Προς το περιεχόμενο

3G Router?


S2Katana

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδιά είμαι καινούριος στην παρέα.Αγόρασα ένα 3g router της level one WBR-6800 N Wireless και έχω ένα στικάκι της κοσμοτέ Huawei E270.Δεν μπορώ να κάνω σύνδεση....Είναι κάποιες ειδικές ρυθμίσεις που πρέπει να γίνουν;

 

---------- Προσθήκη στις 10:48 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 09:34 ----------

 

Καλημέρα παιδιά είμαι καινούριος στην παρέα.Αγόρασα ένα 3g router της level one WBR-6800 N Wireless και έχω ένα στικάκι της κοσμοτέ Huawei E270.Δεν μπορώ να κάνω σύνδεση....Είναι κάποιες ειδικές ρυθμίσεις που πρέπει να γίνουν;

 

Το έφτιαξα οκ είναι τώρα,το μόνο που έκανα ήταν upgrate στο firmware και τίποτα άλλο μπήκε μόνο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 180
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα παιδιά είμαι καινούριος στην παρέα.Αγόρασα ένα 3g router της level one WBR-6800 N Wireless και έχω ένα στικάκι της κοσμοτέ Huawei E270.Δεν μπορώ να κάνω σύνδεση....Είναι κάποιες ειδικές ρυθμίσεις που πρέπει να γίνουν;

 

---------- Προσθήκη στις 10:48 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 09:34 ----------

 

 

Το έφτιαξα οκ είναι τώρα,το μόνο που έκανα ήταν upgrate στο firmware και τίποτα άλλο μπήκε μόνο του.

 

καλως ηρθες στο forum.β.με προλαβες.πηγα να σου πω κανε firmware update οπως εκαναν και οι φιλοι πιο πανω ωστε να υποστηριξει το στικακι σου.

γιατι τα στικακια ειναι πολλα και μπορει αν το ρουτερ εχει βγει εδω και καιρο και δεν φοραει νεο firmware Να εχεις θεμα.οποτε εκανες το σωστο.καλο ειναι γενικα οταν παιρνεις κατι να κοιτας για πιο νεο firmware.ακομακαι για τα sticks νομιζω βγαινουν πιο νεα firmware μεχρι και πιο νεα προγραμματα οταν τα κανεις εγκατασταση στο pc.πολλες φορες οταν κανεις firmware update στο stick σου σβηνει το παλιο προγραμμα μεσα απο το stick και σου ενσωματωνει το νεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sto router εκανε οχι στο stick.απλα και στα stick γινονται και σου αλλαζει το προγραμμα που εχει μεσα για οταν δεν εχεις ρουτερ κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα παιδιά! Πήρα κι εγώ το wbr 6800 κι ενω αναγνωρίζει κανονικά τα στικάκια που έχω δοκιμάσει ( μαρκα/τυπος και ποσοστό σήματος) δεν κανει ποτέ connect. Έχω την εντύπωση ότι βάζω λάθος τα στοιχεία της 3g σύνδεσης. Μπορεί κάποιος που έχει επίσης Vodafone να μου πεί τι έχει βάλει σε

 

APN ( του έβαλα internet.vodafone.gr και δοκίμασα και webonly.vodafone.gr

Dialed Number ( *99# , *99***1# , *99111*# αλλά τπτ)

User/pass κενό

Authentication : Auto

Pri. DNS 213.249.17.10

Sec. DNS 213.249.17.11

 

Το router φοραει την 1.02c2 και τα στικάκια που δοκίμασα, όλα με τα ίδια αποτελέσματα, ήταν τα Vodafone Κ4505, Onda MV815UP και Vodafone K3715

Για τα δυο πρώτα βλέπω ότι σε κάποιους εδώ έχουν δουλέψει....οπότε...μια βοήθεια ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Για όποιον ενδιαφέρεται ακόμα, και τα 3 stickάκια ( Vodafone Κ4505, Onda MV815UP και Vodafone K3715) έπαιξαν τέλεια με το wbr 6800 με το τελευταίο firmware. Το λάθος μου ήταν ότι δεν ηξερα ότι για εταιρικές συνδέσεις αλλάζει το APN. Εκεί το σωστό είναι σκέτο internet κι όχι internet.vodafone.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...