Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καμένα Ανέκδοτα

 

Ήρθε η ώρα να γελάσετε με την ψυχή σας με τα καλύτερα καμένα ανέκδοτα που κυκλοφορούν. Είτε διαβάσετε τα τυχαία είτε τα τελευταία, το μόνο σίγουρο είναι ότι θα ξεκαρδιστείτε στα γέλια. Κατηγορίες δεν υπάρχουν αφού μιλάμε για τα: ΚΑΜΕΝΑ ΑΝΕΚΔΟΤΑ.

 

Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.qblogic.jokes.dashboard

 

Καθόλου καλό το περιεχόμενο. Περίμενα να δω καμένα ανέκδοτα αλλά έχει νηπιαγωγείου.

 

Ψάχνω ένα widget που να μου δείχνει τον όγκο κάθε partition και το ποσοστό χρήσης του και να είναι σχετικά καλαίσθητο.

Κάτι σαν το freespace το οποίο είχα αλλά στο νέο μου κινητό δεν μου βγάζει σωστά τα partitions (δεν δείχνει την εξωτερική sd και το πέταξα)

Έχω ψάξει όλο το google play αλλά δεν βρίσκω αυτό το τόσο στοιχειώδες πράμα.Καμιά πρόταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό, εγώ χρησιμοποιώ το AirDroid για αυτή τη δουλειά, δεν ξέρω όμως τι διαφορές έχουν

 

Βέβαια αν θέλουμε να έχουμε τα πάντα σε ένα πρόγραμμα, το καλύτερο κατά τη γνώμη μου είναι το File Expert

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1) Για startup προγραμματα κανα καλο ?
Θελω με το που ανοιγει το κινητο να τρεχουν 2 προγραμματα
Δοκιμασα μερικα αλλα δεν κανουν τιποτα

 

2) θελω να βαλω τις ιδιες εφαρμογες που εχω στο tablet1 με λογαριασμο [email protected] 

στο tablet2 με λογαριασμο [email protected]  

Υπαρχει καποιος γρηγορος τροπος?

Επεξ/σία από adi32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια αγορασα ενα smartphone (πρωτη φορα με smartphone)  και  δεν μου ανοιγει οταν εχει μεσα μια σελιδα above flash player (η σελιδα ανοιγει αλλα δεν βλεπω στο παρακατω λινκ την δορυφορικη,ολα τα αλλα τα βλεπω ) ,και διαβασα οτι δεν υποστηριζει πια η above flash player σε android.Γνωριζει καποιος καποιο αλλο προγραμμα για να μπορω να βλεπω οταν εχουν μερικες σελιδες μεσα εφαρμογες με flash player ,οχι βιντεο ,τα βιντεο μια χαρα τα παιζει στο youtube,απλα εφαρμογες.

Και για να σας δωσω ενα παραδειγμα τι εννοω ,στην παρακατω σελιδα π.χ το δορυφορικο animation δεν μπορω να το δω με το android κινητο μου,ολα τα υπολοιπα τα βλεπω κανονικα.

 

http://www.yr.no/satellitt/europa_animasjon.html

 

Yπαρχει κατι ? η να το παρω αποφαση οτι οτι εχει μεσα above flash player δεν θα το βλεπω απο το κινητο ?

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως είσαι ο Μητσοτάκης??? Το κατεβάσανε!!! Μιλάμε για jackpot!!!

 

P.S. Ok δεν έχω κάτι άλλο να προτείνω... Αν θες πες να ψάξω στα backup μου μήπως και...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω κάποια anti-theft εφαρμογή που:
 

  • Να είναι δωρεάν
  • Να έχει όλα τα anti-theft χαρακτηριστικά (απομακρυσμένο έλεγχο, εντοπισμό θέσης, οπωσδήποτε sms commands κτλ)
  • Να έχει δυνατότητα να γίνεται system app ώστε να μην γίνεται εύκολα uninstal με ένα factory reset.
  • Να είναι εύχρηστη και με ωραίο interface.

 

Τώρα έχω το androidlost αλλά βλέπω πως έχουν μπει πλέον paid χαρακτηριστικά και γενικά είναι εφαρμογή με απαρχαιομένο interface και δεν μου φαίνεται εύχρηστη.
ΟΚ ίσως να ζητάω πολλά για free αλλά ποτέ δεν ξέρεις.Υπάρχει τίποτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ψάχνω μια εφαρμογή για backup sms αλλά να μπορεί να κάνει backup sms συγκεκριμένου αποστολέα, δηλαδή να γίνει backup μόνο μιας συνομιλίας, ενός νήματος και να είναι δυνατή η προβολή από το PC

 

Δοκίμασα το SMS Backup & Restore που τα βγάζει σε XML αλλά δεν έχει επιλογή να δεις ποια SMS θέλεις να σώσεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως είσαι ο Μητσοτάκης??? Το κατεβάσανε!!! Μιλάμε για jackpot!!!

 

P.S. Ok δεν έχω κάτι άλλο να προτείνω... Αν θες πες να ψάξω στα backup μου μήπως και...

 

Καλα σημερα το κατεβασανε ? Πεσαμε στην περίπτωση  :-D

 

Δηλαδη τωρα οσοι μπηκαν πρωτη φορα στα android και δεν προλαβαν να το κατεβασουν θα μεινουν απο flash ,δεν πειραζει φιλε μου ,να σαι καλα και ευχαριστω για την απαντηση.

Μπορεις να μου πεις που να ψαχνω ανα διαστηματα μηπως ανεβασουν κανα νέο ? στο play google φυσικα,αλλα τι να βαζω για τιτλο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια αγορασα ενα smartphone (πρωτη φορα με smartphone)  και  δεν μου ανοιγει οταν εχει μεσα μια σελιδα above flash player (η σελιδα ανοιγει αλλα δεν βλεπω στο παρακατω λινκ την δορυφορικη,ολα τα αλλα τα βλεπω ) ,και διαβασα οτι δεν υποστηριζει πια η above flash player σε android.Γνωριζει καποιος καποιο αλλο προγραμμα για να μπορω να βλεπω οταν εχουν μερικες σελιδες μεσα εφαρμογες με flash player ,οχι βιντεο ,τα βιντεο μια χαρα τα παιζει στο youtube,απλα εφαρμογες.

Και για να σας δωσω ενα παραδειγμα τι εννοω ,στην παρακατω σελιδα π.χ το δορυφορικο animation δεν μπορω να το δω με το android κινητο μου,ολα τα υπολοιπα τα βλεπω κανονικα.

 

http://www.yr.no/satellitt/europa_animasjon.html

 

Yπαρχει κατι ? η να το παρω αποφαση οτι οτι εχει μεσα above flash player δεν θα το βλεπω απο το κινητο ?

 

Ευχαριστω

δοκίμασε

http://d-h.st/o1I

και μετά άνοιξε το site απο τον stock browser,όχι απο chrome,dolphin,opera κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα σημερα το κατεβασανε ? Πεσαμε στην περίπτωση  :-D

 

Δηλαδη τωρα οσοι μπηκαν πρωτη φορα στα android και δεν προλαβαν να το κατεβασουν θα μεινουν απο flash ,δεν πειραζει φιλε μου ,να σαι καλα και ευχαριστω για την απαντηση.

Μπορεις να μου πεις που να ψαχνω ανα διαστηματα μηπως ανεβασουν κανα νέο ? στο play google φυσικα,αλλα τι να βαζω για τιτλο .

"flash player" έβαλα αλλά βγάζει πολλά. Αυτό που σου έστειλα είναι αυτό που λέει ο Meraklis56.

 

 

δοκίμασε

http://d-h.st/o1I

και μετά άνοιξε το site απο τον stock browser,όχι απο chrome,dolphin,opera κλπ

Απλά θα πρέπει να επιτρέψεις εγκατάσταση εφαρμογών έξω από το google play

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ψάχνω μια εφαρμογή για backup sms αλλά να μπορεί να κάνει backup sms συγκεκριμένου αποστολέα, δηλαδή να γίνει backup μόνο μιας συνομιλίας, ενός νήματος και να είναι δυνατή η προβολή από το PC

 

Δοκίμασα το SMS Backup & Restore που τα βγάζει σε XML αλλά δεν έχει επιλογή να δεις ποια SMS θέλεις να σώσεις 

 

Βρήκα ακριβώς αυτό που έψαχνα, όποιος ενδιαφέρεται ας το κοιτάξει:

Conversation Backup

http://www.ugorji.net/project/android-conversation-backup

 

1) Για να φανούν οι ελληνικοί χαρακτήρες πρέπει να ρυθμίσουμε την κωδικοποίηση σε unicode. 

2) Είναι για μεταφορά από το κινητό στο PC, δεν γίνεται το αντίστροφο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...