Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κανεις με google phone 27 (27.0.229418291 τελικη, γιατι μεχρι πριν 20 μερες ειχα την beta της) να μου πει αν εχει ακομα δονηση οταν ο αλλος απαντησει την κληση? Για να καταλαβετε τι εννοω, εστω οτι παιρνω τον Κωστα και χτυπαει 1-2 φορες. Μολις το σηκωσει ο κωστας, το δικο μου κινητο δονειται και ετσι ξερω οτι το σηκωσε χωρις να το κοιταω.

Αν εβγαλαν και αυτο το feature, το οποιο imho ειναι απο τα χρησιμοτερα μιας εφαρμογης που οσο παει γινεται πιο αυτιστικη, ειναι ζωα εκει στη google.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Να πω (παλι) πως το συγκεκριμένο νημα ειναι μονο για απορίες σχετικά με εφαρμογες. Όχι generic για απορίες.  Προτιματε να το κλείσουμε κ να ανοίγουμε νεο θεμα για οιαδήποτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μα δεν ηταν generic απορια η δικη μου! To google phone ειναι κανονικη εφαρμογη, απο τη google, υπαρχει στο store κλπ
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.dialer

Και μιας και εχω προβλημα με αυτη, ειπα να ρωτησω στο θεμα των εφαρμογων. Αλλοι ρωτανε για (παρανομες και μη) εφαρμογες που δεν τους παιζουν, αλλα βλεπω μονο το δικο μου μηνυμα διαγραφηκε. Αν ρωταγα πχ για ενα θεμα που εχω στο fb, θα ηταν legit λογος να μεινει το ποστ? 

Επιπλεον, θα προτιμουσα ενα pm για να ξερω οτι διαγραφηκε απο το να το διαπιστωνω απο καποιο αλλο ποστ. 

Αυτα. Αν θες, μπορεις να επαναφερεις το μηνυμα μου. Θα ειμαι μακρια απο το pc μου για τις επομενες 5-6 ωρες, οποτε μονο να δω κατι θα μπορω, οχι να ποσταρω αν γινει κατι.

Επεξ/σία από jim_p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σου επαναφερω το ποστ αν και οπως σου εξηγησα στο ΠΜ διαφωνώ καθετα πως ειναι θεμα εφαρμογής, ειναι καθαρα θεμα αναβαθμισης. 

Εχωγραψει παμπολλες φορές πως προκειται για ενανημα καθαρα εφαρμογών, ωστόσο πολλοι επιμένουν να γραφουν διαφορες αποριες. 

Παρολα αυτα η επισήμανση σου για παράνομες εφαρμογες θεωρω πως ειχε βαση και θα γινεται καλύτερος ελεγχος αν ανοιγει νεο θεμα για καθεμια, οπότε το νημα κλειδώνεται μεχρι νεοτερας, ο,τι θελετε ανοιξτε νεο thread.

 

Ευχαριστω :)

Edit: προς αποφυγη παρεξηγησεων, το ποστ εφυγε επειδη δεν το διαβασα οσο προσεκτικα επρεπε,  οντως επρόκειτο για προβλημα της εφαρμογής, I stand corrected. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κατεβάστε και εγκαταστήσετε από το παρακάτω link την εφαρμογή για αποστολή μηνυμάτων "καραντίνας" πατώντας μόνο ένα κουμπί. Συμπληρώνετε μια φορά τα στοιχεία σας και είστε έτοιμοι.

Μόνο για Android

https://www.mediafire.com/download/xc3bzxf92shtsdi

Στην καρτέλα Επαφή απλά συμπληρώνει ο χρήστης μια φορά τα στοιχεία του πατάει αποθήκευση και μετά από την αρχική απλά πατάει το αντίστοιχο κουμπί που θέλει για να σταλθεί το αντίστοιχο μήνυμα. Εννοείται ότι τα στοιχεία αποθηκεύονται στην συσκευή του χρήστη και δεν αποστέλλονται πουθενά. Το μόνο permission που απαιτεί η εφαρμογή είναι αναγκαστικά του SMS για να μπορέσει να αποστείλει το σχετικό μήνυμα η εφαρμογή.

 

Παιδιά την εφαρμογή την έφτιαξα εγώ με σκοπό να την βάλω στο τηλ. της μάνας μου που παιδευοταν με κάτι χαρτιά κάθε φορά που ήθελε να βγει από το σπίτι. Και επειδή θεωρώ ότι πολλοί θα είναι στην ίδια θέση είπα να την μοιραστώ μαζί σας.

 

Επεξ/σία από petsikomias
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατι δεν τη βαζεις στο store?

Βλεπω ξανανοιξε το θεμα μετα απο 2+ χρονια που ηταν κλειδωμενο! Θα περασω μετα να δω το φουρνο της γειτονιας μου αν ειναι ακομα στη θεση του :D

Επεξ/σία από jim_p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά επειδή δε χρησιμοποιώ συχνά google maps για διαδρομές με ΜΜΜ, παρατήρησα πριν λίγο πως δεν εμφανίζει διαδρομές με μέτρο ή ΗΣΑΠ... Βάζω Πετράλωνα-πλατεία Ομονοίας πχ και δεν εμφανίζεται καμιά διαδρομή με τρένο...

*Είναι επιλεγμένα σαν επιλογές στις ρυθμίσεις και το τρένο και το μετρό...

 

Λεωφορεία και Τρόλεϊ βγάζει μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Updated: Προσθήκη μηνύματος στο 13032

Κατεβάστε και εγκαταστήσετε από το παρακάτω link την εφαρμογή για αποστολή μηνυμάτων "καραντίνας" πατώντας μόνο ένα κουμπί. Συμπληρώνετε μια φορά τα στοιχεία σας και είστε έτοιμοι. 

Μόνο για Android

https://www.mediafire.com/file/65w2o0r984s9elo/lockdownSMS.apk/file

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζητειται απλη εφαρμογη που να κανει την βασικη δουλεια του fing, δηλαδη σκαναρισμα του δικτυου και εμφανιση οσων συσκευων ειναι συνδεδεμενες.
Δεν με ενδιαφερουν τα εξτρα που εχει το fing, πχ port scanning, ping/traceroute/whois, speedtest κλπ. Βασικα, μια εφαρμογη για android που να κανει οτι αυτη η εφαμογη της nirsoft για windows.
https://www.nirsoft.net/utils/wireless_network_watcher.html 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderators
19 ώρες πριν, skiabox είπε

Παιδιά υπάρχει κάποια εφαρμογή που να σου υπενθυμίζει ανα 10 λεπτά ας πούμε ότι έχεις sms που δεν το έχεις ανοίξει;

Ευχαριστώ!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.app.missednotificationsreminder&hl=en_US&gl=US

 

δεν την εχω δοκιμασει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

PickMp3/mp4 Direct from Youtube.
permissions
1) Internet
2) Local Storage για να μπορει αν διαβαζει και να γραφει τα Mp3
3) τα αρχεια σώζονται στο Internal Sotorage/Music οποτε απο εκει μπορουμε να τα στειλουμε οπου θέλουμε.
4) Χωρις Notifications, Χωρις διαφημισεις απλα και κατανοητα.
5) Ταχύτατο μια δοκιμη και θα ξερετε για τι μιλάμε
6) Δεν μπαινει στο Store γιατι δεν γουστάρω νταβατζηδες.

Link
https://www.mediafire.com/file/vvsvlglwtrs1r9v/pickmp3.apk/file

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίδες ψάχνω εφαρμογή δωρεάν ή επι πληρωμή που να κάνει sync τα sms μεταξύ συσκευών ώστε όταν αλλάζει ο πελάτης κινητό να μην χρειάζεται να χάσει ή να περάσει χειροκίνητα τα sms στο καινούργιο τηλέφωνο. έχετε κάτι υπόψιν? νομιζα οτι το messages το κάνει αυτό αλλά τελικά δεν... 
Ζητάει να πάρω συνδρομή στο Google Fi. Για ρίξτε καμία ιδέα
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...