Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@funbreaker δεν βρηκα ακρη.

Με (σχεδον) ολα αυτα τα προγραμματα, νομιζω οτι και παλι ο ιδιος χρονος μετριεται(...απο την τελευταια φορτιση)

Αν δεν βαριεσαι,ψαξτο λιγο και πες μου αν βρεις κατι.

 

Εγώ είχα αυτό. Είχα βάλει ένα widget του που έδειχνε τον συνολικό χρόνο απ το τελευταίο boot και ένα ακόμη δίπλα του να μου λέει πόσο % αυτού του χρόνου ήταν awake. Τώρα το πέταξα γιατί κάνω ακριβώς το ίδιο με το elixir. Απ' ότι βλέπω στο google play με μια αναζήτηση με την λέξη uptime μου βγάζει πολλά παρόμοια. Μπορεί να υπάρχουν και καλύτερα.

Σε καλύπτει κάτι τέτοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω πολυ funbreaker. Με το elixir widget γινεται ακριβως αυτο που θελω.(και πολλα αλλα ωραια)

Ειχα κατεβασει στην αρχη το elixir (οχι widget), και με μπερδεψε λιγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ηλιακός φορτιστής, υπάρχει περίπτωση να κάνει αυτό που λέει?

αυξάνεται η ένδειξη μπαταρίας του app, όχι του κινητού :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει καποια εφαρμογη που να δειχνει τους κυκλους φορτισης μπαταριας;

(non rooted tablet)

 

 

επισης,τι file system θα προτινατε για μια 16GB class 10 καρτα μνημης για χρηση με το ταμπλετ;

το θελω για ολες τις χρησεις(και ταινιες)και δεν θελω να δοκιμασω να την φορμαρω σε ntfs μιας κ εχω περασμενα πολλα αρχεια μεσα αυτη τη στιγμη.Αν ειναι σιγουρο οτι διαβαζει ntfs να το γυρισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.
Ως γνωστόν το android κρατάει τις τελευταίες 50 τοποθεσίες από cell location πηγή και τις τελευταίες 200 από wifi location (υπό την προυπόθεση φυσικά οτι έχεις ενεργοποιημένη την αντίστοιχη επιλογή στις ρυθμίσεις τοποθεσίας).
Αυτές τις τοποθεσίες μπορεί κανείς να τις δει με διάφορες εφαρμογές από το google play με αναζήτηση για location cache.

Εγώ θέλω κάποια εφαρμογή που να μπορεί να κρατάει όλα τα locations, όχι μέχρι 50+200, να τα προβάλει σε λίστα και σε χάρτη και γενικά να έχει μια διαχείριση του ιστορικού. Φυσικά θα ήθελα να χρησιμοποιεί και λίγους πόρους αν γίνεται. Αν είναι π.χ. ρύθμιση του update interval θα ήταν καλό. Δεν μπόρεσα να βρω τίποτα στο google play, ίσως ψάχνω λάθος. Καμιά πρόταση?

2.
Στο pc χρησιμοποιώ Firefox και δεν τον αλλάζω με τίποτα.
Ο Firefox για android είναι απ τους πιο άχρηστους browsers που έχω δει κι έτσι στο κινητό χρησιμοποιώ opera mini που είναι απ τους καλύτερους πιστεύω.

Υπάρχει τρόπος συνεχούς συγχρονισμού των bookmarks από το pc μου στο κινητό μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως μπορω να βαλω διαφορετικο live wallpaper στην οθονη κλειδωματος και στην κεντρικη οθονη? Προσπαθω με το live wallpapers αλλα αμα διαλεξω κατι για την οθονη κλειδωματος θα περαστει αυτοματα και στην 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πιθανοτερο ειναι να εχει ρωτηθει αυτο που θα πω, απλα συγχωρηστε.

 

μεχρι τωρα για gps χρησιμοποιουσα τους χαρτες της Nokia/Ovi/Bing... Nokia C7. Offline, worldwide, unlimited updates, free.

 

υπαρχει κατι αντιστοιχο σε android; περιμενω ενα 4.1 Jelly bean σε λιγο καιρο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.

Ως γνωστόν το android κρατάει τις τελευταίες 50 τοποθεσίες από cell location πηγή και τις τελευταίες 200 από wifi location (υπό την προυπόθεση φυσικά οτι έχεις ενεργοποιημένη την αντίστοιχη επιλογή στις ρυθμίσεις τοποθεσίας).

Αυτές τις τοποθεσίες μπορεί κανείς να τις δει με διάφορες εφαρμογές από το google play με αναζήτηση για location cache.

 

Εγώ θέλω κάποια εφαρμογή που να μπορεί να κρατάει όλα τα locations, όχι μέχρι 50+200, να τα προβάλει σε λίστα και σε χάρτη και γενικά να έχει μια διαχείριση του ιστορικού. Φυσικά θα ήθελα να χρησιμοποιεί και λίγους πόρους αν γίνεται. Αν είναι π.χ. ρύθμιση του update interval θα ήταν καλό. Δεν μπόρεσα να βρω τίποτα στο google play, ίσως ψάχνω λάθος. Καμιά πρόταση?

 

2.

Στο pc χρησιμοποιώ Firefox και δεν τον αλλάζω με τίποτα.

Ο Firefox για android είναι απ τους πιο άχρηστους browsers που έχω δει κι έτσι στο κινητό χρησιμοποιώ opera mini που είναι απ τους καλύτερους πιστεύω.

 

Υπάρχει τρόπος συνεχούς συγχρονισμού των bookmarks από το pc μου στο κινητό μου?

 

φιλος το κακο με τον οπερα ειναι οτι τα data ερνουν μεσω των σερβερ τους.εγω εβαλα τον maxthon και στο σταθερο και στο κινητο και ειμαι τζιτζι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλος το κακο με τον οπερα ειναι οτι τα data ερνουν μεσω των σερβερ τους.εγω εβαλα τον maxthon και στο σταθερο και στο κινητο και ειμαι τζιτζι

 

Ναι αλλά καλύτερο browser απ τον opera στο κινητό δεν έχω βρει. Επιπλέον δεν θα ήθελα να αλλάξω τον ff στα pc μου. Τα έχω όλα συγχρονισμένα, απλώς τυγχάνει η έκδοση ff για android να είναι τελείως γτπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει να μου προτεινει καποιος μια καλη και απλη εφαρμογη που να καταγραφει τη διαρκεια των κλησεων συνολικα αλλα και ξεχωριστα (εισερχομενες,εξερχομενες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...