 9,55€
Just for reference

To DLC campaign του Hong Kong απο όσο γνωρίζω περιλαμβάνεται σε όλες τις πρόσφατες εκδόσεις, καθώς αν θυμάμαι σωστά η μή-Extended έκδοση έχει αποσυρθεί. Το Returns δεν θυμάμαι να είχε κάποιο DLC, εκτός αν εννοείς το Deluxe Edition upgrade (περιέχει κάποια .pdf με short stories που σχετίζονται με το campaign του Returns και το OST).

Επεξ/σία από Greygore
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...