Προς το περιεχόμενο

Honda PCX 125 - γνώμες;


Freakster

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το μηχανακι σκιζει απο εμφανιση... Πιστευω δεν θα σε αφησει δυσαρεστημενο γενικα

 

ΑΛΛΑ

 

Η γνωμη μου ειναι να πας σε κατι καταξιωμενο που ειναι το sh150 το οποιο ειναι 16 αλογα και θα σου χαρισει το κατι παραπανω απο ασφαλεια γκαζιου και φρενου. Επισης εχει βγαλει εδω και χρονια τις παιδικες του ασθενειες ενω αυτο ειναι καινουριο και δεν ξερεις πολλα

 

Ομως αν μας πεις περισσοτερες λεπτομερειες, οπως τι δουλεια το θες, ποσα κιλα εισαι εσυ και αν θα βαζεις δευτερο ατομο κτλ θα βοηθησεις περισσοτερο

 

Αν και σε κοβω οτι θα το αγορασεις αμεσα απο ταλεγομενα σου απλα ρωτας για να παρεις "επιβεβαιωση" ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ότι θα ερωτεύομουν σκουτεράκι!! Δε το περίμενα!! φαίνεται πανέμορφο!

Aυτο ειναι το κακο οτι οι περισσοτεροι εντυπωσιαζονται απο την εξωτερικη εμφανιση.

Η γνωμη μου ειναι να πας σε κατι καταξιωμενο που ειναι το sh150

Ακριβως δεν βγαζουν ζημιες τα ατιμα.

Freakster πως θα σου φαινοτανε να βαλεις για κυριο λειτουργικο μια unstable beta εκδοση επειδη εχει ωραια εμφανιση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το έκανα με τα vista :P release candidate λέμε :P honda είναι.. δε μπορεί.. ε;

 

είμαι 1,80 , 80 κιλά και πολύ περιστασιακά θα παίρνει και δεύτερο άτομο το σκουτερ.. Θα τα βγάλει πέρα ένα 125άρι; Το μόνο που έχω οδηγήσει και ξέρω ήταν το carnaby 300, το οποίο δεν είχε θέμα..!

 

Θα βγάζει γύρω στα δέκα χιλιόμετρα τη μέρα, απόσταση που με το αυτοκίνητο την κάνω σύνολο 1 ώρα και εικόσι λεπτά, στην καλύτερη μια ώρα.. Save me plz! :D

 

 

Δεν το βρίσκω άσχημο το sh150.. Αλλά αυτό εδώ το άτιμο.. Και έχει και καλή τιμή, 2500!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το έκανα με τα vista release candidate λέμε honda είναι.. δε μπορεί.. ε;

:lol: λυπαμαι δεν το γνωριζω καθολου ενταξει honda ειναι σωστος ο συλογισμος σου αλλα κανει και αυτη καμμια πατατα που και που.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε για την χρηση που το θες ειναι πολυ καλα. Πρεπει να λαβεις σοβαρα υποψη το οτι ειναι καινουριο και δεν ξερεις τι γινεται. Οτι μαρκα και να ειναι... Νομιζεις το το bmw 1000rr δεν θα βγαλει καποια παιδικι ασθενεια? Και ειναι bmw, δεν λεει κατι αυτο..

 

Δε λεω, κανει 3500 το sh150, δεν ειναι λιγα αλλα βγαζει και 16 αλογα με πολυ καλα φρενα-κρατημα και πολυ καλη επιταχυνση για 150. Βεβαια δεν ειναι τοσο ομορφο οσο το px Δηλαση πιανουν τοπο τα λευτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως δεν πρεπει να εχει κανει πολλες πωλησεις(αυτο βεβαια δεν σημαινει οτι δεν ειναι καλο ) στο μαγαζι δεν εχει ερθει κανενα ο δικος μου δεν το ξερει, ολοι μιλανε μονο για την αξιοπιστια του sh.Kοιτα μην πετυχεις κανενα στον δρομο να ρωτησεις τον αναβατη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα με την ελληνικη νοοτροπια σπανια θα σου πει καποιος ιδιοκτητης, ειδικα αν ειναι καινουριο, οτι εχω το ταδε προβλημα. Ολα φαινονται ομορφα και φυσικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα με την ελληνικη νοοτροπια σπανια θα σου πει καποιος ιδιοκτητης, ειδικα αν ειναι καινουριο, οτι εχω το ταδε προβλημα. Ολα φαινονται ομορφα και φυσικα!

 

Ναι αλλα αμα τον κερασει καμμια μπυρα μπορει να αρχισει να κελαηδαει :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

όταν θα το φτιάξει η Honda 299,7cc χωρίς να αλλάξει τις εξωτερικές του διαστάσεις & με τεπόζιτο 10+2 lt + ψυγείο λαδιού (με "ξηρό κάρτερ") + σωληνάκια φρένων "υψηλής πίεσης" + προβολείς 10W led ή έστω Xenon, θα πουλήσω το Pantheon FES 150 & θα σταματήσω να φλερτάρω ανοιχτά το downtown Kymco & θα το αγοράσω -εφ' όσον θα το πουλούν σε λ ο γ ι κ ή τιμή.

 

---------- Προσθήκη στις 00:40 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 00:39 ----------

 

:rolleyes:

όταν θα το φτιάξει η Honda 299,7cc χωρίς να αλλάξει τις εξωτερικές του διαστάσεις & με τεπόζιτο 10+2 lt + ψυγείο λαδιού (με "ξηρό κάρτερ") + σωληνάκια φρένων "υψηλής πίεσης" + προβολείς 10W led ή έστω Xenon, θα πουλήσω το Pantheon FES 150 & θα σταματήσω να φλερτάρω ανοιχτά το downtown Kymco & θα το αγοράσω -εφ' όσον θα το πουλούν σε λ ο γ ι κ ή τιμή.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξει μηπως να στειλουμε το αιτημα σου στην honda?? :-) Βγαλανε κατι αναμεσα στο sh με τα 3500Ευρω και στο lead (2000Ε) που ειναι επικικδυνο με τα ροδακια του για μεγαλες αποστασεις ειδικα.

 

Μια χαρα εισαι με το pantheon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

να το στείλουμε.

 

Α! να μην ξεχάσουμε να τους υπενθυμίσουμε πως το "παιχνίδι"

"σε 2 χρόνια το βγάζω με δισκόφρενο 220mm πίσω & με μια ασφαλή διάσταση πίσω ελλαστικού 130/70/14"

είναι για εποχές ανοησίας-μέσα-στην-ευμάρεια.

Με το ΔΝΤ δικτάτωρα στη χώρα μας δεν υπάρχουν τέτοια περιθώρια.

Ο σκελετός του/γεωμετρία του είναι ολόϊδια με του Pantheon. Στις 107.000 χλμ που το έχω ποτέ δεν με "πρόδωσε".

 

Αν βέβαια έχει τον "καλό" στρόφαλο. Τα πρώτα sh (+Pantheon) "χτυπούσαν στρόφαλο" επειδή ..... "ξύπνησαν ανάποδα" κάποιο πρωί παρά την επιμελέστατη λίπανση με 5W-40 SL συνθετικό

Επεξ/σία από τα_πιστόνια_μου
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

piaggio carnaby/beverly και..well.. Αυτό ήταν :P Ούτε εχω ανέβει σε αλλο μηχανάκι ούτε ξέρω γενικά..

 

To carnaby το ειχα ενα χρονο, αλλα δε το φχαριστηθηκα κ πολύ θα έλεγα. Δε με βόλευε το πως καθόμουν καθόλου. Αυτό φαίνεται πιο.. πολυθρονάτο :D

 

offtopic: ίσως θα έπρεπε να κοιτάω σε κανένα μεταχειρισμένο on off που είναι η πραγματική μου πόρωση αλλά :-/ το δίπλωμα το έβγαλα μεν, να οδηγώ με συμπλέκτη δε με έμαθαν δεν :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...