Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να κάνω μια μικρή ερώτηση χωρίς να ανοίξω νέο θέμα, αν απλώς ενεργοποιήσω το OEM unlocking από τα developer options χωρίς όμως να ξεκλειδώσω τον bootloader χάνω την εγγύηση η όχι ;; Το ρωτάω γενικά ασχέτως μάρκας και μοντέλο. Ευχαριστώ και καλή χρονιά !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, bep1995 είπε

Θέλω να κάνω μια μικρή ερώτηση χωρίς να ανοίξω νέο θέμα, αν απλώς ενεργοποιήσω το OEM unlocking από τα developer options χωρίς όμως να ξεκλειδώσω τον bootloader χάνω την εγγύηση η όχι ;; Το ρωτάω γενικά ασχέτως μάρκας και μοντέλο. Ευχαριστώ και καλή χρονιά !!

Και OEM και εντοπισμό σφαλμάτων USB επιβάλλεται να είναι ενεργοποιημένα.

Όχι δεν χάνεται η εγγύηση.

Εγγύηση χάνεις στα Samsung εφόσον γράψει το Knox.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, GATE123 είπε

Και OEM και εντοπισμό σφαλμάτων USB επιβάλλεται να είναι ενεργοποιημένα.

Όχι δεν χάνεται η εγγύηση.

Εγγύηση χάνεις στα Samsung εφόσον γράψει το Knox.

Αρα να φανταστώ δεν θα γράψει το Knox αν απλώς το ενεργοποιήσω απλός από τις ρυθμίσεις έτσι δεν είναι ;; Δεν έχω Samsung ενα Xiaomi Mi A2 έχω απλός ρωτάω πληροφοριακά. Έχω φυσικά ενεργοποιημένο και το USB debugging.

Επεξ/σία από bep1995
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Α2 μπορείς να τον ξεκλειδώσεις και να τον κλειδώσεις όσες φορές θέλεις και η εγγύηση δε θα χαθεί, αρκεί όταν τους το πας να είναι με stock rom και κλειδωμένο bootloader.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, angmar είπε

Στο Α2 μπορείς να τον ξεκλειδώσεις και να τον κλειδώσεις όσες φορές θέλεις και η εγγύηση δε θα χαθεί, αρκεί όταν τους το πας να είναι με stock rom και κλειδωμένο bootloader.

Ευχαριστώ για την απάντηση !! Εγώ ρωτάω μόνο τι γίνεται σε περίπτωση που ενεργοποιήσεις το oem unlock από τις ρυθμίσεις χωρίς όμως στην πραγματικότητα να ξεκλειδώσεις τον bootloader και ρωτάω γενικά όχι μόνο για το mi a2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, bep1995 είπε

Αρα να φανταστώ δεν θα γράψει το Knox αν απλώς το ενεργοποιήσω απλός από τις ρυθμίσεις έτσι δεν είναι ;; Δεν έχω Samsung ενα Xiaomi Mi A2 έχω απλός ρωτάω πληροφοριακά. Έχω φυσικά ενεργοποιημένο και το USB debugging.

Επειδή το θέμα είναι για εφαρμογές μην το χαλάσουμε και μας την πούνε όχι δεν έχεις πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, GATE123 είπε

Επειδή το θέμα είναι για εφαρμογές μην το χαλάσουμε και μας την πούνε όχι δεν έχεις πρόβλημα.

Ok sorry. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις !! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Έχετε να προτείνετε κάποια εφαρμογή για κάρτες, barcodes,qr κτλ;;που να μπορώ να βάλω λογαριασμό ώστε να μεταφέρω σε αλλο κινητό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, arxontas2323 είπε

Έχετε να προτείνετε κάποια εφαρμογή για κάρτες, barcodes,qr κτλ;;που να μπορώ να βάλω λογαριασμό ώστε να μεταφέρω σε αλλο κινητό!

Εμένα με έχει βολέψει για πολλά χρόνια τώρα το mobile pocket

https://play.google.com/store/apps/details?id=at.bluesource.mobilepocket

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα 

 

Εδώ και καιρό στον chrom δεν λειτουργεί το tap and search. 

Δηλαδή όταν πατάς σε μια λέξη πάνω αυτόματος βγάζει μια μπάρα κάτω με την αναζήτηση.. 

Τώρα όταν πατάω για να κάνει αναζήτηση βγάζει ότι δεν έχει πρόσβαση στο διαδίκτυο. Έχω σβηση και ξανά περάσει τον χρομ αλλά δίχως καμία διαφορά.. 

Καμία ιδέα κανένας? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
34 λεπτά πριν, Bayern είπε

Καλησπέρα 

 

Εδώ και καιρό στον chrom δεν λειτουργεί το tap and search. 

Δηλαδή όταν πατάς σε μια λέξη πάνω αυτόματος βγάζει μια μπάρα κάτω με την αναζήτηση.. 

Τώρα όταν πατάω για να κάνει αναζήτηση βγάζει ότι δεν έχει πρόσβαση στο διαδίκτυο. Έχω σβηση και ξανά περάσει τον χρομ αλλά δίχως καμία διαφορά.. 

Καμία ιδέα κανένας? 

 

Μόλις το δοκίμασα, το ίδιο κάνει και σε μενα, υποθέτω θα λυθεί σε κανένα update...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...