Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άσχετος από android στήνω την πρώτη συσκευή μου και έχω κολλήσει σε δυο εφαρμογές που χρειάζομαι και που δεν ξέρω καν αν υπάρχουν:

 

1) Χρησιμοποιώ hotmail (outlook.com) ως κύριο λογαριασμό αλληλογραφίας. Έχω πάρει ένα κινητό με plain android και θέλω να ειδοποιούμαι και να μπορώ αν θέλω να διαβάσω όταν έρθει νέο μήνυμα. Αλλά να μην αποθηκεύει τίποτα στο κινητό διότι δέχομαι δεκάδες μηνύματα την ημέρα. Δεν θέλω να βάλω εφαρμογή τρίτου σε περίπτωση που μου ζητάει τους κωδικούς του hotmail. Μόνο αν είναι ασφαλές ότι περνάει κατευθείαν ο κωδικός στο hotmail ή αν μιλάμε για κάποιο άλλο τρόπο που να διασφαλίζει τους κωδικούς μου.  Τι εφαρμογή να βάλω; Κάποια καλή εφαρμογή email client που να με καλύπτει; Ψάχνω για κάποια εφαρμογή ώστε να αποφύγω να συνδέομαι μέσω chrome και θέλω να με ειδοποιεί όταν έρθει νέο μήνυμα.

 

2) Υπάρχει εφαρμογή που να στέλνει δωρεάν sms προς κινητά χωρίς να χρειάζεται ο παραλήπτης να έχει εγκατεστημένη την ίδια εφαρμογή στο κινητό του;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Άσχετος από android στήνω την πρώτη συσκευή μου και έχω κολλήσει σε δυο εφαρμογές που χρειάζομαι και που δεν ξέρω καν αν υπάρχουν:

 

1) Χρησιμοποιώ hotmail (outlook.com) ως κύριο λογαριασμό αλληλογραφίας. Έχω πάρει ένα κινητό με plain android και θέλω να ειδοποιούμαι και να μπορώ αν θέλω να διαβάσω όταν έρθει νέο μήνυμα. Αλλά να μην αποθηκεύει τίποτα στο κινητό διότι δέχομαι δεκάδες μηνύματα την ημέρα. Δεν θέλω να βάλω εφαρμογή τρίτου σε περίπτωση που μου ζητάει τους κωδικούς του hotmail. Μόνο αν είναι ασφαλές ότι περνάει κατευθείαν ο κωδικός στο hotmail ή αν μιλάμε για κάποιο άλλο τρόπο που να διασφαλίζει τους κωδικούς μου. Τι εφαρμογή να βάλω; Κάποια καλή εφαρμογή email client που να με καλύπτει; Ψάχνω για κάποια εφαρμογή ώστε να αποφύγω να συνδέομαι μέσω chrome και θέλω να με ειδοποιεί όταν έρθει νέο μήνυμα.

 

2) Υπάρχει εφαρμογή που να στέλνει δωρεάν sms προς κινητά χωρίς να χρειάζεται ο παραλήπτης να έχει εγκατεστημένη την ίδια εφαρμογή στο κινητό του;

2. Νομιζω οχι.

Ενα Viber η ενα WhatsApp αυτα ειναι καλα αλλα πρεπει να το εχουν και η δυο.

Και μετα εχεις και το Gmail μεσω WiFi η με τα δεδομενα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εχεις cosmote αυτο πρεπει να κανει

https://play.google.com/store/apps/details?id=gr.mycosmos.sms&hl=el

 

και αυτο που ειναι και για αλλους λογαριασμους forthnet κλπ

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pylm.web2sms&hl=el

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω εφαρμογή για ημερολόγιο στο οποίο να βάλω το εβδομαδιαίο μου πρόγραμμα και να μπορώ να βάζω σημειώσεις κτλ να έχει και τα κλασικά γιορτές , αργίες ….

Το ημερολόγιο της google θα με καλύψει ;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω εφαρμογή για ημερολόγιο στο οποίο να βάλω το εβδομαδιαίο μου πρόγραμμα και να μπορώ να βάζω σημειώσεις κτλ να έχει και τα κλασικά γιορτές , αργίες ….

Το ημερολόγιο της google θα με καλύψει ;  

Digical πολυ καλο

Εγω αυτο που θελω να ρωτησω ειναι, αν υπαρχει δυνατοτητα οι φωτο που επεξεργαζεται το instangram να διατηρουν το αρχικο τους μεγεθος (αναλογια pixel) ή εστω αν υπαρχει αντιστοιχο προγραμμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

για τσεκαρε λιγο και αυτην εδω  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ddm.iptools   ,τα παντα ολα

Φοβερη εφαρμογη! Θενξ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιος απλος permission manager σαν αυτόν που συνηθίζεται να εχουν τα κινέζικα κινητά ?

Θέλω απλά να με ρωτάει σε πραγματικό χρονο πότε η κάθε εφαρμογή ζητάει πρόσβαση σε κάτι.

πχ το skype ζητα πρόσβαση στις επαφές και να μπορώ να πω ναι η οχι η απομνημόνευση της επιλογής μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψαχνω μια εφαρμογη που να ρυθμιζω τι να φορτωνεται και τι οχι οταν ανοιγει το κινητο μου.

Εχω τον Bootmanager 3.7.1 αλλα απο οτι ειδα μου δινει επιλογες ποια προγραμματα να μην  φορτωνουν,

αλλα οχι το αναποδο.

 

Θελω κατι να εχω πληρη ελεγχο, υπαρχει κατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψαχνω μια εφαρμογη που να ρυθμιζω τι να φορτωνεται και τι οχι οταν ανοιγει το κινητο μου.

Εχω τον Bootmanager 3.7.1 αλλα απο οτι ειδα μου δινει επιλογες ποια προγραμματα να μην  φορτωνουν,

αλλα οχι το αναποδο.

 

Θελω κατι να εχω πληρη ελεγχο, υπαρχει κατι?

Εισαι root?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψαχνω μια εφαρμογη που να ρυθμιζω τι να φορτωνεται και τι οχι οταν ανοιγει το κινητο μου.

Εχω τον Bootmanager 3.7.1 αλλα απο οτι ειδα μου δινει επιλογες ποια προγραμματα να μην φορτωνουν,

αλλα οχι το αναποδο.

 

Θελω κατι να εχω πληρη ελεγχο, υπαρχει κατι?

Εννοης να μην τρεχουν στο παρασκηνιο?

Υπάρχει κάποιος απλος permission manager σαν αυτόν που συνηθίζεται να εχουν τα κινέζικα κινητά ?

Θέλω απλά να με ρωτάει σε πραγματικό χρονο πότε η κάθε εφαρμογή ζητάει πρόσβαση σε κάτι.

πχ το skype ζητα πρόσβαση στις επαφές και να μπορώ να πω ναι η οχι η απομνημόνευση της επιλογής μου.

Δες αυτο αν σου κανει Permission Manager-App ops
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε βρισκεις το κουμπακι? really?

 

Αριστερα και στη μεση ειναι σε μενα, δεν εχει και τα απειρα κουμπια, ολα να τα δοκιμαζες θα το εβρισκες

Το έχεις δοκιμάσει το κουμπάκι στα really ; την πετσοκοβει την φωτογραφία. Έχει χάσει τα 2/3 της πληροφορίας της μετά. Το ότι δεν την περικόπτει δεν σημαίνει ότι δεν την κωδικοποιεί σε άλλο format
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...