Προς το περιεχόμενο

Total War: Shogun 2


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 309
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτο το λενε καθε φορα για την AΙ και παντα σκατα ειναι.

 

Εντάξει μετά το medieval 2 το χάσανε λίγο. :P Αλλά οκ δεν ήταν και τόσο αποτυχία το empire αν σκεφτείς ότι είναι αρκετά δύσκολο να φτιάξεις μια ικανοποιητική AI για αυτή την εποχή. Φαντάσου να πηγαίνανε σε WW1/WW2 μετά... :lol: Είπαμε όσο κρατάνε σπαθιά και τσεκούρια μια χαρά θα είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Μόλις με πήραν από το κατάστημα και μου παν ότι ήρθε και μπορώ να πάω να το πάρω.

 

Γ@μώ τις online ενεργοποιήσεις μου γ@μώ που δε θα μπορώ να παίξω πριν τις 15.Από στη στιγμή που το έχω αγοράσει κύριε μου γιατί να μη το παίξω όταν θέλω; :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Shogun 2 to launch without DirectX 11

 

When PC strategy sequel Total War: Shogun 2 launches next week it will not support DirectX 11.

 

SEGA confirmed to Eurogamer this morning that DirectX 11 support will be patched in through an update scheduled to release two to four weeks after the game comes out.

 

"We wanted a couple more weeks just to polish the performance of DirectX 11 on a variety of different cards," Creative Assembly communications manager Kieran Brigden explained to Eurogamer this morning.

 

"We're OK with the stability and the feature set. We just wanted a couple more weeks to tweak the performance on various difference cards.

 

"We wanted to add this tech in a little bit later. The fans will see the tech patched in in probably two to four weeks from release."

 

Shogun 2 launches on Tuesday 15th March, meaning DirectX 11 support could arrive as late as 12th April.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Άντε ρε amazon...

Το έχουμε πάρει 3 φιλαράκια pre order για το co-op....

 

Θα καεί το πελεκούδι....

 

Αργκχ, τώρα μόλις ήρθε το μήνυμα order dispatched...άρα και αυτό το Σ/Κ Solium Infernum.

 

Υ.Γ. Δεν πειράζει, αρκεί να έχει μια καλή ΑΙ, αυτό μονάχα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ρέστα μου στην CA για το coop, τα σπάει. Μέχρι στιγμής μηδαμινά bugs μονο κάτι connection problems μέσο steam. Οι μονάδες κινούνται αρκετά γρήγορα μπορώ να πω πολύ πιο γρήγορα από medieval k empires, το morale παίζει πολύ μεγάλο ρολο μέχρι που χάνεις και ας είσαι k μέσα. Το ότι ο καθένας (general & agent) έχει level up είναι πολύ ενδιαφέρον k γενικότερα όλο το σκηνικό είναι πολύ καλά στημένο. Επιτέλους ένα καλο total war γιατί μετά το rome έχασα το ενδιαφέρον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πολύ καλά νέα, πλην της ταχύτητας (για μένα). Ήδη στο Empire κινούνταν πολύ γρήγορα για τις προτιμήσεις μου. Τέλος πάντων, θα δείξει στην πράξη.

 

Το RPS συμφωνεί για την ταχύτητα (αν και ο τύπος που έγραψε τις εντυπώσεις του είναι RTS fan, οπότε δεν το βρήκε αρνητικό).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει και με το παραπάνω. Ιδίως στις μάχες με αντιπάλους φίλους οι τυχαία από τους server είναι όλα τα λεφτά. Εχώ παίξει άπειρους αγώνες στο empire με φίλους και φυσικά οι μάχες ήταν χίλιες φορές καλύτερες από αυτές που έπαιζες στο campaign.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...