Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ξέρουμε εφαρμογή που να περνάει αρχεία (πχ. mp3) από το κινητό με OTG σε φλασακι; έχω το HTC one ρουταρισμενο.

 

οποιοσδήποτε file explorer δεν σου κάνει αυτή την δουλειά;

 

έχω στο ρουταρισμένο tv box es file explorer και καθημερινά κάνω αυτή την δουλειά περνώντας σειρές, ταινίες κλπ.

 

Εκτός αν το otg αλλάζει κάτι, αλλά δεν νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποιοσδήποτε file explorer δεν σου κάνει αυτή την δουλειά;

 

έχω στο ρουταρισμένο tv box es file explorer και καθημερινά κάνω αυτή την δουλειά περνώντας σειρές, ταινίες κλπ.

 

Εκτός αν το otg αλλάζει κάτι, αλλά δεν νομίζω.

Α, δεν το ήξερα. Θα το κοιτάξω, σ' ευχαριστώ πολύ.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός από VLC και walkman τι άλλο παίζει 24bit@192000Hz flac?

 

Έχω δοκιμάσει play music,rocket player,n7player,doubletwist και bs player.

όλα παίζουν μέχρι 24bit@96000Hz

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτήσω κι εγώ μερικά πράγματα σαν φρέσκος στον κόσμο των android αλλά και των smartphones γενικότερα με ένα S III neo που μου χάρισε την Παρασκευή η cosmote

 

ψάχνω τις apps για τα εξής

 

1.φύλαξη password , για τα πάντα. Από pin κάρτας τραπέζης μέχρι εισόδου σε φόρουμ. Φαντάζομαι ότι σημαντικό κριτήριο είναι να φυλάει κωδικοποιημένα όλα τα passwords στους server.

 

2. αποθήκευση καρτών bonus από super market. Δεν ήξερα καν ότι υπάρχει τέτοιο χρήσιμο app μέχρι που το διάβασα πριν κάνα μήνα στο section των προσφορών. Είδα ότι υπάρχουν πάρα πολλά στο playstore, ποιο να επιλέξω;

 

3. app για δίπλωμα οδήγησης, γιατί είπα στα τριάνταφεύγα μου να γίνω νόμιμος :) . Επίσης υπάρχουν πολλά στο playstore, έχουμε δοκιμάσει κάποιο;

 

4. Υπάρχει app για την κατανάλωση ηλεκτρικού ρεύματος; Ξέρω ότι είναι πολύ δύσκολο να φτιαχτεί και να εξομοιώνει όλο τον λογαριασμό λόγω των διαφορετικών τελών ανά περιοχή, αλλά θα μου αρκούσε να μπορούσε να υπολογίσει μόνο την κατανάλωση ηλεκτρικού ρεύματος, αυτό που στο λογαριασμό λέει: για την δεη πληρώνετε τόσο. Ένα απλό calculator κιλοβατώρας δηλαδή. Να του δίνω ενδείξεις μετρητή και να μου λέει τόσα.

 

5. έψαχνα mail client και είδα ότι έχει γίνει εκτενής κουβέντα εδώ τους τελευταίους μήνες, αλλά μου δημιουργήθηκε η εξής απορία: καθότι με ενδιαφέρει να παρακολουθώ 4-5 λογαριασμούς gmail, μήπως θα έχω πιο ελαφρύ κινητό αν κρατήσω την εφαρμογή gmail από το να βάλω λχ το cloud magic;

 

6. Το DU Speed Booster κάνει δουλειά; Μου το δείξανε χθες βράδυ και μου είπαν τα καλύτερα αλλά είμαι λίγο επιφυλακτικός. Γενικά, υπάρχει εφαρμογή που να κάνει αξιόπιστη τέτοια δουλειά, όπως υπόσχεται το DU Speed Booster ;

 

Και μια πιο γενική ερώτηση, με συνεχή εγκατάσταση/απεγκατάσταση εφαρμογών στο κινητό, γεμίζω σκουπίδια;

Πχ για τις εφαρμογές εξετάσεων διπλώματος οδήγησης, θα μπορούσα να τις δοκιμάσω εγώ και να μην ρωτάω εδώ, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο αφήνουν κατάλοιπα. Υπάρχει κάποια ασφαλής μέθοδος για αυτό; Κάτι σε φάση ccleaner. Κάνουν καλή δουλειά αυτά στα κινητά μας; Υπόψιν ότι δεν είμαι root. Από την μία γουστάρω τρελά να γίνω app tester αλλά από την άλλη έχω δει κινητά πως πέφτουν με τον καιρό και γίνονται μη λειτουργικά.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για την βοήθεια και την υπομονή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

@ekkli

1)safe in cloud (τουλαχιστον εγω με αυτο δεν εχω παραπονο)

2)-

3)ασχολιαστο

4)-

5)cloud magic με κλειστα ματια απο μενα

6)τα θεωρω αχρηστα κατι τετοια

 

οσο για το αλλο εχω χρησιμοποιω το clean master

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός από VLC και walkman τι άλλο παίζει 24bit@192000Hz flac?

 

Έχω δοκιμάσει play music,rocket player,n7player,doubletwist και bs player.

όλα παίζουν μέχρι 24bit@96000Hz

Δοκίμασες το gonemad player? Ίσως και αυτό να μπορεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας και χρονια πολλα.παιζω αυτο το παιχνίδι λίγο καιρό sniper 3d assassin.oταν τελειώνει η ζωή πρέπει να περιμένεις λίγα λεπτά για να συνεχίσεις. Αυτό το έλυνα με το να αλλάζω την ώρα. Απο χτες όμως δεν το δέχεται αυτό!!!!

Αλλάζω ώρα ή ημερομηνία αλλά τίποτα. Η ζωή δεν ανανεώνεται. ..

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και χρονια πολλα, ψαχνω εφαρμογη για αποθηκευση κωδικων και να ειναι offline ,δοκιμασα την oi safe αλλα δε μπορουσα να παρω backup , τι προτεινετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καλησπερα και χρονια πολλα, ψαχνω εφαρμογη για αποθηκευση κωδικων και να ειναι offline ,δοκιμασα την oi safe αλλα δε μπορουσα να παρω backup , τι προτεινετε?

safe in cloud χρησιμοποιω εγω αν και ειναι ιντερνετικη! Δεν νομιζω ομως να βρεις καποις τελειως offline

 

ΥΓ:απο οτι ειδα συγχρονιζει τη βαση με cloud αλλα αν θες μπορεις να το απενεργοποιησεις!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον τελευταιο μηνα το S4 μου δειχνει συνεχεια ανοιχτη την εφαρμογη google play music. Την κλεινω και σε 5-10 λεπτα που τσεκαρω ειναι παλι ανοιχτη. Γιατι γινεται αυτο; το παθαίνει και κανενας αλλος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον τελευταιο μηνα το S4 μου δειχνει συνεχεια ανοιχτη την εφαρμογη google play music. Την κλεινω και σε 5-10 λεπτα που τσεκαρω ειναι παλι ανοιχτη. Γιατι γινεται αυτο; το παθαίνει και κανενας αλλος;

φιλε μου συνεβαινε το ιδιο αλλα εδιχνε ανοιχτο το τηλεφωνο εκανα factory reset τιποτα αλλαξα rom τιποτα εεε μετα πηρα μπαταρια και εφτιαξε δεν ειμαι σιγουρος αν εφτεγε μονο η μπαταρια παντως μετα απο την αλλαγη εφτιαξε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλημέρα χρόνια πολλά και καλή χρονιά

ξέρετε camera app στο android το οποίο να έχει επιλογή flash για red eye reduction;

(δηλαδή το flash ανοιγοκλείνει 2 φορές)

 

κάτι σαν τις φωτογραφικές μηχανές όπως δείχνω ποιο κάτω στη φώτο 

 

red_eye_reduction.gif

Επεξ/σία από @zouve@
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...