Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν ο αποθηκευτικός χώρος της συσκευής σου δεν σβηστεί, απλά θα ξαναπεράσεις την εφαρμογή και θα τρέξεις το batch restore. 

 

Αν μιλάς για καταστροφή συσκευής και restore σε άλλη, θα πρέπει να φροντίσεις να έχεις αντίγραφο του backup κάπου εκτός κινητού. Το cloud upload του titanium είναι εξαιρετικά αναξιόπιστο, οπότε θα πρέπει να θυμάσαι μια στο τόσο να κάνεις copy τα αρχεία σε κάποιο δικό σου μέσο αποθήκευσης. 

 

Γενικά το titanium είναι μια μέτρια εφαρμογή για backup με πολλά ανόητα προβλήματα, τα οποία απλά αδιαφορούν να λύσουν. Δυστυχώς είναι η καλύτερη λύση αυτή τη στιγμή. 

 

Το backup είναι ένα απ τα μεγάλα αγκάθια του android. Το θεωρώ απίστευτο να μην υπάρχει τρόπος απλά να σηκώσεις τα δεδομένα σου απ τη μια συσκευή και να τα πας σε μια άλλη χωρίς root. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν ο αποθηκευτικός χώρος της συσκευής σου δεν σβηστεί, απλά θα ξαναπεράσεις την εφαρμογή και θα τρέξεις το batch restore. 

 

Αν μιλάς για καταστροφή συσκευής και restore σε άλλη, θα πρέπει να φροντίσεις να έχεις αντίγραφο του backup κάπου εκτός κινητού. Το cloud upload του titanium είναι εξαιρετικά αναξιόπιστο, οπότε θα πρέπει να θυμάσαι μια στο τόσο να κάνεις copy τα αρχεία σε κάποιο δικό σου μέσο αποθήκευσης. 

 

Γενικά το titanium είναι μια μέτρια εφαρμογή για backup με πολλά ανόητα προβλήματα, τα οποία απλά αδιαφορούν να λύσουν. Δυστυχώς είναι η καλύτερη λύση αυτή τη στιγμή. 

 

Το backup είναι ένα απ τα μεγάλα αγκάθια του android. Το θεωρώ απίστευτο να μην υπάρχει τρόπος απλά να σηκώσεις τα δεδομένα σου απ τη μια συσκευή και να τα πας σε μια άλλη χωρίς root. 

Oυφ δικηο εχεις, η μονη μου στεναχωρια φευγοντας απο το iphone το οποιο το ελυσα με nas server

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ο αποθηκευτικός χώρος της συσκευής σου δεν σβηστεί, απλά θα ξαναπεράσεις την εφαρμογή και θα τρέξεις το batch restore. 

 

Αν μιλάς για καταστροφή συσκευής και restore σε άλλη, θα πρέπει να φροντίσεις να έχεις αντίγραφο του backup κάπου εκτός κινητού. Το cloud upload του titanium είναι εξαιρετικά αναξιόπιστο, οπότε θα πρέπει να θυμάσαι μια στο τόσο να κάνεις copy τα αρχεία σε κάποιο δικό σου μέσο αποθήκευσης. 

 

Γενικά το titanium είναι μια μέτρια εφαρμογή για backup με πολλά ανόητα προβλήματα, τα οποία απλά αδιαφορούν να λύσουν. Δυστυχώς είναι η καλύτερη λύση αυτή τη στιγμή. 

 

Το backup είναι ένα απ τα μεγάλα αγκάθια του android. Το θεωρώ απίστευτο να μην υπάρχει τρόπος απλά να σηκώσεις τα δεδομένα σου απ τη μια συσκευή και να τα πας σε μια άλλη χωρίς root. 

αναξιοπιστο; ουαου, αυτο δεν το ειχα ακουσει, μονο διθυραμβικα σχολια διαβαζω γι αυτη την εφαρμογη,

anyway, στην sd card το παιρνω το backup, στο ιδιο τηλ, αλλα τα ανεβαζω και στο drive,

την 1η φορα τα ανεβασα μεσα απο es explorer, αλλα ετρωγε κολληματα με διακοπες και ιστοριες,

τις επομενες κανα δυο που ξαναεκανα, τα ανεβασα μεσα απο το titanium,

το οποιο οχι μονο δεν εβγαλε λαθος, αλλα και οτι ολοκληρωθηκε επιτυχως,

εσυ εννοεις να συνδεω το κινητο με το pc ας πουμε, να τα κατεβασω τοπικα κι

αν κι οταν χρειαστει σε επομενο (incremental) backup, συγχρονιζω τις διαφορες με το pc;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την 1η φορά μπορεί ν ανέβηκε σωστά. Περίμενε την 2η ή την 3η κ.ο.κ. που θα βγάλει error κι επειδή error log δεν υπάρχει δε θα μπορείς να δεις σε ποια εφαρμογή κόλλησε γιατί το text στη notification δείχνει το μισό μήνυμα σφάλματος. 

 

Και θα πρέπει εσύ να μπεις στο cloud storage να δεις που κόλλησε βάσει ημερομηνίας ανανέωσης αρχείου, να σβήσεις το τελευταίο προβληματικό και ξανά sync. Καλά κρασιά. 

 

Διθυραμβικά σχόλια διαβάζεις γιατί δεν υπάρχει άλλη λύση τόσο "ολοκληρωμένη". Όπως λέει η παροιμία, στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος.

 

Ναι, εννοώ να κάνεις copy το backup κάπου τοπικά και μετά να συγχρονίζεις τις αλλαγές.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμ, την 1η φορα ανεβασα ολο το backup (900+ mb),

κι αλλες 2-3 μετα συγχρονισα (200-250mb), δεν μου εκανε error, μαλλον ημουν τυχερος;

 

μαλλον με το drive ειναι το προβλημα, εγω με το es ειχα disconnects,

αλλα και σ αυτο ημουν τυχερος, γιατι, αν και μου σπασε τα νευρα να εχω το νου μου για

να ολοκληρωσει το upload (ωπα, ακυρο, με το es το ειχα ανεβασει την 1η φορα),

πατουσα retry και συνεχιζε

 

υπαρχει και το helium παντως για backup εφαρμογων,

αν και μετα το root μου σπασε τα νευρα με τους κωδικους (logins)

στις εφαρμογες γιατι ειχε χασει πολλα απ αυτα,

οποτε επρεπε να τις ανοιξω ολες, και στις περισσοτερες να κανω login,

πφφφ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χτες εβαλα στο α3 2016 μου android 6 και η εφαρμογη winbank mobile σταματησε να λειτουργει (κολλαει στο splash screen) μπορω να κανω κατι ?

 

μπες στα settings->application manager->winbank mobile->clear data και clear cache

βγες απο τα settings, μπες στην εφαρμογη και κανε login

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Textra μακράν η καλύτερη!

Ναι είναι πολύ καλή εφαρμογή. Αλλά ψάχνω όπως γράφω και πάνω εφαρμογή για sms που να έχει και private section όπως το gosms.

 

 

Δεν ξέρω αν είναι εδώ το κατάλληλο σημείο αλλά έσπασαν τα νεύρα μου. Το insomnia πως το βάζουμε στο Tapatalk;

 

 

Αυτό που λες δεν γίνεται και δεν πρόκειται να συμβεί, έχει συζητηθεί χιλιάδες φορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χτες εβαλα στο α3 2016 μου android 6 και η εφαρμογη winbank mobile σταματησε να λειτουργει (κολλαει στο splash screen) μπορω να κανω κατι ?

 

Απ ό,τι ξέρω οι τελευταίες εκδόσεις του winbank app δεν παίζουν σε rooted συσκευές. Μήπως έχεις κάνει root;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...