Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Thanos233 είπε

Καλησπέρα,

Ψάχνω μια εφαρμογή που να μου δίνει αρκετές πληροφορίες για τη χρήση της μπαταρίας και που αυτή καταναλώνεται, κυρίως όταν το κινητό βρίσκεται σε idle mode. Γνωρίζετε κάποια?

Αυτή που έχει το xiaomi mi 8 lite που χρησιμοποιώ που είναι της xiaomi είναι αρκετά ελλιπής και δεν με βοηθάει σε αυτό που θέλω.

Ευχαριστώ

GSam Battery Monitor

Υπάρχει και pro έκδοση (2.29€)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δυστυχώς μας τελείωσε το Inbox και η Google θα κρατήσει μόνο το Gmail. Επίσης δυστυχώς το Gmail είναι φοβερά πιο αργό.

Κάποιος αξιόπιστος client?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Federacion είπε

Δυστυχώς μας τελείωσε το Inbox και η Google θα κρατήσει μόνο το Gmail. Επίσης δυστυχώς το Gmail είναι φοβερά πιο αργό.

Κάποιος αξιόπιστος client?

Blue mail 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/1/2019 στις 7:13 ΜΜ, jim_p είπε

Offtopic αλλα δεν ξερω που να το βαλω
https://nokiapoweruser.com/pie-roadmap-nokia-3-1-plus-5-to-get-android-pie-this-week-nokia-1-3-last-to-get-pie/

Δευτερη φορα λοιπον που δικαιωνομαι που προτιμησα nokia αντι xiaomi.

Το point σου δηλαδή είναι πως η Xiaomi (όπως και άλλοι vendors) δεν θα δώσουν Android pie (official και όχι beta...) σε όλες τις συσκευές;

-- https://www.theandroidsoul.com/android-pie-release-date/

Ήδη απ' τα τέλη του 2018 σε Android one platform όπως και σε Miui έχουν αναβαθμιστεί σε Android pie stable, xiaomi συσκευές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το point μου ειναι πως οι αλλο vendors δεν θα δωσουν pie σε παλιοτερες ή/και φτηνοτερες συσκευες και απο τις συσκευες τις xiaomi (και τις οποιας αλλης εταιριας) εξαιρουνται αυτες με android one. Επισης, δεν βλεπω στις λιστες που δειχνεις το xiaomi που μου προταθηκε τοτε αντι του nokia 5, το redmi 4x.
Επιπλεον, ακομα και κινητα με παρομοια specs με το δικο μου, πχ το note 5a μιας φιλης μου, εμφανιζονται σαν not eligible. 

Επεξ/σία από jim_p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Mi8 και το pocophone πχ έχουν Miui με Android pie, δεν είναι μόνο οι συσκευές της πλατφόρμας Android one που έχουν αναβαθμιστεί ή θα αναβαθμιστούν.

Το redmi 4x είναι officially με 7.1.2 ακόμα (Miui 10.1), δεν έχει πάρει καν Android Oreo. Δεν ξέρω τι σου είχε προταθεί κλπ κλπ.

Αλλά και με τα τόσα μοντέλα που βγάζει κάθε τρείς και λίγο η Xiaomi είναι ένα μπέρδεμα από μόνο του. Ποίο να προωθήσει πρώτο και με τι λειτουργικό (Miui, Android one) και ποιο να υποστηρίξει μετά και για πόσο (τουλάχιστον σε Android one είναι κάπως πιο ξεκάθαρα τα πράγματα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση βρε παιδιά και συγγνώμη εάν είναι χαζό αυτό που θα ρωτήσω , κατέβασα τις εφαρμογές Microsoft Authenticator και Paypal ,  την πρώτη δεν την χρησιμοποίησα ακόμη αλλά την δεύτερη την άνοιξα συνδέθηκα και έβαλα και το fingerprint και κατόπιν την έκλεισα από την διαχείριση όπως κάνω συχνά για να μην τρέχουν πολλές στο παρασκήνιο . Μου έκανε εντύπωση πως ενώ την είχα κλειστή , έκανα μία αγορά μέσω υπολογιστή επιλέγοντας πληρωμή με paypal  , μου έβγαλε το παράθυρο σύνδεσης στο paypal και μου ήρθε ειδοποίηση στο κινητό να επιβεβαιώσω με το fingerprint , το έκανα και συνδέθηκε το pc στο paypal ώστε να ολοκληρωθεί η συναλλαγή . Κάτι αντίστοιχο όπως κατάλαβα είναι και το Microsoft Authenticator . Τι ακριβώς συμβαίνει εδώ ? Πως επικοινωνούν οι κλειστές εφαρμογές με τις εταιρίες (paypal , outlook) ? Στέλνουν οι τελευταίες σε κάποιο server της google αίτηση επαλήθευσης και βρίσκει αυτός το κινητό μου ? Και εάν ναι η εφαρμογή της paypal πως δέχθηκε την αίτηση ενώ την είχα κλειστή ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως "εκλεισες" την εφαρμογη? Επειδη ο μονος τροπος να κλεισει πραγματικα η καθε εφαρμογη και να μην τρεχει στο background ειναι να πας ρυθμισεις > εφαρμογες > ταδε εφαρμογη > force stop.

@koftis650
Ας συνεχισουμε με pm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...