Προς το περιεχόμενο

αναβαθμιση pc με μικρο budget


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια.

 

Εφτασε επιτελους η στιγμη να ανεβασω λιγα κλικ το pc μου γιατι πλεον εχω προβληματα με την δουλεια. το pc το χρησιμοποιω για αρχιτεκτονικα προγραμματα, 2d-3d σχεδιαστικα και rendering, καθως και για surfing, ταινιες και αρκετο gaming.

κοινως, χρειαζεται να του βαλω οτι πιο δυνατο μπορω για τα χρηματα που μπορω να διαθεσω, καθως και να μου βγαλει καποια χρονια.

 

επισης, δεν θελω να ψαξω σε μεταχειρισμενα, ουτε σε παλαιοτερες τεχνολογιες.

 

 

το απολυτο maximum χρηματων ειναι 350-400Ε.

 

αυτα που χρειαζομαι ειναι επεξεργαστης, μητρικη, καρτα γραφικων και RAM, στα υπολοιπα ειμαι οκ.

 

Σκευτηκα κατι τετοιο,

 

 

Intel Core i3-530 - 103Ε

Asus P7H55-M Pro - 80Ε

Gigabyte GT 240 GVN240D3-1GB SVGA (PCI-Express) - 92Ε

Corsair 4 GB DDR3-1333 Kit - 95Ε

 

370Ε

 

 

να πω την αληθεια, εχω πολυυυυ καιρο να ψαξω το θεμα και τα παραπανω ειναι απο συμβουλες τριτων, γιαυτο ζηταω και την βοηθεια σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο σκληρός σου τη τεχνολογίας είναι?ΑΝ είναι πολύ παλιός(=αργός) θα εμποδίσει τα υπόλοιπα εξαρτήματα να δουλέψουν σε καλή ταχύτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστη η παρατηρηση του Elf.Ο δισκος σου ειναι πολυ αργος και παλιος,θα σαμποταρει το καινουργιο hardware.Me 45-50 ευρω μπορεις να παρεις εναν 500αρη.Εξαλλου θα χρειαστεις την χωρητικοτητα,τα games τωρα καταλαμβανουν απο 7 GB το πιο μικρο.

 

---------- Προσθήκη στις 12:32 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 12:30 ----------

 

Εξαιρετικη η προταση του liopyr,για μενα βαλε και τον δισκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν χρειαζομαι τον χωρο γιαυτο κ δεν ηθελα να αλλαξω δισκο. εχω 3 εξωτερικους απο 1T ο καθενας (τους μεταφερω δεξια αριστερα για τις δουλειες) οποτε ο σκληρος εντος του pc ειναι για πολυ λιγα πραγματα και μου υπερφτανει για χωρητικοτητα.

τωρα αυτο με την ταχυτητα, θα ειναι τοσο μεγαλο θεματακι?

 

και αν τον αλλαξω, με ποιον? οπως ειπα, δεν με ενδιαφερει ο χωρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με γρηγορότερο hdd δε νομίζω πως θα δεις κάποια αξιοσημείωτη διαφορά.

Αν σε έπαιρνε το budget για ssd θα άλλαζε το πράγμα, αλλά στην προκειμένη μπορείς να δουλέψεις και με αυτόν.

 

Προτείνεται επίσης να δουλέψεις με σύγχρονο 64bit λειτουργικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η motherbord που εβαλες λιγο με προβληματισε. ακουω καλα λογια για την εταιρια αλλα ακομα δεν εχει δοκιμαστει αρκετα για να κερδισει την εμπιστοσυνη μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...