Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βασικα περνoυσα τo μoνo με χρωμα απo ταφ λαθoς πoυ σε παλιoτερo κινητo oι χαρακτηρες ητανε ενταξει στα ελληνικα, και μoλις τo περναω στo τωρινo κινητo [με 4.4] κλασσικoι ακαταλαβιστικoι χαρακτηρες αντι για ελληνικα. Δεν εχω ιδεα πως να τo λυσω σε android [ριπ πισι γιoυζερς], oπoτε λιγo χελπ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιζει καμια εφαρμογη τυπου black screen of life?? ειχα αυτην πιο παλια αλλα δεν την βρισκω

Μπορεις να δεις αυτη Dimly - Screen Dimmer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ομως κανεις μετατροπη δεν ειναι κατωτερη η ποιοτητα του ηχου ?

Κοιτα αυτο δεν το ξερω.

Εγω χρησιμοποιο το TubeMate για να τα κατεβαζω και μετα εχω το Media Converter που τα μετατρεπω σε οτι θελω.

Ακομα και να φτιαξω τον ηχω εχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lookout Mobile Security

 

Επίσης χρησιμοποιώ το Lookout, που είναι δωρεάν, δεν ξέρω αν κάποιος έχει να προτείνει κάποιο καλύτερο.

Το Lookout είναι 3 σε 1:

1. Antivirus, ανιχνεύει για ιούς, malware, τα apps που κάνεις εγκατάσταση καθώς επίσης και την sd κάρτα.

2. Backup επαφών, φωτογραφιών, κλπ (αν και δεν το χρησιμοποιώ για αυτό μιας και έχω όλες τις επαφές στο google contacts)

3.Χρησιμεύει αν χάσετε το κινητό σας (το ποιο χρήσιμο για μένα και μακάρι αχρείαστο).

α.Μέσω browser μπορείτε να δείτε σε χάρτη που ακριβώς είναι

β. να στείλετε μήνυμα στο κινητό σας και ενεργοποιηθεί ένας δυνατός ήχος έτσι ώστε αν είστε κοντά να ακούσετε που είναι.

γ. Σε περίπτωση που δεν μπορείτε να το βρείτε να δώσετε εντολή για remote wipe, να σβηστούν τα πάντα.

Έχω δοκιμάσει το α. και το β. και δούλεψαν άψογα. Το γ. για προφανείς λόγους δεν το χρησιμοποίησα :-D

 

 

 

 

Android Lost , κανει οολα αυτα και πολλα παραπανω , εγγυημενα και ολα δοκιμασμενα! :) Free εννοειται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως μεταφερω εφαρμογες στην καρτα με το link2sd? Παταω σε μια που εχει στη λιστα του, πχ facebook, μετα μετακινηση στην sd και με βγαζει στις πληροφοριες εφαρμογης (εκει που λεει για καταργηση εγκαταστασης και αναγκαστικη διακοπη). Μετα? Θα επρεπε να εχει καποιο κουμπι για επιβεβαιωση?

Το κινητη (zte blade l3) ειναι rooted και η 16αρα καρτα μνημης που εχει εντελως αδεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδεση θα πατησεις...

Κανε κλικ στην εφαρμογη. Πανω δεξια εχει τρεις τελειες. Κλικ και επιλεγεις απο το drop down menu συνδεση. Προυποθεση οτι εχεις partition στην sd

http://www.greeceandroid.gr/app/238-link2sd

Διαβασε εδω πως θα κανεις το partition jim

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πφφφ! Πρεπει να κανω και partition σε ext3 δηλαδη, μικραινοντας τον ωφελιμο χωρο στην sd επειδη ετσι θελει η εφαρμογη? Ελεoς! Στο 620 μου (wp 8.1) γινεται χωρις τιποτε αλλο. Και το ιδιο θυμαμαι γινεται και σε ενα alcatel που ειχα δει, χωρις root κια χωρις link2sd. Και τα 2 εχουν built in τη λειτουργια στο λειτουργικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...