Προς το περιεχόμενο

Πιθανή αποκάλυψη του νέου iPhone


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Όσοι έχουν iPhone δεν αναρωτιούνται. Η απομακρυσμένη διαγραφή των δεδομένων του κινητού όπως και το κλείδωμα της συσκευής είναι μία λειτουργία που παρέχεται σε όλους τους χρήστες MobileMe ακριβώς για να προστατέψει έναν κάτοχο iPhone από την διαρροή προσωπικών και πολλές φορές εμπιστευτικών πληροφοριών' date=' σε περίπτωση κλοπής της συσκευής.

 

Οι υπόλοιποι αναρωτιούνται και πλάθουν θεωρίες συνομωσίας. ;)[/quote']

 

Όσοι έχουμε Iphone δεν αναρωτιόμαστε, είμαστε σίγουροι ότι κάποια στιγμή ο Στήβ, αν τον βολέψει, μπορεί να εκμεταλευτεί τα ενδεχομένως ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα μας. Μονάχα που φροντίζουμε να μην έχουμε τίποτα ευαίσθητο στο κινητο. Εμένα άλλο με προβληματίζει. Τι θα γίνει σε περίπτωσει που κάποιος παρακάμψει τα συστήματα ασφαλείας της Apple και απενεργοποιησει μερικα εκατομύρια τηλέφωνα;

Αποστολή από iPhone με το Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 168
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Την οποία δυνατότητα καθώς επίσης και τον εντοπισμό θέσης της συσκευής σε περίπτωση κλοπής θα μπορούσαν να την έχουν όλα τα κινητά με δέκτη gps αλλά κανένα άλλο κινητό δεν το προσφέρει.

 

σε περίπτωση κλοπής πιο πιθανό είναι να γυρίζεις την ομόνοια κ να κάνεις αναπάντητες μέχρι κάπου να αναγνωρίσεις το ringtone σου(αν δε το έχουν κλείσει) παρά να το βρεις μέσω mobile me. το μόνο ουσιαστικό είναι ότι μπορείς να διαγράψεις τα δεδομένα σου..μιας κ όλοι δουλεύουμε στη cia σε κυβερνητικά προγράμματα και είναι πράγματι πολύ χρήσιμο..

 

μονάχα μη κάνουν καμιά βλακεία κ δε βγει σε άσπρο... μονάχα αυτό.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε περίπτωση κλοπής πιο πιθανό είναι να γυρίζεις την ομόνοια κ να κάνεις αναπάντητες μέχρι κάπου να αναγνωρίσεις το ringtone σου(αν δε το έχουν κλείσει) παρά να το βρεις μέσω mobile me. το μόνο ουσιαστικό είναι ότι μπορείς να διαγράψεις τα δεδομένα σου..μιας κ όλοι δουλεύουμε στη cia σε κυβερνητικά προγράμματα και είναι πράγματι πολύ χρήσιμο..

 

μονάχα μη κάνουν καμιά βλακεία κ δε βγει σε άσπρο... μονάχα αυτό.......

 

Εσύ ακολούθησε τον τρόπο με τις αναπάντητες στην ομόνοια, εγώ θα προτιμήσω το mobile me σε συνεννόηση με την αστυνομία.

http://mashable.com/2009/07/28/find-my-iphone/

Και μπορεί πληροφορίες για την area 51 να μην τις περνάω στο κινητό μου παρά μόνο σε σημειώσεις που έχω καλά κρυμμένες μέσα στο τοίχο του σπιτιού μου αλλά τις προσωπικές μου φωτογραφίες θα τις διαγράψω. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή η είδηση έχει ήδη διεψευθει. Μάλιστα κάποιος εστηλε μυνημα σε site ότι το έχει και αυτός αυτο το κινητό και δεν προκειτε παρά για ένα απο τα 10δες μαϊμού κινεζικά iPhone.. Καλά κουτόχορτο τρώτε; Είναι ποτέ δυνατόν η super μυστηκοπαθης apple να χάσει πρωτότυπο κινητό; αχααχα..

 

 

Αποστολή από iPhone με το Insomnia.app

 

Έχω διαβάσει και τη συνέχεια. Το παραμύθι δε μου αρέσει γιατί δεν έχει δράκο ! Να συμφωνήσω ότι έγινε ποιο σοβαρή η φήμη , αλλά άμα αυτο είναι το νεο iPhone χανω ότι θέλετε.. Όπως γράφουν και αλοι άμα το είχαν στα αλήθεια δε θα βγάζανε ένα βίντεο 10 δευτερολέπτων κλπ. Συνήθως η αλήθεια είναι το προφανές. Το site που έβγαλε την είδηση ήθελε μεγαλύτερη δημοσιότητα=περισσοτερες διαφημίσεις=περισσότερα κέρδη. Πόσο δύσκολο είναι να το καταλάβει κανείς αυτο; Επίσης πως γίνεται το νεο iPhone να είναι ολοιδιο με επιβεβαιωμενα υπαρκτό κλωνο μαϊμού; Λέτε να άρεσε η μαϊμού τόσο πολύ στην apple ώστε αποφάσισε να αντιγράψει το design και μάλιστα 100% χωρίς να κάνει καμία αλλαγή;

Αποστολή από iPhone με το Insomnia.app

 

 

 

Πουθενά ένα λινκ με τον κλώνο ε;; αχαχαχα :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ ακολούθησε τον τρόπο με τις αναπάντητες στην ομόνοια, εγώ θα προτιμήσω το mobile me σε συνεννόηση με την αστυνομία.

http://mashable.com/2009/07/28/find-my-iphone/

Και μπορεί πληροφορίες για την area 51 να μην τις περνάω στο κινητό μου παρά μόνο σε σημειώσεις που έχω καλά κρυμμένες μέσα στο τοίχο του σπιτιού μου αλλά τις προσωπικές μου φωτογραφίες θα τις διαγράψω. :P

 

πόσο σοβαρά μπορείς να τα λες αυτά, εδώ το σπίτι σου κλέβουν κ η αστυνομία σε γράφει στα παπάρ** τους, κ νομίζεις καημένε ότι θα κάτσει να σχοληθεί κανείς με το iphone σου??

το ότι σου δίνει τη δυνατότητα να σβήσεις τα αρχεία σου το είπα σαφώς κ κάποιοι να το θέλουν, κ εμένα δε με χαλάει.. αλλά μην τρέφεις ψευδαισθήσεις ότι θα το βρεις αν στο κλέψουν μέσω mobileme.. ίσως αν ήσουν στην αμερική ναι... αλλά κ πάλι πρέπει να είσαι τυχερός να είναι άσχετος εντελώς ο καραγκιόζης που το έκλεψε για να μην το κλείσει (πραγματικά μακάρι να τους πιάναν αυτούς που κλέβουν) ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί; Πήρες και συ γυαλάκια ηλίου με άσπρο σκελετό; :lol:

 

:lol::lol::lol::lol::lol: όχι αλλά το 3g μου είναι άσπρο κ έχω δεθεί! πάντως εσύ πήρες άσπρα γυαλάκια ε????? αυτά είναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω καν αν το εχει ανεβασει καποιος πιο νωρις......αλλα δεν ειχα την υπομονη να κοιταξω ολα τα post......

[ame]

[/ame]

Μοιαζει για πραγματικο κατα την αποψη μου.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:lol::lol::lol::lol::lol: όχι αλλά το 3g μου είναι άσπρο κ έχω δεθεί! πάντως εσύ πήρες άσπρα γυαλάκια ε????? αυτά είναι..

Black φανατικά! Θα φάω πόρτα στο λιμάνι της Μυκόνου!

(αν πήγαινα)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι έχουν iPhone δεν αναρωτιούνται. Η απομακρυσμένη διαγραφή των δεδομένων του κινητού όπως και το κλείδωμα της συσκευής είναι μία λειτουργία που παρέχεται σε όλους τους χρήστες MobileMe ακριβώς για να προστατέψει έναν κάτοχο iPhone από την διαρροή προσωπικών και πολλές φορές εμπιστευτικών πληροφοριών, σε περίπτωση κλοπής της συσκευής.

 

Οι υπόλοιποι αναρωτιούνται και πλάθουν θεωρίες συνομωσίας. ;)

 

Έχω iPhone :-p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπως είπε κι ένας φίλος πιο πάνω, το θέμα είναι πόσο ιδιωτικά είναι τα δεδομένα σου, αν η apple έχει τη δυνατότητα να κάνει πλήρη διαγραφή σε ένα iPhone. Αυτό αυτόματα σημαίνει πως μπορεί να κάνει πολλά περισσοτερα χωρίς εσύ να το καταλάβεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω καν αν το εχει ανεβασει καποιος πιο νωρις......αλλα δεν ειχα την υπομονη να κοιταξω ολα τα post......

Μοιαζει για πραγματικο κατα την αποψη μου.......

 

Και στο βίντεο το ίδιο (μη σου πω περισσότερ) άσχημο φαίνεται...

Σχισμές, εγκοπές, άκρες, τρύπες και δε συμμαζεύεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπως είπε κι ένας φίλος πιο πάνω, το θέμα είναι πόσο ιδιωτικά είναι τα δεδομένα σου, αν η apple έχει τη δυνατότητα να κάνει πλήρη διαγραφή σε ένα iPhone. Αυτό αυτόματα σημαίνει πως μπορεί να κάνει πολλά περισσοτερα χωρίς εσύ να το καταλάβεις.

 

 

στον επαναστατικό αγώνα μήπως είχαν iphone ???????.....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...