Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για το κλείδωμα της οθόνης κάνε αναζήτηση στο playstore με τους όρους "lock screen".

 

Για την βελτιστοποίηση κοίταξε στα widget μήπως έχεις κάποιο.

 

 

Huawei έχεις;

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εκανα αναβαθμιση λογισμικου και σβηστηκαν 2 εφαρμογες που με βολευαν πολυ (οι οποιες ηταν προεγκατεστημενες οταν πηρα το κινητο)

 

Με την 1η με το πατημα του εικονιδιου εκλεινε η οθονη, χωρις να χρειαζεται δηλαδη να πατησω το κουμπακι.

 

 

Η 2η καθαριζε την μνημη του κινητου, εκλεινε εφαρμογες που ηταν ανοιχτες κλπ.

Βασικα την εφαρμογη την εχω ακομα (διαχειριση συσκευης λεγεται), απλα χαθηκε μια συντομευση μαλλον (ειχε ονομα βελτιστοποιηση αν θυμαμαι καλα) που με ενα κλικ, χωρις να ανοιξει νεο παραθυρο εκλεινε τις ανοιχτες εφαρμογες.

 

Για προτεινετε κατι παρομοιο να τα εγκαταστησω....

Για την οθόνη έχω το Screen off and lock.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας φίλος χρησιμοποιεί για ταινίες την εφαρμογή online filmer. Τι άποψη έχετε για την ποιότητα αλλά και την ασφάλεια (αφού δεν υπάρχει στο store) αυτής της εφαρμογής ?  Έχετε να προτείνετε εναλλακτικές ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας φίλος χρησιμοποιεί για ταινίες την εφαρμογή online filmer. Τι άποψη έχετε για την ποιότητα αλλά και την ασφάλεια (αφού δεν υπάρχει στο store) αυτής της εφαρμογής ? Έχετε να προτείνετε εναλλακτικές ?

Kodi. Υπάρχει στο store, έχει τα πάντα και έχει και ελληνικούς υπότιτλους με τις σωστές ρυθμίσεις. Κάπου είχα βρει και έναν οδηγό με το ποια addon να κάνεις install

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας φίλος χρησιμοποιεί για ταινίες την εφαρμογή online filmer. Τι άποψη έχετε για την ποιότητα αλλά και την ασφάλεια (αφού δεν υπάρχει στο store) αυτής της εφαρμογής ?  Έχετε να προτείνετε εναλλακτικές ? 

 

 

Kodi. Υπάρχει στο store, έχει τα πάντα και έχει και ελληνικούς υπότιτλους με τις σωστές ρυθμίσεις. Κάπου είχα βρει και έναν οδηγό με το ποια addon να κάνεις install

 

σε αυτό το θέμα θα τα βρείτε όλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα .

 

Μετα απο αναβαθμιση σε android 6 huawei p8lite, δεν μου εμφανιζει η εφαρμογή whats up τα μυνηματα οταν πχ ειμαι στο φεισμπουκ. Παλια πετουσε παραθυρο και απαντουσα κατευθειαν.

 

Εχω πάει στις ρυθμισεις εκει ειναι ολα οπως πρέπει, να εμφανιζει το μυνημα οταν η οθονη ειναι ενεργοποιημένη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα .

 

Μετα απο αναβαθμιση σε android 6 huawei p8lite, δεν μου εμφανιζει η εφαρμογή whats up τα μυνηματα οταν πχ ειμαι στο φεισμπουκ. Παλια πετουσε παραθυρο και απαντουσα κατευθειαν.

 

Εχω πάει στις ρυθμισεις εκει ειναι ολα οπως πρέπει, να εμφανιζει το μυνημα οταν η οθονη ειναι ενεργοποιημένη.

Έλεγξε τις ρυθμίσεις στο κέντρο ειδοποιήσεων.

(ρυθμίσεις-->πίνακας ειδοποιήσεων και μπάρα κατάστασης-->κέντρο ειδοποιήσεων)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιος που να χρησιμοποιει opera mini BETA? Μετα την προσφατη ενημερωση, ολα τα embedded video τα ανοιγει με τον built in player της opera mini αντι με τον vlc που εχω ορισει εγω. Αλλαζει απο καπου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καποιο widget που να μπορω να το βαλω στην οθονη και να μου δειχνει πχ τις συνδρομες μου απο το Insomnia και απο αλλα forum ή και πληροφοριες απο το facebook ειδησεις rss κλπ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...