Προς το περιεχόμενο

Honda PCX 125 - γνώμες;


Freakster

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν πας σε on off τσεκαρε για κανα honda transalp.. Μην μασας με τον συμπλεκτη. Υπομονη και σεβασμο προς την μηχανη και ας ειναι και 50cc και θα την μαθεις.

 

Σε περιπτωση που παρεις τελικα μεταχ παντα ελεγχος σε μηχανικο και να εχεις υποψη κανα 500αρικο + σε λευτα, για λαστιχα που θελουν συνηθως και για μαζεματακια.. (αλυσιδογραναζα - συντηρηση αναρτησεων-και τα κλασσικα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

iced, πιθανότατα τελευταία ερώτηση, το ξέρω ότι σε κούρασα και θενξ για όλη τη βοήθεια.. Το είδα από κοντά και απλά το αγάπησα περισσότερο :D κάνει λοιπόν 2470.

 

είναι υπερβολή να του πω 2500 μετρητά και μου καλύπτεις πινακίδες και μου δίνεις και ένα κράνος; :P με τις κλωτσιές έξω από το μαγαζί θα καταλήξω ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου δεν με κουραζεις φυσικα! Κοιτα ειτε μετρητα του δωσεις ειτε με δοσεις, αυτος μετρητο θα παρει και απο την τραπεζα. Δεν ξερω τι περιθωρια εχουν αλλα πιθανο να δωσει ενα κρανακι και τα χαρτια... Μπορεις να παρεις καποια τηλεφωνα και να ρωτησεις σε καποιες αντιπροσωπειες...

 

Ενας πολυ καλο και υπευθυνος ειναι ο Τσαλικης στην Μαραθωνος.. Κυριος αν και λιγο ακριβος στα σερβις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ότι θα ερωτεύομουν σκουτεράκι!! :-D Δε το περίμενα!! φαίνεται πανέμορφο! τι γνώμες έχουμε για αυτό το όχημα;;

 

http://www.mrbike.gr/website/index.php/scooter/Honda-PCX.html

 

honda-pcx.jpg

 

φιλε μου το scooter αυτο ειναι πολυ εντυπωσιακο αλλα παραλληλα και πολυ φθηνο σε σχεση με αλλα της κατηγοριας του.Υποψιν οτι ειναι και honda!ετσι ρωτησα σε δυο αντιπροσωπους και μου ειπαν ο ενας απο αυτους,οτι δεν ειναι japan αλλα κατασκευασμενο στην Κινα και ο αλλος τα μασουσε λεγοντας μου οτι δεν ειναι κινεζικο αλλα ταιβανεζικο.Δεν εβγαλα ακρη και εστρεψα αλλου το βλεμμα μου.Δεν θελω να παρω κινεζικο μηχανακι με τιποτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω οτι πρεπει να μας ενδιαφερει που ειναι φτιαγμενο το μηχανακι... Η χ εταιρια πηγε στην χωρα, εστησε το εργοστασιο και ορισε τον τροπο με τον οποιο θα λειτουργει αυτο. Το αν ο υπαλληλος θα πληρωνεται λιγοτερα λευτα σε σχεση με εναν αλλο με βαση της οικονομιας της χωρας του δεν σημαινει οτι δεν θα κανει σωστη δουλεια...

 

Ενα παπι που εχει 1000Ε (δεν μας ενδιαφερει απο που θα ειναι) θα ειναι σιγουρα χειροτερο απο ενα των 1750Ε...

 

 

Φιλε dimitriosnas μην κανεις παραθεση ολο το αρχικο μυνημα, εννοειται οτι μιλαμε για το θεμα το συγκεκριμενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι υπερβολή να του πω 2500 μετρητά και μου καλύπτεις πινακίδες και μου δίνεις και ένα κράνος; :P

 

Το κρανος να το διαλεξεις μονος σου, και φυσικα να κανει κατι παραπανω απο 50 ευρω.

 

ΠουΧου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρωτησα σε δυο αντιπροσωπους και μου ειπαν ο ενας απο αυτους,οτι δεν ειναι japan αλλα κατασκευασμενο στην Κινα και ο αλλος τα μασουσε λεγοντας μου οτι δεν ειναι κινεζικο αλλα ταιβανεζικο.

Μην δινεις σημασια τι λενε οι εμποροι πχ μπορει να μην τοχουνε η να εχει χαμηλη προμηθεια η να θελει να σπρωξει κατι αλλο που του εχει μεινη.

Απο οτι ξερω η honda δεν εχει εργοστασια εκει που λενε αλλα Ταυλανδη και Μαλαισια.

Freakster ριξε μια ματια εδω κατι λεει για Ταυλανδη αλλα τα αγγλικα μου ειναι χαλια http://rmreview.com.my/honda-pcx-125i-cruiser-scooter-fuel-saver/

είναι υπερβολή να του πω 2500 μετρητά και μου καλύπτεις πινακίδες και μου δίνεις και ένα κράνος;

ναι πεστου και επεμενε αν τον δης οτι προτιμαει να μην προχωρηση πεστου να σου πουληση ενα κρανος με μεγαλη εκπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ταιλάνδη έμαθα και εγώ ότι έρχονται και λόγω των αναταραχών εκεί, υπάρχει πρόβλημα με τις παραγγελίες.. Απο 15 ιούνη λέει και βλέπουμε :/

 

Ευχαριστώ για τις προτάσεις για κράνος ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα δε λένε να κάνουν ανακωχή και αυτοί οι άνθρωποι να ψωνίσουμ.. εχμ.. να δουν μια άσπρη μέρα.

 

125αρι σκούτερ;; εσύ;; 3 μέτρα άνθρωπας; (κάπου τόσο έχω φανταστεί ότι είσαι. τουλάχιστον έχει αρκετό χώρο για τα μαλλιά και για μια αλλαξιά, μαυρου τζιν και μαύρου τ-σερτ)

 

 

ένα γκρίζο σκουτερ έχει ξεμείνει σε όλη την αθήνα και ένα μαύρο.. Εγώ για άσπρο ψηνόμουν :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μηχανάκι είναι καινούργιο στην αγορά και γιαυτό δεν έχει αρκετά κομμάτια για να ικανοποιήσουν τις παραγγελίες.

όσο για το θέμα που κατασκεύαζεται, όλες οι εταιρείες έχουν εργοστάσια παραγωγης στην κίνα , απλά το σημαντικό είναι ο ποιοτικός έλεγχος μετά την συναρμολόγηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια πηγε κανενας σας να το δει απο κοντα;σε ποια κατηγορια ανηκει;ειναι mega scooter;

 

Μεσαιας κατηγοριας ειναι.

 

Εχει και συστημα start-stop. Μπλιαχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το είδα από κοντά.. Megascooter δε θα το λεγα.. 125αρι, πανάλαφρο και κοντό.. σχετικά.

 

έλα τι έχει το σύστημα start stop, 10% βενζίνη saved, είναι δύσκολοι οι καιροί :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...