Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το ειχα δει οταν ειχε μπει στην opera mini beta πριν ενα μηνα σχεδον. Κανει δουλεια γενικα, δηλαδη κοβει διαφημησεις, απλα δεν τις κοβει ολες. Και το κακο ειναι οτι αφηνει μεγαλες διαφημησεις και με animation πολλες φορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε, ενταξει, 1η φορα ειναι που προσφερεται, δεν μπορει να ειναι και τελειο,

και κανενα ετσι γενικο adblocker δεν μπορει να ειναι τελειο, αν δεν εχει επιλογη

να ορισεις μονος σου rules/filters κλπ,

το καλυτερο το εχω κανει στον firefox που, οπως τον εχω σεταρει στο pc/laptop,

εχω κανει export τα φιλτρα/rules και τα εχω φορτωσει στο κινητο,

αλλα στο τελευταιο προτιμω να χρησιμοποιω mini ως πιο ελαφρυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω ενα τροπο να μεταφερω tabs του chrome απο το ταβλετ στο πισι και αντιστροφα.

Μερικες φορες ενω κανω δουλεια στο ενα, πρεπει να σταματησω και να συνεχισω την ιδια στιγμη η αργοτερα στο αλλο.

 

Εχω βρει το tab cloud, φανταζομαι λειτουργει στο κομματι pc ----> tablet αλλα οχι αναποδα.

Υπαρχει κατι καλυτερο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Aπο το πισι στο ταμπλετ γινεται αν πατησεις το κουμπακι Recent Tabs στον Chrome του tablet. Εκει θα βρεις τις καρτελες που εχεις ανοιχτες στο πισι. Το αντιστροφο γινεται αν στον Chrome του πισι ανοιξεις το history. 

Εννοειται πρεπει να εχεις κανει sign in και στα δυο.

Δες και εδω.

https://support.google.com/chrome/answer/2591582?p=sync_history&hl=en&rd=1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το αντιστροφο γινεται αν στον Chrome του πισι ανοιξεις το history.

 

δεν υπαρχει καποια εφαρμογη στο market να κανει κατι τετοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποια καλή δωρεάν εφαρμογή ραδιοφώνου για offline χρήση με δυνατότητα ρύθμισης του ήχου(equalizer);Αυτή που έχει βάλει ή Samsung(default)δεν έχει.Στην default εφαρμογή μουσικής έχει egualizer αλλά δεν νομίζω να ισχύει και για το ραδιόφωνο.Αν και το ηχείο του κινητού δεν είναι στερεοφωνικό και αδύναμο,ίσως με παραμετροποίηση του ήχου βελτιωθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Οι εφαρμογές για μηνύματα και κλήσεις, προσφέρουν κάτι παραπάνω από τις build in? Έχει νόημα να χρησιμοποιεί κάποιος αυτές αντί των προεγκατεστημένων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο google play υπαρχουν πολλες εφαρμογες για android που καταχωρεις ημερομηνία, αξία, τιμη για τα καυσιμα που βαζεις και σου βγαζουν καποια στατιστικά για ημερησια, μηνιαια καταλαλωση και αλλα ....


Μπερδευονται ομως οταν το αυτοκινητο λειτουργει με δυο καυσιμα (Υγραεριο και βενζίνη)


Γνωριζετε καποιο που να παπαρακολουθει δυο καυσιμα βγαζοντας υποφερτα στατιστικα ;


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα!! Εδώ κ 4 χρόνια ήμουν σε ios κ είχα κάποιες σελίδες οι οποίες μου πρότειναν δωρεάν εφαρμογές της ημέρας κ αλλά διαφορά..!! Πλέον ανήκω στην πλατφόρμα του Android κ ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο φόρουμ η σελίδα με κάτι αντίστοιχο! Ευχαριστώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει εφαρμογη που να αλλαζει τη φωνη σου οσο μιλας με καποιον αλλο στο τηλεφωνο απευθειας και χωρις να χρειαζεται να καταγραφεις κατι και μετα να το αλλαζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μήπως μπορεί κάποιος ένα πρόγραμμα το οποίο να κατεβάζουμε βίντεο από YouTube ??? Όσα κατέβασα δεν κάνουν ΤΙΠΟΤΑ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...