Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχα παλιά magic, και αν και δεν χρησιμοποίησα το apps2sd, θυμάμαι πως υπήρχαν custom roms που είχαν apps2sd+. Οπότε κάνεις partition την κάρτα, και βάζεις μια τέτοια rom. Είναι ο καλύτερος τρόπος για να έχεις apps2sd νομίζω.

καμια δοκιμασμενη rom για το magic ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν έχει πολύ νόημα να σου πω, γιατί έχει περάσει λίγος καιρός και άλλαξαν τα πράγματα λίγο. Τελευταία είχα του cyanogen, θα τη βρεις στο xda. Είναι γενικά all time classic. Αλλά μπορεί να έχουν βγει και μερικές άλλες παραλλαγές ή όχι που τρέχουν καλύτερα. Όπως και να έχει, αξίζει τον κόπο να κάνεις root και πέρασμα custom rom. Θα δοκιμάσεις και 2-3 και θα καταλήξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Χμμ, όχι, ή δεν έχει πέσει στην αντίληψή μου.

Παιδια υπαρχουν πολλα market σχετικα με android.

AppBrain Market,Applaner (cracked/full apps),Slide ME Market κτλ.

Google is our friend οπως παντα! ;)

Ν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες γνωριζει κανεις καποιο αξιολογο file manager που να εγκαθισταται στην SD ?

http://www.appbrain.com/app/es-file-explorer/com.estrongs.android.pop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια υπαρχουν πολλα market σχετικα με android.

AppBrain Market,Applaner (cracked/full apps),Slide ME Market κτλ.

Google is our friend οπως παντα! ;)

Ν.

 

astro file manager απο market.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

κανενα καλο προγραμμα για backup ??? free εννοω

Για free δεν ξερω (συνηθως τετοιου ειδους δεν ειναι), αλλα τα καλυτερα ειναι το Mybackup Pro και το Titanium Backup...

 

sent from my Galaxy S using pigeons

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κανει κανενας root το wildfire 2.2 για να ρωτησω εντυπωσεις;Συγκεκριμενα εχει δοκιμασει κανενας απο http://unrevoked.com/ ;Ειναι το μοναδικο που εχω βρει so far για μονιμο root wildfire 2.2 .Γενικα ψαχνομαι να το κανω root αλλα κολλαω στο θεμα εγγυηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κανει κανενας root το wildfire 2.2 για να ρωτησω εντυπωσεις;Συγκεκριμενα εχει δοκιμασει κανενας απο http://unrevoked.com/ ;Ειναι το μοναδικο που εχω βρει so far για μονιμο root wildfire 2.2 .Γενικα ψαχνομαι να το κανω root αλλα κολλαω στο θεμα εγγυηση.

 

Ma υποτιθεται οτι μπορεις να το φλασαρεις ανα πασα στιγμη με το επισημο ROM και δεν θα χεις προβλημα! ;)

Ειμαι σε φαση να κανω root το Χ8 αλλα ακομα ειναι λιγο περιεργα τα πραγματα.Πολλα bugs.Συντομα θα ναι οκ πιστευω.

 

Για BackUp παιζουν πολλα apps! Γιατι δεν ψαχνεις "backup" στο market;! Εχει αρκετες εναλλακτικες και για rooted κινητα.

Ν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κανει κανενας root το wildfire 2.2 για να ρωτησω εντυπωσεις;Συγκεκριμενα εχει δοκιμασει κανενας απο http://unrevoked.com/ ;Ειναι το μοναδικο που εχω βρει so far για μονιμο root wildfire 2.2 .Γενικα ψαχνομαι να το κανω root αλλα κολλαω στο θεμα εγγυηση.

 

Κατ'αρχάς το Unerevoked δεν περνάει άλλη ROM, απλά κάνει root το τηλέφωνο σου. Το έχω κάνει και δεν είχα κανένα πρόβλημα! Θεωρώ δεδομένο ότι κρατάς backup για τα πάντα. Τώρα αν μπείς στο XDA θα βρείς αρκετές ROMS με 2.2. Εγώ προσωπικά αυτή τη στιγμή είμαι με την Wildpuzzle, μιας και είναι βασισμένη στην official rom από την HTC. Αν θες τη γνώμη μου κάνε την επίσημη αναβάθμιση, και μετά κάνε το rooting. Δε χρειάζεται κάτι επιπλέον,μιας και μετά πιστεύω ότι μπορείς να τρέξεις ότι πρόγραμμμα θες (για backup κλπ).

 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...