Προς το περιεχόμενο

Total War: Shogun 2


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 309
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κατέβασα το demo, αλλά μου σέρνεται. Παίζω σε sony vaio vpceb1z1e. Έβαλα τις χαμηλότερες ρυθμίσεις, πιάνω περίπου 30 fps νομίζω, αλλά δεν γίνεται να παίξω έτσι. Υπάρχει κάποιος τρόπος να μην σέρνεται το παιχνίδι με καλύτερα γραφικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβασα το demo, αλλά μου σέρνεται. Παίζω σε sony vaio vpceb1z1e. Έβαλα τις χαμηλότερες ρυθμίσεις, πιάνω περίπου 30 fps νομίζω, αλλά δεν γίνεται να παίξω έτσι. Υπάρχει κάποιος τρόπος να μην σέρνεται το παιχνίδι με καλύτερα γραφικά;

30 fps δεν σου φτανουν στις μαχες?

δεν ειναι ασχημο το laptop σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 fps δεν σου φτανουν στις μαχες?

δεν ειναι ασχημο το laptop σου...

Μου φτάνουν αλλά η ανάλυση είναι χάλια (έβαλα την χαμηλότερη που υπάρχει) και όλα τα υπόλοιπα στο χαμηλότερο που υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα κατ'αρχας..

 

θα θελα μια βοηθεια στο campaign με το trade που κανω με τα πλοια..

εχω 2 trade posts στα οποια εχω στειλει 10 πλοια (δεν χωρανε αλλα) και γινετε κανονικα η μεταφορα των προιόντων στα λιμανια μου..

αλλα καθε φορα (επειδη το εχω στο Normal) πεταγεται ενα μηνυμα της βοηθειας και μου λεει να στειλω - send multiple trade ship to your trade posts to increase...κλπ

τι εννοει..πως θα τo κανω αυτο? :rolleyes:

και επισης στην καρτελα του trade οσα ειναι "οδικως" εχω 100% exporting ενω στα υπολοιπα που γινονται μεσω πλοιων εχω κατι 20%-35%

-increasing trade routes will increase the percentage of this recourse you can export-

 

λιγη βοηθεια? :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DX11 patch for Shogun 2 in early May

 

A patch adding DirectX 11 support to PC strategy sequel Total War: Shogun 2 is scheduled for the first week in May, developer The Creative Assembly has announced.

 

The update had initially been promised within two to four weeks of the game's 15th March launch, but as explained in a forum post on the game's official site, that was a little over-ambitious.

 

"You'll appreciate that all this takes a lot of time and testing, and while we're working as hard as we can, we may not quite make the two to four week post-launch window that we'd originally hoped to hit," wrote community manager Craig Laycock.

 

"We're aiming to get patch 2 to you in the first week of May though, so not long to wait now. Thanks for your ongoing patience, and please bear with us!"

 

The DirectX 11 patch will offer those with the necessary hardware access to features "such as hardware tessellation and enhanced shadowing."

 

The update will also add in anti-aliasing support, as well as a number of multiplayer fixes and modifications.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ggsgsdgsfgfd.png

 

ρε σεις , εχω αυτη την ενοχλητικη γραμμη μονιμα στο χαρτη μου, την εχει και κανας αλλος ?

μονο αν βαλω τα settings στο low φευγει (μαζι με ολα τα εφφε) :rolleyes: ή αν βαλω να βλεπω το χαρτη απο τερμα ψηλα.

διαφορετικα οσο πιο πολυ κανω ζουμ,τοσο περισσοτερο τη βλεπω

 

(catalyst 11.3 εχω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DX11 patch for Shogun 2 in early May

 

A patch adding DirectX 11 support to PC strategy sequel Total War: Shogun 2 is scheduled for the first week in May, developer The Creative Assembly has announced.

 

The update had initially been promised within two to four weeks of the game's 15th March launch, but as explained in a forum post on the game's official site, that was a little over-ambitious.

 

"You'll appreciate that all this takes a lot of time and testing, and while we're working as hard as we can, we may not quite make the two to four week post-launch window that we'd originally hoped to hit," wrote community manager Craig Laycock.

 

"We're aiming to get patch 2 to you in the first week of May though, so not long to wait now. Thanks for your ongoing patience, and please bear with us!"

 

The DirectX 11 patch will offer those with the necessary hardware access to features "such as hardware tessellation and enhanced shadowing."

 

The update will also add in anti-aliasing support, as well as a number of multiplayer fixes and modifications.

 

 

Πρώτα έλεγαν θα έρθει με dx11 το παιχνίδι, μετά patch για dx11 και ΑΑ μέσα σε 2-4 βδομάδες, και τώρα αρχές Μαΐου. :mellow: Καλά κρασιά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...