Προς το περιεχόμενο

Σύνθεση με Phenom II X6 1055T ή Core i7 930;


xagiouken

Προτεινόμενες αναρτήσεις

όταν έγραφα το λετευτεο μου ποστ έφυγα και πήγα πλαίσιο εκεί μετά απο συζήτηση κατέληξα σε αυτό και το παράγγειλα τώρα

 

CASE=NZXT S CRAFTED SERIES (61.47) E

τροφοδοτικο=PSU COOLERMASTER M620 REAL POWER MODULAR (76.63) E

Motherbord=M/B ASUS P6T SE 1366.X58.DDR3 (159.40) E

CPU= INTEL CORE I7 930 1366/2.80GHz (237.16)E

RAM=DDR3 ADATA 6GB KIT 1333G (152.46)

Σκληρός=HDD WD SATA II 1TB 64MB CAVIAR GREEN (65.41) E

Windows=WINDOWS 7 HOME PREM 64BIT GREEK/ENG OEM (73.92) E

Οθονη=TFT 23'' LG W2363V-WF (182.97) E

αντιγραφικο= DVD-RW SATA SONY AD-5240-0B- BLACK BULK (15.32) E

Video Card=VGA PCI EX GIGABYTE GV-R577UD-1GD 5770 (132.29)

οι τιμές αυτές είναι με έκπτωση γιατί τον είπα ότι έχω ακριβός 1400 ήταν παραπάνω και μου έκανε έκπτωση το κατέβασε στα 1400

 

Ω θεε μου!Κριμα ρε παλικαρι μου,ειλικρινα κριμα που μαζευες τοσο καιρο τα χρήματα σου!gaming pc με 5770!και green σκληρο(χωρις την υπαρξη ssd)

Καλοριζικος τι να πω?

p.s Νομιζω οτι τζαμπα το ψαχνουμε καθως θα εμφανιστει ο topic starter και θα ξαναπει για I-7 930.

και το ειπα ο π--στης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 111
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Άντε καλορίζικος.

 

Ας κλείσει επιτέλους αυτό το epic όπως εξελίσσεται thread.

 

:lol:

 

 

Kαλορίζικο το τερατάκι και απο μένα. :-)

 

Μη το χαλάμε το παιδί. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν έγραφα το λετευτεο μου ποστ έφυγα και πήγα πλαίσιο εκεί μετά απο συζήτηση κατέληξα σε αυτό και το παράγγειλα τώρα

 

CASE=NZXT S CRAFTED SERIES (61.47) E

τροφοδοτικο=PSU COOLERMASTER M620 REAL POWER MODULAR (76.63) E

Motherbord=M/B ASUS P6T SE 1366.X58.DDR3 (159.40) E

CPU= INTEL CORE I7 930 1366/2.80GHz (237.16)E

RAM=DDR3 ADATA 6GB KIT 1333G (152.46)

Σκληρός=HDD WD SATA II 1TB 64MB CAVIAR GREEN (65.41) E

Windows=WINDOWS 7 HOME PREM 64BIT GREEK/ENG OEM (73.92) E

Οθονη=TFT 23'' LG W2363V-WF (182.97) E

αντιγραφικο= DVD-RW SATA SONY AD-5240-0B- BLACK BULK (15.32) E

Video Card=VGA PCI EX GIGABYTE GV-R577UD-1GD 5770 (132.29)

οι τιμές αυτές είναι με έκπτωση γιατί τον είπα ότι έχω ακριβός 1400 ήταν παραπάνω και μου έκανε έκπτωση το κατέβασε στα 1400

 

εγώ σας είπα ότι τα παιδιά άμα κολείσουν σε κάτι δεν του αλλάζει κανένας την γνώμη :-D είπε i7 και το πίρε

 

καλορίζικο μικρεεεεε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ και αυτόν τον σκληρό που είπες με τα 40 gb θα τον πάρω όταν έχω λεφτά για να βάλω τα windows μέσα μου είπε ο τύπος και θα πετάει ΤΑ WINDOWS ΔΕΝ ΒΑΖΟΥΝ ΜΕΣΑ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ και αυτόν τον σκληρό που είπες με τα 40 gb θα τον πάρω όταν έχω λεφτά για να βάλω τα windows μέσα μου είπε ο τύπος και θα πετάει ΤΑ WINDOWS ΔΕΝ ΒΑΖΟΥΝ ΜΕΣΑ?

 

το λογισμικό μπαίνει στον SSD. αλλά τουλάχιστον μία 5850 έπρεπε να βάλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερω ρε φιλε έπρεπε να σε ακούσω άλλα ξέρεις πως είναι όταν σου μπενει κατι στο μυαλο σε αυτήν την ηλικία δεν βγαίνει ευκολα ι7 μαρεσε κολισα τον πήρα δεν πειράζει :-D πιστεύω να τα σπάει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερω ρε φιλε έπρεπε να σε ακούσω άλλα ξέρεις πως είναι όταν σου μπενει κατι στο μυαλο σε αυτήν την ηλικία δεν βγαίνει ευκολα ι7 μαρεσε κολισα τον πήρα δεν πειράζει :-D πιστεύω να τα σπάει

 

ξέρω, και εγώ έχω έρθη σε πρόμοια περίπτοση με μιχανάκη.

τιν 5850 τον πρότεινε ο Dropsreef, έπρεπε να την βάλεις.

 

να έχεις υπόψιν σου, στα παιχνίδια παίζει ρόλο ι κάρτα γραφικών στο μεγαλύτερο βαθμό μετά έρχεται ο επεξεργαστής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν καταλαβα παντως γιατι ανοιξε το θεμα.... αφου απο την αρχη το συστημα ηταν ετοιμο, και το παλικαρι δεν ακολουθησε ουτε μια απο τις προτασεις που επεσαν σε 7 σελιδες.....ι7 για παιχνιδια με 5770 σε full hd. τι να πω, θα τα σπαει. Αν και δεν θελω να σε ξενερωσω, καλο ειναι καποιες φορες να ακουμε και καποιους που ξερουν 5 πραματα παραπανω απο εμας, ειδικα οταν το ποσο ειναι μεγαλο και το μαζευεις με τοσο κοπο. Υπαρχουν πολλα συστηματα που ειναι φθηνοτερα και παιζουν πολυ καλυτερα. Η λεξη κλειδι ηταν το gaming. Gaming= καρτα γραφικων, και μετα ακολουθούν τα άλλα. Εδώ το πήραμε ανάποδα. Καλορίζικος τουλαχιστον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερω ρε φιλε έπρεπε να σε ακούσω άλλα ξέρεις πως είναι όταν σου μπενει κατι στο μυαλο σε αυτήν την ηλικία δεν βγαίνει ευκολα ι7 μαρεσε κολισα τον πήρα δεν πειράζει :-D πιστεύω να τα σπάει

 

Φυσικα και τα σπαει...σε audio-video-image-graphics editing,riping,encoding-decoding-virtualization...επαγγελματικη χρηση ..πραματα που μαλλον δεν προκειται να κανεις ποτε....ελπιζω να καταλαβες τελικα οτι πεταξες λεφτα ετσι..

 

για gaming ο 930...μαλιστα...

 

μπορουσες με λιγοτερα λεφτα να εχεις ενα πολυ πιο γρηγορο gaming machine με ssd και με 5850 οπως σου προτειναν τα παιδια.Εσυ θες pc για gaming και πηγες και αγορασες μια συνθεση...με επεξεργαστη για εππαγελματικες καθαρα λυσεις,1 tera για το λειτουργικο!!!!!! και υποδεεστερη καρτα γραφικων!!!

 

Και εξηγησε μου τωρα λοιπον.Τι ακριβως θα κανεις με τον 930...περιμενω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα σβήστε την ρε παιδιά.Ο πρώτος ή ο τελευταίος είναι που η σύνθεσή του δεν είναι ότι καλύτερο για τις ανάγκες του αλλά μια επεξεργαστικοκεντρική σύνθεση που όλα τα υπόλοιπα parts τρώνε υποχωρήσεις;

 

Και πάλι πολύ δυνατή είναι,θα το ευχαριστηθεί το μηχάνημα αλλά μόλις καταλάβει τι παίρνει στον τομέα που τον ενδιαφέρει(αν το καταλάβει κιόλας) θα καταλάβει και που μπορεί να έκανε τα λάθη.

 

To σημαντικό που πρέπει να καταλάβει όποιος διαβάζει το thread είναι ότι για παιχνίδια κοιτάς να πάρεις όσο το δυνατόν καλύτερη gpu,για μέχιστη απόκριση του συστήματος και ταχύτητα όσο δυνατόν πιο γρήγορο δίσκο(ssd) και για μέγιστη ταχύτητα στις βαριές εφαρμογές που απαιτούν μπόλικη επεξεργαστική ισχύ όσο το δυνατόν καλύτερο επεξεργαστή χωρίς να σου πιάνουν και τον κώλο βέβαια γιατί από ένα σημείο και μετά είναι και ψιλομάρκετινγκ το θέμα.

 

Τώρα για τον TS μεγειά του το pc,καλοδούλευτο,και τα υπόλοιπα θα τα βρεί στην πορεία όσο μεγαλώνει.16 χρονών είναι.Χαλαρώστε που τον κράζετε έτσι.Δικά του λεφτά είναι στο κάτω κάτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...