Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους! Εχμ σόρρυ αν βγω off topic αλλά μπορεί κάποιος να με βοηθήσει για το πως θα rootάρω κι εγώ το κινητό μου; Χρησιμοποιώ το vodafone 845 (aka huawei joy)... Γιατί πολύ καλές όλες οι προτάσεις (έχω τσεκάρει και παλαιότερα το τόπικ :) ) αλλά τις μισές δεν τις βρίσκω στο μάρκετ!

 

Thanks a lot!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια επειδη καμια φορα το galaxy μου κολλαει ,ψαχνω να βρω τι μπορω να κανω για να το διορθωσω καπως.Ενας φιλος μου ειπε οτι ειχε κατεβασει μια εφαρμογη απο to market που εξοικονομει μνημη RAM σβηνοντας οτι δεν χρειαζεται ,κατι σαν εκκαθαριση .Αυτο μου ειχε πει ηταν στην διαχειριση διαχειριση συσκευων οπου οταν κατεβασεις αυτο το προγραμμα σου προσθετει μια επιλογη για την εξοικονομηση μνημης RAM.H μνημη RAM αυτη την στιγμη που εχω εγω ειναι 275ΜΒ/326ΜΒ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι task manager και να βάλεις για να κάνεις kill τις διεργασίες, δεν θα σε βοηθήσει. Σε android κάνουν περισσότερο κακό παρά καλό. Αν έχεις τη περισσότερη ώρα μόνο 50mb ελεύθερα, όντως είναι λίγα. Κανονικά με αρκετές εφαρμογές μέσα, που τις χρησιμοποιείς εννοώ, πρέπει να έχεις 100mb, και μόλις πηγαίνει 50-60 να κλείνει εφαρμογές για να ελευθερώσει λίγα mb.

Δες αν είναι καμία με πολύ μεγάλο ram usage και τρέχει συνέχεια, ή αν είναι καμία που δεν τη χρειάζεσαι κτλ.

Με το quick system info. Έχεις γενικά πολλά apps φορτωμένα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους! Εχμ σόρρυ αν βγω off topic αλλά μπορεί κάποιος να με βοηθήσει για το πως θα rootάρω κι εγώ το κινητό μου; Χρησιμοποιώ το vodafone 845 (aka huawei joy)... Γιατί πολύ καλές όλες οι προτάσεις (έχω τσεκάρει και παλαιότερα το τόπικ :) ) αλλά τις μισές δεν τις βρίσκω στο μάρκετ!

 

Thanks a lot!

 

 

έχεις ΡΜ, και δες και

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=288411

 

http://www.insomnia.gr/topic/382689-vodafone-joy-845/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πάρα πολύ και πάλι! Θα τα εφαρμόσω αυτά που μου πες και θα δούμε... !!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι task manager και να βάλεις για να κάνεις kill τις διεργασίες, δεν θα σε βοηθήσει. Σε android κάνουν περισσότερο κακό παρά καλό. Αν έχεις τη περισσότερη ώρα μόνο 50mb ελεύθερα, όντως είναι λίγα. Κανονικά με αρκετές εφαρμογές μέσα, που τις χρησιμοποιείς εννοώ, πρέπει να έχεις 100mb, και μόλις πηγαίνει 50-60 να κλείνει εφαρμογές για να ελευθερώσει λίγα mb.Δες αν είναι καμία με πολύ μεγάλο ram usage και τρέχει συνέχεια, ή αν είναι καμία που δεν τη χρειάζεσαι κτλ. Με το quick system info. Έχεις γενικά πολλά apps φορτωμένα;

 

Oι εφαρμογες που εχω ειναι fb,APN ,convertpad,my notes,astro εννοω απο αυτες που εγκατεστησα εγω.Ειχα βαλει το 3D matrix desktop αλλα το εβγαλα γιατι νομιζα οτι και απο αυτο μπορει να κολλαει .

Βασικα απο μπορω να δω τι καταναλωνει και ποση RAM?Προφανως θα είναι καποια λειτουργια που γινεται οσο εχω το τηλεφωνο ανοιχτο ή απο λειτουργιες που ανοιγουν και παρολο που τις κλεινω πιανουν μνημη cache ή κατι τετοιο.

 

@konstantinos77 Δοκίμασε το autokiller. Θέλει root.Επίσης τι έκδοση λογισμικού έχεις?

Για το autokiller διαβασα αλλα για να πω την αληθεια δεν πολυκαταλαβα αυτο το root τι ειναι που λεει οτι χρειαζεται .Λογισμικο εχω το 2.1.Αν μπορουσατε να μου πειτε πως κανω και αναβαθμιση σε 2.2 ,αλλα προς το παρον με απασχολει πως μπορω να το κανω να μην κολλαει .Αν και με το που εβγαλα το κινουμενο 3d matrix εχει ερθει στα ισια του .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση :

Εχω το Joy 845 και δεν εχω βρει τροπο να κλεινω το FM ραδιο απο μεσα αφου δεν εχει καποιο exit button

Ετσι αναγκαζομαι να βγαλω τα ακουστικα για να κλεισει ...

Και απο κει και περα κρασαρει ο,τι εχει σχεση με τον ηχο ..

Δλδ δεν μπρορω να ακουσω τον αλλον οταν δεχομαι κλησεις , δε μπορω να τα ξαναβαλω πανω και να ανοξω το ραδιο ...

 

Τι λετε .. ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση :

Εχω το Joy 845 και δεν εχω βρει τροπο να κλεινω το FM ραδιο απο μεσα αφου δεν εχει καποιο exit button

Ετσι αναγκαζομαι να βγαλω τα ακουστικα για να κλεισει ...

Και απο κει και περα κρασαρει ο,τι εχει σχεση με τον ηχο ..

Δλδ δεν μπρορω να ακουσω τον αλλον οταν δεχομαι κλησεις , δε μπορω να τα ξαναβαλω πανω και να ανοξω το ραδιο ...

 

Τι λετε .. ??

Κι εγώ έχω το ίδιο κινητό. Από την app και μόνο, πατώντας το pause κλείνει το ραδιόφωνο (ο ήχος του, όχι κατ'ανάγκη όμως και η εφαρμογή). Επίσης αν στην αρχική σου επιφάνεια το έχεις σε widget, ανοίγει και κλείνει πατώντας το button. Όπως και για όλες τις εφαρμογές που τρέχουν καλό θα 'ταν να κατεβάσεις έναν task killer, θα σου κάνει τη ζωή πιο εύκολη! Όσο για αυτό με τον ήχο, δεν έχω παρατηρήσει κάτι. Αν τα ακουστικά που χρησιμοποιείς είναι το hands free της συσκευασίας, δε θα έπρεπε να έχεις πρόβλημα στις κλήσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ έχω το ίδιο κινητό. Από την app και μόνο, πατώντας το pause κλείνει το ραδιόφωνο (ο ήχος του, όχι κατ'ανάγκη όμως και η εφαρμογή). Επίσης αν στην αρχική σου επιφάνεια το έχεις σε widget, ανοίγει και κλείνει πατώντας το button. Όπως και για όλες τις εφαρμογές που τρέχουν καλό θα 'ταν να κατεβάσεις έναν task killer, θα σου κάνει τη ζωή πιο εύκολη! Όσο για αυτό με τον ήχο, δεν έχω παρατηρήσει κάτι. Αν τα ακουστικά που χρησιμοποιείς είναι το hands free της συσκευασίας, δε θα έπρεπε να έχεις πρόβλημα στις κλήσεις...

 

Στο Android δεν χρησιμοποιούμε task killers... Περισσότερο κακό κάνεις στο σύστημα παρά καλό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Στο Android δεν χρησιμοποιούμε task killers... Περισσότερο κακό κάνεις στο σύστημα παρά καλό...

Τrue. Απλως κατα την γνωμη μου καλο ειναι να υπαρχει ενας, γιατι ειναι καποια προβληματα (βλ opera mini) τα οποια σκαλωνουν καποιες φορες και ο μονος τροπος να τα κλεισεις αν θελεις να τα χρησιμοποιησεις αμεσα, ειναι ο task killer ή επανεκινηση συσκευης. Το πρωτο ειναι πιο βολικο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι τα ίδια θα λέμε;

 

Link

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ και πάλι! Θα τα εφαρμόσω αυτά που μου πες και θα δούμε... !!!!!!!!!!!!!

 

Z4ROOT ξεγνοιστα δοκιμασμενα πραγματα στο joy

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=833953

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως υπάρχει καμιά καλή εφαρμογή για FM radio, όχι για internet σταθμούς.

Δεν έχω βρει πουθενά και το FMRadio στο zte blade έχει ελλείψεις,

αποθηκεύει μόνο 9 σταθμούς, δεν έχει rds.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...