Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελω να βρω ενα απλο και ελαφρυ προγραμμα που να κανει το εξης μεσες-ακρες:

Βαζω σε "blacklist" καποιες απο τις επαφες μου. Σε καθε εισερχομενη, αν αυτος που με καλει ειναι στην blacklist, να μην χτυπαει καν το κινητο, αντε το πολυ-πολυ να βγαινει κανενα notification πανω στην μπαρα οτι ειχα αναπαντητη. Αλλα να μην χτυπαει ουτε να δονειται ουτε τιποτα, να μην καταλαβαινω οτι με καλει εκεινη τη στιγμη.

Σημαντικο ειναι να μην κανει αποριψη στην κληση, ωστε ο αλλος να νομιζει οτι απλως δεν το σηκωνω και οχι οτι του το κλεινω.

 

Ακομα πιο καλο θα ηταν να εχει επιλογη on/off ωστε καποια διαστηματα να μπορω να απενεργοποιω το "μπλοκαρισμα".

 

Ειχα δοκιμασει πριν λιγες μερες ενα τετοιο προγραμμα -δε θυμαμαι ονομα- αλλα καταπινε την μπαταρια και το εβγαλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Μια χαρα, αρα δε θελεις εφαρμογη (εκτος αν εχεις CM).

Ανοιξε το Phone, πηγαινε  Call Settings> Call Rejection και βαλε σε Blacklist ο,τι θελεις :)

Γενικα η Σαμμυ εχει το καλυτερο stock call rejection system και δεν ακουγεται καν ο παραμικρος ηχος στον καλουντα.

Βεβαια το χαλασαν αυτο στο Νοte 2 αλλα ειναι αλλο θεμα :lol: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cm δεν εχω, εχω ομως αλλη custom rom η οποια αποτι βλεπω δεν υποστηριζει το συγκεκριμενο συστημα. Εχει απλα μια επιλογη "auto reject" η οποια οταν τικαριστει ανοιγει μια αλλη επιλογη "manage reject list" που πατωντας την δεν μπορω να κανω τιποτα περα απο το να τικαρω ενα πλαισιο που λεει "Unkown". Πηγα και στα Contacts να δω αν υπαρχει καμια παρεμφερης επιλογης τυπου "add to reject list" or something αλλα δεν.

 

Ομως, επειδη εδω και καιρο ψηνω επαναφορα σε official rom και αυτο ισως να ναι μια καλη αφορμη, οταν μιλαμε για auto-reject μιλαμε για αυτο που ζηταω ή για απορριψη κλησης που καταλαβαινει και ο καλων? (ξερω απαντησες αλλα πριν αρχισω τις αλλαγες ρομ το διπλοτσεκαρω οτι θα κανω τη δουλεια μου... :X )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ειναι ακριβως αυτο που ζητας, ο αλλος δεν καταλαβαινει οτι τον απορριπτεις. ;)

Δοκιμασε με παρατεταμενο πατημα σε μια επαφη να δεις αν σου βγαζει Add To Reject List μια.

 

Ομως πριν κανεις αλλαγη ρομ για κατι τετοιο ριξε μια ερωτηση και στο θεμα του SGS μηπως εχει αλλαξει με κανενα update το συστημα (που δε νομιζω). Ή παρε ενα nandroid πρωτα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή μόλις πήρα το πρώτο κινητό μου με android ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να στείλω μηνύματα αλλά με 160 χαρακτήρες. Έχω το go sms και μου στέλνει μόνο 60.

 

Επίσης για task manager τι προτείνετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Επειδή μόλις πήρα το πρώτο κινητό μου με android ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να στείλω μηνύματα αλλά με 160 χαρακτήρες. Έχω το go sms και μου στέλνει μόνο 60.

 

Επίσης για task manager τι προτείνετε?

Για το Go, κατεβασε το Greek Language Add on και μετα απο τις ρυθμισεις της εφαρμογης επιλεξε το Enable Locale και διαλεξε τα ελληνικα.

 

Οσον αφορα τον task manager προσωπικα προτεινω να μη χρησιμοποιησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έ

 

Για το Go, κατεβασε το Greek Language Add on και μετα απο τις ρυθμισεις της εφαρμογης επιλεξε το Enable Locale και διαλεξε τα ελληνικα.

 

Οσον αφορα τον task manager προσωπικα προτεινω να μη χρησιμοποιησεις.

 

Το έκανα αλλά δεν γινόταν και κατέβασα το handcent. Γιατί όχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Θελει και ενα restart.

 

Κοιτα, ειναι θεμα λειτουργιας του android. Γενικα κραταει παντα ανοιχτες εφαρμογες. Αν εσυ τις σκοτωσεις, αυτο επαναλαμβανει τη διαδικασια ανοιγματος τους απο μονο του. Αρα εχεις καταναλωση μπαταριας, καταναλωση πορων και μπορει και κολληματα. Οι task managers ειναι χρησιμοι σε πολυ παλιες συσκευες με πολυ χαμηλα specs. Ή για να σκοτωσεις καποια εφαρμογη η οποια δε λειτουργει σωστα και σου κρασαρει το συστημα. 

Ποια συσκευη εχεις?

 

ΕΝΤΙΤ: Ριξε μια ματια και στο ενημερωτικο ποστ του TonyK εδω, το εξηγει μαλλον καλυτερα απο μενα το θεμα :lol:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3400350#post3400350

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελει και ενα restart.

 

Κοιτα, ειναι θεμα λειτουργιας του android. Γενικα κραταει παντα ανοιχτες εφαρμογες. Αν εσυ τις σκοτωσεις, αυτο επαναλαμβανει τη διαδικασια ανοιγματος τους απο μονο του. Αρα εχεις καταναλωση μπαταριας, καταναλωση πορων και μπορει και κολληματα. Οι task managers ειναι χρησιμοι σε πολυ παλιες συσκευες με πολυ χαμηλα specs. Ή για να σκοτωσεις καποια εφαρμογη η οποια δε λειτουργει σωστα και σου κρασαρει το συστημα. 

Ποια συσκευη εχεις?

 

ΕΝΤΙΤ: Ριξε μια ματια και στο ενημερωτικο ποστ του TonyK εδω, το εξηγει μαλλον καλυτερα απο μενα το θεμα :lol:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3400350#post3400350

 

Έχω το galaxy nexus με 4.1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αρα πολυ καλα specs. Γνωμη μου, δεν τον χρειαζεσαι.Tωρα αν θελεις κατι για καμια κακογραμμενη εφαρμογη, δοκιμασε αυτον https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rechild.advancedtaskkiller&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5yZWNoaWxkLmFkdmFuY2VkdGFza2tpbGxlciJd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα πολυ καλα specs. Γνωμη μου, δεν τον χρειαζεσαι.Tωρα αν θελεις κατι για καμια κακογραμμενη εφαρμογη, δοκιμασε αυτον https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rechild.advancedtaskkiller&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5yZWNoaWxkLmFkdmFuY2VkdGFza2tpbGxlciJd

 

Θα την δοκιμάσω. Διάβασα και το λινκ που μου έστειλες και είναι κατατοπιστικότατο. 

 

To handcent είναι καλή εφαρμογή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τα πιο δημοφιλη ειναι το Go και το HAndcent. Το δευτερο το ειχα μια περιοδο μεχρι που μου εκανε ενα περιεργο crash και το γυρισα στο πρωτο, το θεωρω πιο παραμετροποιησιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...