Προς το περιεχόμενο

Moto GP


Freakster

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αποσύρεται ο Lorenzo. Σκιά του εαυτού του όλη τη σεζόν, σε ανταγωνιστική μηχανή.

Νέος μεν ακόμα, αλλά φαίνεται να μην υπάρχει επιστροφή μετά τους τραυματισμούς.

 

 

 

 

99-lorenzo__gp_3461_1.middle.jpg

2 τίτλοι 250 cc, 3 τίτλους motogp.

Respect για την ταχύτητά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 303
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Respect για τον JL99 για όλα ότι πέτυχε και πρόσφερε στο MotoGP. O Mr μετρονόμος είναι  ο μόνος που "έκοψε" πρωτάθλημα  απ' την επέλαση Honda/MM93 (απ' την στιγμή που ήρθε ο MM93 στην μεγάλη κατηγορία). 

Οι φήμες λένε πως στην Honda  HRC θα έρθει τελικά ο A.M στην θέση του (φαμίλια Μαρκέζ...)...για να δούμε.

Ας ελπίσουμε σε ένα καλύτερο θέαμα με μεγαλύτερο ανταγωνισμό του χρόνου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, koftis650 είπε

Οι φήμες λένε πως στην Honda  HRC θα έρθει τελικά ο A.M στην θέση του (φαμίλια Μαρκέζ...)...για να δούμε.

 

Οι φημες επισης μιλανε για Ζαρκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, talibanakos είπε

Οι φημες επισης μιλανε για Ζαρκο.

Όπως και για CC για τον οποίο ο Ζάρκο είπε πως έχει προτεραιότητα...η φήμη για AM έχει επιβεβαιωθεί σήμερα απο 3 υψηλά στελέχη...είδωμεν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, koftis650 είπε

Όπως και για CC για τον οποίο ο Ζάρκο είπε πως έχει προτεραιότητα...η φήμη για AM έχει επιβεβαιωθεί σήμερα απο 3 υψηλά στελέχη...είδωμεν

Θα ξεκαθαρισει συντομα.
Εχω αναμεικτα συναισθηματα για αυτη τη μεταγραφη,καθως ειμαι χοντακιας,αλλα δε μου καθεται καλα ο Μαρκ τα τελευταια χρονια,ποσο μαλλον που τωρα θα ειναι και ο αδερφος του μαζι.

Προτιμουσα να δω καποιον αλλο,οπως Καρλ η Ζαρκο..
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Μάλλον αναγκάστηκε το HRC να υπογράψει τον Alex, διότι έπεσε -εμμέσως πλην σαφώς- τελεσίγραφο από Marc, ότι αν δεν υπογράψει ο Alex για το 20, δε θα υπογράψει και αυτός για το 21.

ΟΚ, δεν είναι παράλογο, business κάνουν όλοι και ο καθένας κοιτάει το συμφέρον του (και της οικογένειάς του :) ).. Εμένα ο Alex γενικά ποτέ δε μου πολυγέμισε το μάτι σαν οδηγός, αλλά δεν είναι και κανάς τυχαίος οπότε ΟΚ πάμε για ένα χρόνο συμβόλαιο να δούμε τι μπορεί να κάνει. Πιστεύω ότι μπορεί να πάει καλύτερα από LOrenzo λόγω καθοδήγησης από τον αδερφό του, αν και οι πρώτοι χρόνοι που έγραψε δεν ήταν και για πανηγυρισμούς..Μάλλον το αντίθετο. Θα δούμε.

Σε κάθε περίπτωση, από κάτι Zarco και κάτι Crutchlow που έχουν πολύ συγκεκριμένο ταβάνι, πολύ καλά έκαναν και επένδυσαν σε ένα νέο ταλέντο (και πρωταθλητή φυσικά..)

Μεγάλη απώλεια για το πρωτάθλημα, και για το sport γενικά, η αποχώρηση του Jorge. Τεράστιος οδηγός, ανίκητος στην καλή του μέρα, και απίστευτο mentality. Άδοξο να σταματάει σε τόσο κακή χρονιά. Δε το έχω ψάξει πολύ, αλλά έχω την αίσθηση ότι ο τραυματισμός του μάλλον ήταν πολύ σοβαρότερος από ότι ειπώθηκε, και ενδεχομένως να κινδύνευσε η ζωή ή η σωματική του ακεραιότητα πολύ σοβαρά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, eMike είπε

Μάλλον αναγκάστηκε το HRC να υπογράψει τον Alex, διότι έπεσε -εμμέσως πλην σαφώς- τελεσίγραφο από Marc, ότι αν δεν υπογράψει ο Alex για το 20, δε θα υπογράψει και αυτός για το 21.

ΟΚ, δεν είναι παράλογο, business κάνουν όλοι και ο καθένας κοιτάει το συμφέρον του (και της οικογένειάς του :) ).. Εμένα ο Alex γενικά ποτέ δε μου πολυγέμισε το μάτι σαν οδηγός, αλλά δεν είναι και κανάς τυχαίος οπότε ΟΚ πάμε για ένα χρόνο συμβόλαιο να δούμε τι μπορεί να κάνει. Πιστεύω ότι μπορεί να πάει καλύτερα από LOrenzo λόγω καθοδήγησης από τον αδερφό του, αν και οι πρώτοι χρόνοι που έγραψε δεν ήταν και για πανηγυρισμούς..Μάλλον το αντίθετο. Θα δούμε.

Σε κάθε περίπτωση, από κάτι Zarco και κάτι Crutchlow που έχουν πολύ συγκεκριμένο ταβάνι, πολύ καλά έκαναν και επένδυσαν σε ένα νέο ταλέντο (και πρωταθλητή φυσικά..)

Μεγάλη απώλεια για το πρωτάθλημα, και για το sport γενικά, η αποχώρηση του Jorge. Τεράστιος οδηγός, ανίκητος στην καλή του μέρα, και απίστευτο mentality. Άδοξο να σταματάει σε τόσο κακή χρονιά. Δε το έχω ψάξει πολύ, αλλά έχω την αίσθηση ότι ο τραυματισμός του μάλλον ήταν πολύ σοβαρότερος από ότι ειπώθηκε, και ενδεχομένως να κινδύνευσε η ζωή ή η σωματική του ακεραιότητα πολύ σοβαρά. 

 

Ισχύει, πρόσφτα σε μια συνέντευξή του λίγο-πολύ το παραδέχθηκε.

Ο τρόπος που αποχώρησε ο Stoner ήταν ακόμα πιο μυστήριος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, ~mxls~ είπε

Ο τρόπος που αποχώρησε ο Stoner ήταν ακόμα πιο μυστήριος.

Όχι, και αποκαλύφθηκε πολύ πρόσφατα το γιατί.

https://www.motomag.gr/news/epikairotita-race-news/casey-stoner-plironei-timima-toy-protathlitismoy

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δυστυχώς αυτό είναι το αντίτιμο του (πρωτ)αθλητισμού σε τέτοιο επίπεδο για πολλά νέα παιδιά..

Δε ξέρω αν αυτός ο Dr Costa (και όλο το ιατρικό συνάφι) όλα αυτά τα χρόνια που τον είχανε θεό, και γενικότερα οι προχωρημένες μέθοδοι που εφαρμόζονται στους αθλητές, τελικά τους κάνουν καλό ή τους σακατεύουν μακροπρόθεσμα..

Όσο περνάνε τα χρόνια (από το 1991 παρακαλουθώ MotoGP ανελλειπώς) οι αναβάτες επιστρέφουν από τραυματισμούς όλο και πιο γρήγορα.. Ένα συντρηπτικό κάταγμα στο καλάμι για οποιονδήποτε από εμάς θα σήμαινε αυτόματα ένα τετράμηνο, περίπου, μεγάλης ταλαιπωρίας. O Rossi πριν μερικά χρόνια με τέτοιο κάταγμα στο Mugello ξαναέτρεξε αγώνα! 20 μέρες μετά στη Γερμανία. Σχετικά πιο πρόσφατα ο Lorenzo έσπασε κλείδα στα χρονομετρημένα του Assen και την επόμενη μέρα  έτρεξε αγώνα κανονικά.

Είμαι πολύ σκεπτικός με όλο αυτό.

Επεξ/σία από eMike
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θυμάμαι συνέντευξη του Νίκι Χέιντεν, που όταν κέρδισε το πρωτάθλημα, αποκάλυψε ότι αγωνιζόταν με κατάγμα στη Βαλένθια, αλλά κρινόταν όλη η χρονιά σε έναν αγώνα.

Δεν ξέρω αν μπορείς να τα ρίξεις σε ιατρούς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

τι να πει και ο  ρομποκοπ ντουαν.βεβαια ,περα απο το ακραιο που παντα παιζει,οπως του σιμον,αν εχεις τον ρεεινι να γυρναει στα πιτς,δεν θελει και πολυ για να αλλαξεις γνωμη.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...