Προς το περιεχόμενο

Η ΕΑ απενεργοποιεί τις επιλογές multiplayer στα μεταχειρισμένα παιχνίδια


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι εφικτό να κατεβάσω πειρατική κόπια, να αγοράσω το online pass για 10$ και να παίξω online ?

 

Άρε Έλληνα... Μαζί σου αδερφέ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι εφικτό να κατεβάσω πειρατική κόπια, να αγοράσω το online pass για 10$ και να παίξω online ?

 

Έλα ντε! Πολύ σωστή απορία. Επίσης εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι άλλο για να καταλάβω. Πώς ξέρει το σύστημα αν το δικό μου παιχνίδι είναι μεταχειρισμένο ή καινούργιο; Από τη motherboard? Δλδ αν εγώ αλλάξω υπολογιστή θα θεωρείται το game μου "μεταχειρισμένο" και δε θα μπορώ να παίξω; Ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω όλο αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Στο faq από την επίσημη ιστοσελίδα της ΕΑ (περιλαμβάνεται στην αρχική είδηση) δίνεται αυτή η απάντηση:

 

 

What happens if my console dies or is lost or stolen?

If you have already redeemed the code from your game manual or purchased Online Pass access, you will be able to access online features from any console using the same Xbox 360 gamer tag or Playstation3 persona. You may need to go to the ‘my downloaded content’ section in Xbox LIVE Marketplace or PSN Store to re-download your EA SPORTS Online Pass.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά είναι τα αποτελέσματα του μονοπωλίου.

Όσο για τη πειρατεία ΝΑΙ γουστάρουμε στο ΤΖΑΜΠΑ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα παιχνίδι μεταχειρισμένο έχει από 10€ περίπου, αν θες να παίξεις on-line λέω αν, και πρέπει να πληρώσεις 7€ δεν έχεις γλυτώσει πολύ περισσότερα χρήματα από ότι να το πάρεις καινούριο; Εσείς έχετε τη νοοτροπία της κόπιας , του τσάμπα και μόλις σας πουν για χρήματα γκρινιάζετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι χρήστες που αγοράζουν το παιχνίδι μεταχειρισμένο μπορούν να αποκτήσουν ένα Online Pass για $10 ή να εγγραφούν για μια δωρεάν δοκιμαστική περίοδο 7 ημερών. Το σύστημα θα εφαρμοστεί στα NCAA Football 11, NHL 11, Madden NFL 11, NBA 11, FIFA 11, και EA Sports MMA. Το πάσο προσφέρει διαφορετικές δυνατότητες σε κάθε τίτλο, όμως οι χρήστες δε θα έχουν πρόσβαση σε βασικές multiplayer δυνατότητες, εφόσον αποκτήσουν τον τίτλο χρησιμοποιημένο.

 

Κάτι δεν κατάλαβα...

Αφού δεν θα μπορώ να έχω multiplayer σε μεταχειρισμένο παιχνίδι, ποιος ο λόγος να αγοράσω το πάσο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το πάσο δίνει πρόσβαση στο multi. Κάθε παιχνίδι συνοδεύεται με πάσο, αν δεν έχει ενεργοποιηθεί χρησιμοποιείς αυτό (άρα μηδέν επιπλέον κόστος της τιμής αγοράς του μεταχειρισμένου), αν έχει χρησιμοποιηθεί και θέλεις multi αγοράζεις πάσο (10 δολάρια).

 

Το πώς ακριβώς λειτουργεί εξηγείται στην ιστοσελίδα της ΕΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλη αλητεία.

Δεν καταλαβαίνω γιατί να μη με αφήνουν να χαρώ κάτι που κάποιος άλλος το βαρέθηκε. Δεν καταλαβαίνουν πως άμα το κάνουν αυτό η επόμενη κίνηση των gamers δεν θα είναι να αγοράσουν άλλη μια φορά το παιχνίδι αλλά θα προτιμήσουν να το κατεβάσουν πειρατικό;

 

Εύχομαι αυτή η κίνηση να μην τους βγεί καλά και να μην ακολουθήσουν οι άλλες εταιρίες. Επίσης εύχομαι οι προδότες που πήγαν Fifa, μετά από αυτό να γυρίσουν πίσω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά όχι ότι περιμένα και τίποτε διαφορετικό από τους πανύβλακες της ΕΑ, μόνο η Ubisoft τους συναγωνίζεται σε καθυστέρηση (διανοητική).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπίσης ας πούμε ότι έχω πειρατικό. Τελικά με το pass θα μπορώ να παίζω και από το πειρατικό; Ή θα το καταλαβαίνουν από το serial number και το pass θα είναι άχρηστο; Εδώ χρειάζεται μια απάντηση για να καταλάβουμε τι ακριβώς πάνε να κάνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελείως χαζό και ύπουλο.

Λόγω των υψηλών τιμών, στο Ps3forums για παράδειγμα, ανταλλάζουμε παιχνίδια με το κιλό!

Πλέον ούτε αυτό δεν μας επιτρέπουν να κάνουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...