Προς το περιεχόμενο

Total War: Shogun 2


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 309
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αμα πηγαίνεις με 350kbps

 

Δοκίμασες άλλον server?

 

Ο στρατός κινείται πολύ γρήγορα στη μάχη ή είναι η ιδέα μου;

 

Όχι μια χαρά τον βλέπω. Αν εννοείς το ιππικό ίσως να είναι λίγο γρηγορότερο αλλά υποτίθεται πως έτσι πρέπει να είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτό πήγα να σου πώ. Μην συγκρίνεις με Empire/Napoleon. Αλλιώς οι οπλίτες, που ουσιαστικά δεν τρέχουν, και αλλιώς είναι να ορμάνε οι σαμουράι. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

350kbps ειναι η μεγιστη download ταχυτητα μου απο isp

 

350KB μήπως εννοείς? Διαφορετικά οχι σε 6 ώρες, ούτε σε 2 μέρες δεν κατεβάζεις. :devil: Τέσπα υπομονή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok, μόλις σπατάλησα 5.8gb για ένα tutorial και μια "ιστορική μάχη"... What were they thinking? Ο μόνος λόγος για να κατεβάσω το demo ήταν να δω το campaign... Ποιον ενδιαφέρουν οι μάχες?

 

Τέλος πάντων... Το intro ήταν καλό, το μενού δεν μου άρεσε, η μουσική... mnyah... τρώγεται, θα μπορούσε να είναι πιο ατμοσφαιρική... Τα γραφικά συμπαθητικά, αρκετά εκνευρεστηκό το ότι κάνωντας zoom out εξαφανίζεται η βλάστηση, αλλά θετικό το ότι δεν έχουν μεγάλες απαιτήσεις... Έπαιζα με τα περισσότερα settings στο ultra, με AMD Phenom II X4 810, 2x2gb DDR2, ATI Radeon 5750, και το παιχνίδι έτρεχε ΟΚ, χωρίς να έχω δείκτη fps βέβαια. Ο ρεαλισμός στην μάχη έχει αυξηθεί πάντως, με το κυριότερο σπαστικό drawback το πόσο καθυστερούν να ρίξουν οι τοξότες. Το Α.Ι. με νίκησε στο hard στην ιστορική μάχη που έχει το demo, έπαιξε αρκετά καλά...

 

Αυτά σε γενικές γραμμές... Γενικώς δεν δηλώνω εντυπωσιασμένος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ηξερα οτι τα βέλη των ιαπωνεζων κανουν παυσεις στον αερα... :shock:

δεν μπορω να εχω πληρη εικονα γιατι ειναι απλα uplayable στο δικο μου (περιεργο αφου το napoleon το ειχα στο φουλ και πηγαινε νερο) ειδα ομως οτι ειναι κάμποσα στοιχεια παρμενα απο το napoleon οπως καποιοι ηχοι, το loading πριν τη μαχη και αλλα, αλλα νταξει θα δουμε ουτε εμενα μαρεσε το μενου η μουσικη ηταν οσο καλη ηταν και του napoleon, οποτε ίδωμεν το φθινόπωρο που θαχω το χρημα για αναβάθμιση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ηξερα οτι τα βέλη των ιαπωνεζων κανουν παυσεις στον αερα... :shock:

δεν μπορω να εχω πληρη εικονα γιατι ειναι απλα uplayable στο δικο μου (περιεργο αφου το napoleon το ειχα στο φουλ και πηγαινε νερο) ειδα ομως οτι ειναι κάμποσα στοιχεια παρμενα απο το napoleon οπως καποιοι ηχοι, το loading πριν τη μαχη και αλλα, αλλα νταξει θα δουμε ουτε εμενα μαρεσε το μενου η μουσικη ηταν οσο καλη ηταν και του napoleon, οποτε ίδωμεν το φθινόπωρο που θαχω το χρημα για αναβάθμιση

σε τι συστημα το επαιζες αν επιτρεπεται? :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για την αναβάθμιση ? :rolleyes:

παντως και το daed space 2 σε φουλ μια χαρα μου το παιζει

ναι για την αναβαθμιση λεω

εχω athlon x2 @ 3.6, 4gb ram, 3850

με το dead space δεν ασχολουμαι :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι για την αναβαθμιση λεω

εχω athlon x2 @ 3.6, 4gb ram, 3850

με το dead space δεν ασχολουμαι :-)

ειδες τι μας κανουν με αυτα που βγαζουν και την αναβαθμηση πιο πολυ για το bf3 θα γινει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok, μόλις σπατάλησα 5.8gb για ένα tutorial και μια "ιστορική μάχη"... What were they thinking? Ο μόνος λόγος για να κατεβάσω το demo ήταν να δω το campaign... Ποιον ενδιαφέρουν οι μάχες?

 

Τέλος πάντων... Το intro ήταν καλό, το μενού δεν μου άρεσε, η μουσική... mnyah... τρώγεται, θα μπορούσε να είναι πιο ατμοσφαιρική... Τα γραφικά συμπαθητικά, αρκετά εκνευρεστηκό το ότι κάνωντας zoom out εξαφανίζεται η βλάστηση, αλλά θετικό το ότι δεν έχουν μεγάλες απαιτήσεις... Έπαιζα με τα περισσότερα settings στο ultra, με AMD Phenom II X4 810, 2x2gb DDR2, ATI Radeon 5750, και το παιχνίδι έτρεχε ΟΚ, χωρίς να έχω δείκτη fps βέβαια. Ο ρεαλισμός στην μάχη έχει αυξηθεί πάντως, με το κυριότερο σπαστικό drawback το πόσο καθυστερούν να ρίξουν οι τοξότες. Το Α.Ι. με νίκησε στο hard στην ιστορική μάχη που έχει το demo, έπαιξε αρκετά καλά...

 

Αυτά σε γενικές γραμμές... Γενικώς δεν δηλώνω εντυπωσιασμένος...

 

Χαλαρώστε demo είναι... Τι ποιόν ενδιαφέρουν οι μάχες? Κανονικά και μια naval battle έπρεπε να είχε.

Τα γραφικά είναι υποβαθμισμένα (λογικό μιας και μιλάμε για demo) και όταν κυκλοφορήσει με το καλό θα είναι σαφώς ανώτερα. Και στο normal σε νικάει άνετα, όχι όπως πρίν που ουσιαστικά το normal ήταν easy. Αλλά η AI δεν μπορείς να πεις ότι λειτουργεί μιας και είναι προκαθορισμένο απο πριν το τι θα ακολουθήσει. Απ ότι λένε όμως θα είναι αρκετά καλύτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...