Προς το περιεχόμενο

Χάλασε ο δίσκος; Βάφτε τον μπλε και ΧΑΡΙΣΤΕ τον


washcloud

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι, δεν έχω, συνέχισε να ψάχνεις. Κι αν δεν είναι ο χρόνος που σε πιέζει, χαλάρωσε και υπομονή.

 

Αντίστοιχα threads υπάρχουν και στο ADSLgr και στο TheLab. Ψάξου κι εκεί. Κι αν έχεις το θάρρος, ρώτα και σε μικρομάγαζα που έχουν και τεχνική υποστήριξη. Μπορεί να τους έχει ξεμείνει κανένας να τον πάρεις και δωρεάν.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 742
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια χρειαζομαι πλακετα για Samsung F3 1tb. Οποιος διαθετει ας επικοινωνησει αμεσα γιατι εχω μεσα αναντικαταστατα αρχεια. :cry:

Πραγματικα με καιει απιστευτα η κατασταση, ακομη και να την αγορασω την πλακετα διατιθεμαι αν ειναι πληρως λειτουργικη, παρακαλω ας επικοινωνησει καποιος.

 

 

οταν εχεις αναντικαταστατα αρχεια τοτε α.

παιρνεις διπλο backup.

β.αγοραζεις ιδιο δισκο και ας κανει 50 ευρω οχι 20.δεν γινεται να τα εχεις ολα.καια δεν το λεω απο κακια.αλλα η πιο ευκολη λυση ειναι ιδιο δισκο απο ebay με οτι τιμη και να εχει.αν ειναι πλακετα.γιατι αμα ειναι κεφαλη μαματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν εχεις αναντικαταστατα αρχεια τοτε α.

παιρνεις διπλο backup.

β.αγοραζεις ιδιο δισκο και ας κανει 50 ευρω οχι 20.δεν γινεται να τα εχεις ολα.καια δεν το λεω απο κακια.αλλα η πιο ευκολη λυση ειναι ιδιο δισκο απο ebay με οτι τιμη και να εχει.αν ειναι πλακετα.γιατι αμα ειναι κεφαλη μαματα

 

Προσεξε τι εγινε. Πηρα εναν δισκο να τον κανω back up αυτον που χαλασε. Ετσι οπως τον εβγαλα(λιγο αποτομα) αποκοληθηκε ενα chip απο την πλακετα. Γι αυτο και ξερω οτι με μια πλακετα θα ειμαι μια χαρα. Τωρα αν δεν βρω πλακετα θα παρω δισκο, κατανοητο αλλα δε χανω και τπτ να δοκιμασω να ρωτησω εδω, right?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοειται πως δεν χανεις και δνε το ειπα κακο προαιρετα.δεν ξερω αν μπορεις με καλαι να κολλησεις εσυ το τσιπακι πισω αν ειναι κατι ευκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ξεκολλησει δυσκολο Indeed.η θα πρεπει να σπασουν ποδαρακια η δεν ξερω τι.

 

Καταλαβα, το γνωστο soldering. Μου περασε απο το μυαλο οτι μπορει να γινεται κι ετσι, αλλα δεν εχω ουτε τις γνωσεις ουτε τα εργαλεια.

 

 

τοτε σε κανα φιλο που να εχει κολλητηρι και να πιανουν λιγο τα χερια του.δεν ειναι τρελα δυσκολο αλλα εξαρτατε πως εχειξεκολησει ποσο μεγαλη ειναι η κολληση.διοτι αμα ειναι μικρη και κολλησεις και διπλα ποδαρακι τοτε τα γνωστα.θα ψαχνεις για πλακετα μετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι και να ξεκολησε το βασικο ειναι ποσο ευκολο θα ειναι να το κολλησει παλι.και κολλητηρι δεν εχει δεν πιανουν τα χερια του...

και απορω πως τον εβγαλε και ξεκολλησε το τσιπακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι και να ξεκολησε το βασικο ειναι ποσο ευκολο θα ειναι να το κολλησει παλι.και κολλητηρι δεν εχει δεν πιανουν τα χερια του...

και απορω πως τον εβγαλε και ξεκολλησε το τσιπακι.

 

Οταν τον εβαλα, κατα λαθος εβαλα το καλωδιο για την τροφοδοσια απο κατω και οταν πηγα να τον κουμπωσω, το εκανα βιαια και γρηγορα λογω βιασυνης και βγηκε αυτο το τσιπακι(πειτε το οπως θελετε) απο τον δισκο, δηλαδη αποκοληθηκαν τα 6 ποδαρακια του απο την πλακετα. Δεν εχω ουτε τα εργαλεια ουτε την ικανοτητα να το ξανακολησω. Τωρα, επειδη δε διαθετω φωτογραφικη προς το παρον δεν μπορω σας το δειξω αλλα καποια στιγμη θα το κανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν τον εβαλα, κατα λαθος εβαλα το καλωδιο για την τροφοδοσια απο κατω και οταν πηγα να τον κουμπωσω, το εκανα βιαια και γρηγορα λογω βιασυνης και βγηκε αυτο το τσιπακι(πειτε το οπως θελετε) απο τον δισκο, δηλαδη αποκοληθηκαν τα 6 ποδαρακια του απο την πλακετα. Δεν εχω ουτε τα εργαλεια ουτε την ικανοτητα να το ξανακολησω. Τωρα, επειδη δε διαθετω φωτογραφικη προς το παρον δεν μπορω σας το δειξω αλλα καποια στιγμη θα το κανω.

 

 

οποτε η το δινεις σε κανα φιλο που να εχει κολλητηρι η αλλιως αλλη πλακετα υποχρεωτικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζει κανεις να εχει αυτον ειτε για ανταλακτικα ειτε για πουλημα;;

 

 

t7k500-label.jpg

 

 

ebay κοιταξες.β.γραψε τι ψαχνεις?κεφαλες?πλακεττα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...