Προς το περιεχόμενο

Μη αποκρίσιμο ποντίκι στο Ubuntu 10.4


iFrankie

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα...

Μολις έβαλα τα Ubuntu και εγω να πειραματιστω

Και βλεπω οτι σε πολλα σημεια το ποντικι δεν ανταποκρινετε δλδ σε μερικα Apply Close κτλ οσο και να το παταω δεν δουλευβει η πρεπει να παιξω με τα κουμπια tab, enter ή πρέπει να το κλείσω το πρόγραμμα απο αλλου πχ File>Exit γνωριζει κανεις τι μπορει να φταιει?

 

 

 

(Ποντικι Wireless Logitech)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να αλλάξεις μπαταρία στο ποντίκι :-D

 

Y.Γ. το Ubuntu

 

Χαχαχα.. με πρόλαβες :Ρ

Όντως μάλλον η μπαταρία φταίει.. και μη κολλάς.. πες το ΤΑ ubuntu, αρκεί να το/τα χρησιμοποιείς! Μην τον ακούς τον Linuxovio, δεν έχει επιχειρήματα όσον αφορά το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

δεν έχει επιχειρήματα όσον αφορά το άρθρο

 

α)To ubuntu είναι αφρικανική λέξη με συγκεκριμένη φιλοσοφική έννοιαπου δεν έχει πληθυντικό.

β) Το ubuntu είναι λειτουργικό σύστημα που βασίζεται στο linux και κατά συνέπεια όταν αναφερόμαστε σε αυτό , το σωστό είναι να το κάνουμε στον ενικό διότι είναι ένα και όχι πολλά

γ) Όλοι οι Έλληνες λένε "τα windows". Από άγνοια (ή βαρβαρότητα) νομίζουν ότι και τα υπόλοιπα λειτουργικά συστήματα πρέπει να αποκαλούνται στον πληθυντικό, επειδή θεωρούν ότι ο όλος ο κόσμος γυρνάει γύρω από τα παράθυρα. Αυτό είναι λάθος και ανακριβές.

 

Ελπίζω να σου αρκούν αυτά τα επιχειρήματα

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

 

α)To ubuntu είναι αφρικανική λέξη με συγκεκριμένη φιλοσοφική έννοιαπου δεν έχει πληθυντικό.

β) Το ubuntu είναι λειτουργικό σύστημα που βασίζεται στο linux και κατά συνέπεια όταν αναφερόμαστε σε αυτό , το σωστό είναι να το κάνουμε στον ενικό διότι είναι ένα και όχι πολλά

γ) Όλοι οι Έλληνες λένε "τα windows". Από άγνοια (ή βαρβαρότητα) νομίζουν ότι και τα υπόλοιπα λειτουργικά συστήματα πρέπει να αποκαλούνται στον πληθυντικό, επειδή θεωρούν ότι ο όλος ο κόσμος γυρνάει γύρω από τα παράθυρα. Αυτό είναι λάθος και ανακριβές.

 

Ελπίζω να σου αρκούν αυτά τα επιχειρήματα

 

 

 

 

Εε.. όχι δεν μου αρκούν. Βασικά δεν με απασχολεί και τόσο αλλά πραγματικά δεν νομίζω ότι μπορείς να βγάλεις άκρη.

Όπως είπες, η ubuntu είναι φιλοσοφία. Η φιλοσοφία ubuntu;; Καλό μου ακούγεται.. άρα μπορώ να τα λέω και Η ubuntu. Τι να πω...

Εγώ έχω στο μυαλό μου το σύνολο προγραμμάτων, GNU/Linux και γενικά παίζει ένας πληθυντικός αριθμός... οπότε τα κάνεις ότι θες. Απλά μη κράζεις τον κόσμο για το άρθρο.. άσε τον κόσμο να χρησιμοποιήσει λίνουξ και δείξτου πως υπάρχει αγάπη :Ρ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...