Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, d4mage είπε

Τι εννοείς το έχεις απενεργοποιήσει; Για ταινίες γιατί τον UC? Επίσης ο Brave είναι λιγότερο ελαφρύς από UC?

Τον έχω κάνει απενεργοποιήσει (Disable)με μια εφαρμογή από το Play store οπως και πολλές άλλες.

Ο UC παίζει τα περισσότερα player.

Τον Brave τον έχω για το ισχυρό του adblock και ανοίγει στο "μπαμ" τις σελίδες και νομίζω ναι είναι ποιο ελαφρύς.

Είναι βασισμένος από το Chrome.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, saruman123 είπε

Τον έχω κάνει απενεργοποιήσει (Disable)με μια εφαρμογή από το Play store οπως και πολλές άλλες.

Ο UC παίζει τα περισσότερα player.

Τον Brave τον έχω για το ισχυρό του adblock και ανοίγει στο "μπαμ" τις σελίδες και νομίζω ναι είναι ποιο ελαφρύς.

Είναι βασισμένος από το Chrome.

Θα το δοκιμάσω αμέσως τώρα. Ποια εφαρμογή χρησιμοποιείς για απενεργοποίηση εφαρμογών; Έχεις κι εσύ το Xiaomi Redmi Note 4?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, d4mage είπε

Θα το δοκιμάσω αμέσως τώρα. Ποια εφαρμογή χρησιμοποιείς για απενεργοποίηση εφαρμογών; Έχεις κι εσύ το Xiaomi Redmi Note 4?

 Η εφαρμογή λέγεται Redmi system manager(no root).

Ναι τρία έχω.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει open source app για forums? Κάτι σαν το Tapatalk. Εψαξα στο f-droid αλλά δεν έχει τίποτα. Μη μου προτείνετε apps από το play store.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω να εγκαταστήσω στο android box κάποιον music player (κυρίως από εκεί ακούω μουσική) αλλά να μπορώ να τον κουμαντάρω και από το κινητό.

Γνωρίζετε κάποια εφαρμογή ή γενικά αν γίνεται αυτό;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, ozric είπε

Ψάχνω να εγκαταστήσω στο android box κάποιον music player (κυρίως από εκεί ακούω μουσική) αλλά να μπορώ να τον κουμαντάρω και από το κινητό.

Γνωρίζετε κάποια εφαρμογή ή γενικά αν γίνεται αυτό;

Ευχαριστώ

Νομίζω πως με το Kodi μπορείς να κάνεις ότι ζητάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kore εννοείς την εφαρμογή-τηλεκοντρόλ;

Το έχω στο κινητό (Xperia xz1 και Nexus 4) και λειτουργεί χωρίς πρόβλημα.

Έχεις βάλει στατική ip στο μηχάνημα με το kodi;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ή στατική ip ή που θα το σετάρεις κάθε φορά που θα αλλάζει η ip σου.

Υποθέτω ότι το βρίσκει στο δίκτυο σου αλλά μετά το χάνει; Δεν αν είναι ενεργοποιημένος ο απομακρυσμένος έλεγχος στο kodi.

 

Επεξ/σία από Grim Ripper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να θέτει  εκτός το Τζακ των hands free, διότι έκανα βλακεία και το λαμακι μέσα στη θύρα μάλλον ακουμπάει κάπου και δεν μπορώ να ακούσω από το ηχείο του κινητού. Έχω non routed mi a1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/3/2018 στις 11:19 ΠΜ, Grim Ripper είπε

Ή στατική ip ή που θα το σετάρεις κάθε φορά που θα αλλάζει η ip σου.

Υποθέτω ότι το βρίσκει στο δίκτυο σου αλλά μετά το χάνει; Δεν αν είναι ενεργοποιημένος ο απομακρυσμένος έλεγχος στο kodi.

Τελικά το kodi συγχρονίζεται μια χαρά και με το kore και με το yatse.Απλά δεν είναι ακριβώς αυτό που ζητάω.Ψάχνω media player τον οποίο όχι απλά να τον κουμαντάρω από το τηλέφωνο αλλά και να βλέπω στο κινητό τα αρχεία μουσικής από τον σκληρό δίσκο που είναι στο android tv box.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις κάποιο file manager που να έχει πρόσβαση σε κοινούς φακέλους (μέσω samba);

Επίσης το Kore έχει μια επιλογή για files, την έχεις δει μήπως αυτό θες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας και πιο πολύ τους μπαμπάδες και αν υπάρχουν και μαμάδες εδώ μέσα που τα παιδιά τους είναι μικρά και βλέπουν βίντεο στο YouTube αυτήν την εφαρμογή που απλά κλειδώνει τα φυσικά κουμπιά του κινητού καθώς και την επιφάνεια αφής του ώστε αν κάποιο παιδί πάρει το κινητό στα χέρια του να μην πατάει όπου να ναι... Εμένα με βοήθησε πάρα πολύ και γι'αυτό την αναφέρω και σε καμία περίπτωση δεν κάνω διαφήμιση ούτε έχω κάποιο λογο να το κάνω. Η εφαρμογή είναι αυτή https://play.google.com/store/apps/details?id=biz.obake.team.touchprotector

  • Like 2
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/3/2018 στις 1:50 ΜΜ, stavros34 είπε

Παιδιά θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας και πιο πολύ τους μπαμπάδες και αν υπάρχουν και μαμάδες εδώ μέσα που τα παιδιά τους είναι μικρά και βλέπουν βίντεο στο YouTube αυτήν την εφαρμογή που απλά κλειδώνει τα φυσικά κουμπιά του κινητού καθώς και την επιφάνεια αφής του ώστε αν κάποιο παιδί πάρει το κινητό στα χέρια του να μην πατάει όπου να ναι... Εμένα με βοήθησε πάρα πολύ και γι'αυτό την αναφέρω και σε καμία περίπτωση δεν κάνω διαφήμιση ούτε έχω κάποιο λογο να το κάνω. Η εφαρμογή είναι αυτή https://play.google.com/store/apps/details?id=biz.obake.team.touchprotector

Σταυρο, το πρόγραμμα μου εδωσε λύσεις που εψαχνα καιρό.

Πέρα απο τη προφανή χρήση για παιδια, εχει και χρήσεις για μεγαλύτερες ηλικίες (μάνα δες αυτό το βιντεο) και περιπτώσεις που αφήνεις το κινητό να παιζει/δειχνει κάτι και εσύ πας αφοβα τουαλέτα, χωρίς να φοβάσαι οτι θα πέσει "σκάλισμα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...