Προς το περιεχόμενο

PlayStation Move στις 15 Σεπτεμβρίου


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φαίνονται.... κάτσε να τα δούμε στη πράξη γιατί και το kinect έχει ανεβάσει πολύ τις προσδοκίες ( με κάτι βίντεο τύπου milo ).

Πάντως το move μου φαίνεται πιο γήινο τη παρούσα στιγμή μιας και φοβάμαι ότι το natal θα έχει πολλά προβλήματα.

Υ.Γ δεν έχω ps3, xbox360 έχω

 

Είδα όλη την παρουσίαση του kinect μπορώ να πω πως με ενθουσιάσε αρκετά.

Έχω βέβαια απορίες του τύπου "και αν θέλω να παίξω φρίσμπι, θα αναγνωρίσει την κλίση του καρπού μου;"...

Υ.Γ. δεν έχω ούτε PS3, ούτε xBox, ούτε Wii. Ένα κακομοιρούλι PSP έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eμένα αν και μου άρεσε η κίνηση της σονυ, με ξενέρωσε η τιμή που θα έχουν..

 

Και εγω φιλε. εχω σταματησει το παιχνίδι με της κονσόλες όταν οι τιμές άρχισαν να φεύγουν από κάποιο λογικό "όριο" (τουλάχιστον αυτό της τσέπης μου...).

(παλιά παίρναμε ps1 με 80-100 ευρώ, μετά ps2 200-250 ευρώ(?) και σιγά σιγά οι τιμές θα φτάσουν στα 1.000+ ευρώ σε λίγα χρόνια :Ρ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω φιλε. εχω σταματησει το παιχνίδι με της κονσόλες όταν οι τιμές άρχισαν να φεύγουν από κάποιο λογικό "όριο" (τουλάχιστον αυτό της τσέπης μου...).

(παλιά παίρναμε ps1 με 80-100 ευρώ, μετά ps2 200-250 ευρώ(?) και σιγά σιγά οι τιμές θα φτάσουν στα 1.000+ ευρώ σε λίγα χρόνια :Ρ)

 

κράζαμε την νιντεντο για την τιμολόγηση του wiimote, πλέον όλοι τα ίδια σκ@τ@. 150 ευρώ το νατάλ, 80 ευρώ το Move + 20ευρώ η βάση για το όπλο, 70 ευρώ τα wiimote. βάλε άλλα 20 το PLUS να τα μας παλι.. με την τιμή στις κονσόλες δεν έχω προβλημα. θες- δεν θες θα την πάρεις την κονσόλα. ο βιασμός είναι στα περιφεριακά και στα παιχνίδια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το επόμενο πεδίο μάχης στο χώρο του gaming ανάγεται στις προτάσεις των εταιρειών καθώς στην έκθεση Ε3 εκτός απο τα δεκάδες παιχνίδια για όλες τις πλατφόρμες, τελικά ανακοινώθηκαν οι ανταγωνιστικές πλατφόρμες Microsoft- Sony. Με αιχμή του δόρατος η πρώτη με το XBOX 360 που απέκτησε και ελαφριά έκδοση και με γνώμονα τον παίκτη η δεύτερη προσπαθούν να κάνουν τα παιχνίδια μας πιο ρεαλιστικά και φυσικά με εικόνα που ταιριάζει στις σύγχρονες απαιτήσεις...

 

 

Η Microsoft, κάνοντας την έκπληξη που όλοι αναμέναμε, ανακοίνωσε επίσημα το Microsoft Kinect για το XBOX 360, το οποίο ουσιαστικά πρόκειται για το γνωστό μας, Project Natal!

Στην exclusive εκδήλωση που δόθηκε για τους δημοσιογράφους και τους επίσημους συνεργάτες, το ενδιαφέρον όλων έπεσε πάνω στο γαλλοκαναδέζικο ΄΄μπαλέτο'' ονόματι Quebecois circus, που μετέτρεψε όλο το σκηνικό και το theme της έκθεσης σε κάτι που έμοιαζε να έχει βγει από την ταινία Avatar! Βέβαια, τα πράγματα θερμάνθηκαν ακόμα περισσότερο όταν η εταιρεία ξεκίνησε να μας δείχνει τις απίστευτες δυνατότητες του Kinect, έχοντας σαν πρωταγωνιστές μια ολόκληρη οικογένεια (πατέρας, μητέρα, κόρη περίπου 12 χρονών και γιος 8-9 χρονών), οι οποίοι διασκέδαζαν ο καθένας με το δικό του μοναδικό τρόπο, μπροστά από το XBOX 360 τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 1 μήνα μετά...

Πω πω πως κάνετε έτσι.. οι τιμές θα είναι για αρχή, όπως συμβαίνει με όλα θα πέσουν. Θα πωλούνται άλλωστε ξεχωριστά αλλά και μαζί σε ΠΑΚΕΤΑ που συμφέρει σε τιμή, κάντε υπομονή.. Ας βγει πρώτα, ας το παίξετε στα μαγαζιά (από άυριο θα μπορείτε να παίζετε!) και συμπεράσματα για απόδοση-τιμές, αργότερα, που θα "στέκουν" και πιο πολύ. Από πριν είναι άδικο να προδικάζουμε, έτσι δεν είναι??

 

---------- Προσθήκη 10-09-2010 στις 01:03 ---------- Προηγούμενο μήνυμα 09-09-2010 στις 22:43 ----------

 

Μη ξεχνάτε επίσης την άριστη κατασκευή τους και την τέλεια αφή στα κουμπιά και στα triggers (όσοι σύντομα θα πιάσετε τα χειριστήρια θα με θυμηθείτε), καθώς και το ότι έχουν μπαταρίες λιθίου και όχι απλές AA.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι κανας αλλος που απλα θελει μονο ενα γ@μ*μ#ν0 gamepad για να παιξει και οχι να κανει την μαιμου με 3d γιαλια μπροστα στο μονιτορ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι κανας αλλος που απλα θελει μονο ενα γ@μ*μ#ν0 gamepad για να παιξει και οχι να κανει την μαιμου με 3d γιαλια μπροστα στο μονιτορ????

 

amen to that

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

οντος με τις τιμες μας τσακιζουν την στεπη αλλα εγω το πηρα το Move και μπορω να πω οτι ειναι για τα σπορ λιγο ψευδες γιατι κανεις κατι κινησεις λιγο γρηγορα και φευγει τρελα το μπαλακι(στο table tennis) και κανεις και κατι κινησεις με ολη σου την δυναμη και παει λες και το φυσαει αερας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...