Προς το περιεχόμενο

Χάλασε ο δίσκος; Βάφτε τον μπλε και ΧΑΡΙΣΤΕ τον


washcloud

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 742
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γεια χαρα παιδια εχω αυτον τον δισκο WD320GB IDE BLUE και θελω την πλακετα αν εχει καποιος να με στειλει pm ευχαριστω πολυ για οτι κ αν γινει :)

 

2wnxojp.jpg

 

2ef84n5.jpg

 

 

144076r.jpg

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους ψάχνω πλακέτες για 2 μοντελάκια western digital.Και είναι τα εξής

 

Western Digital WD Caviar Green 1.5TB WD15EADS 2060-771642-001  και Western Digital WD Caviar Green 2TB WD20EARS 2060-701640-007

Δυστυχώς είχα υπερπολύτιμα αρχεία και κυρίως φωτογραφίες των παιδιών απο το μαιευτήριο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ Σίγουρα είναι θέμα πλακετών; Μήπως τρέχει τίποτ' άλλο λέω και μπορεί ν' αντιμετωπιστεί με software λύσεις (αν το έχεις ψάξει βέβαια, πάσο).

 

- - - - - - - - - - - 

 

Κατά τ' άλλα, μην ξεχνάτε να κάνετε κι ένα ψάξιμο eBay όσοι ψάχνεστε για πλακέτα και δεν βρίσκετε δωρητή...(ή ακόμη και στις εταιρίες που αποκλειστικά εμπορεύονται πλακέτες).

 

Τέλος, για "υπερπολύτιμα αρχεία", υπάρχουν και οι εξειδικευμένες εταιρίες ανάκτησης, ως τελευταία λύση (για όποιον φυσικά αντέχει τις χρεώσεις τους - μερικά κατοστάρικα δηλαδή οπωσδήποτε...).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

γεια σε όλους και χρόνια πολλά.

εχω ενα πρόβλημα με τον εξωτερικό "adata classic ch94 500GB"
τον συνδέω και μου ζητάει format  

ώμος χρειάζομαι κάποια αρχεία, πριν το format.

μπορεί να βοηθήσει κανεις plz.. ευχαριστω.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος η Οποια εχει προβλημα με δισκο πχ ανακτηση δεδωμενων απο διαγραφη η χτυπημενη κεφαλη η οποιοδηπωτε αλλο προβλημα ας εποικηνωνησει μαζι μου επειδη ασχολουμε με την ανακτηση δεδομενων μπας και μπορεσω να τον βοηθησω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση και sorry για την αστοχία του topic!!!!

 

μήπως έχεις κάποιο συγκεκριμένο πρόγραμμα να προτείνεις

 

Φίλε εγώ έχω έρθει αρκετές φορές στην θέση σου και έχω ψάξει διάφορα προγράμματα για data recovery.

Έχω καταλήξει πως ένα απ τα καλύτερα είναι το Active file recovery.

Πρόσεχε μην κάνεις καμιά ενέργεια στον δίσκο πριν τρέξεις προγράμματα recovery και χάσεις δεδομένα.

Επεξ/σία από funbreaker
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Έχω ένα σκληρό δίσκο ο οποίος έχει σχεδόν (αν όχι τελείως) πεθάνει. Τελευταία φορά που τον δοκίμασα είχε performance 100%, αλλά υγεία 35%. Το σύστημα τον διάβαζε θεωρητικά (ότι υπάρχει), αλλά πρακτικά δεν μπορεί να τον χρησιμοποιήσει ούτε να γίνει φορμάτ. Μέσα στο δίσκο υπήρχαν και προσωπικά αρχεία (τα οποία ευτυχώς έχω και σε back-up). Φυσικά αν κάποιος αποκτήσει πρόσβαση στα αρχεία μου, απλά παρακαλείται να τα διαγράψει. Ο δίσκος χαρίζεται σε όποιον μου τον ζητήσει και μπορεί να συναντηθούμε είτε στο σταθμό Συγγρού Φιξ, είτε στον Ταύρο, Αθήνα. Ο δίσκος θα είναι διαθέσιμος από Τετάρτη κι έπειτα και είναι από laptop dell inspiron 15r, και πιο συγκεκριμένα αύτος: http://www.storagereview.com/seagate_momentus_750gb_review_st9750420as

 

Επικοινωνία πρώτα εδώ και μετά με pm. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα σκληρό δίσκο ο οποίος έχει σχεδόν (αν όχι τελείως) πεθάνει. Τελευταία φορά που τον δοκίμασα είχε performance 100%, αλλά υγεία 35%. Το σύστημα τον διάβαζε θεωρητικά (ότι υπάρχει), αλλά πρακτικά δεν μπορεί να τον χρησιμοποιήσει ούτε να γίνει φορμάτ. Μέσα στο δίσκο υπήρχαν και προσωπικά αρχεία (τα οποία ευτυχώς έχω και σε back-up). Φυσικά αν κάποιος αποκτήσει πρόσβαση στα αρχεία μου, απλά παρακαλείται να τα διαγράψει. Ο δίσκος χαρίζεται σε όποιον μου τον ζητήσει και μπορεί να συναντηθούμε είτε στο σταθμό Συγγρού Φιξ, είτε στον Ταύρο, Αθήνα. Ο δίσκος θα είναι διαθέσιμος από Τετάρτη κι έπειτα και είναι από laptop dell inspiron 15r, και πιο συγκεκριμένα αύτος: http://www.storagereview.com/seagate_momentus_750gb_review_st9750420as

 

Επικοινωνία πρώτα εδώ και μετά με pm. 

 

Αν δεν υπάρχει άλλος που τον χρειάζεται για να "αναστήσει" δικό του δίσκο, τον θέλω για "πειραματόδισκο".

 

Thanks προκαταβολικώς και anyway :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν υπάρχει άλλος που τον χρειάζεται για να "αναστήσει" δικό του δίσκο, τον θέλω για "πειραματόδισκο".

 

Thanks προκαταβολικώς και anyway :-)

Μέχρι στιγμής δεν έχει δείξει κανείς άλλος ενδιαφέρον, οπότε αν δεν αλλάξει κάτι έως την Τετάρτη, θα επικοινωνήσουμε μέσω pm για να σου τον δώσω!  :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα

 

Με ενδιαφέρει αν υπάρχει η πλακέτα για Seagate Barracuda 500 GB με κωδικό PCB 100466725.

Με ενδιαφέρει να τον ανοίξω έστω και μια φορά για να πάρω κάποια αρχεία.

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...