Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχουμε κανένα καλό πρόγραμμα για να μπορώ να μπαίνω σε τοπικό δίκτυο και να μπορώ να μεταφέρω τα κοινόχρηστα αρχεία από το pc με windows στην κάρτα του κινητού?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θες να μην συνδέεις καλώδιο αν κατάλαβα ε; Νομίζω wifi file explorer θα σου κάνει τη δουλειά που θες.

ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση αλλά ψάχνω ακριβός το αντίθετο. από το κινητό να βλέπω τα αρχεία του υπολογιστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση αλλά ψάχνω ακριβός το αντίθετο. από το κινητό να βλέπω τα αρχεία του υπολογιστή.

 

Με το teamviewer μπορείς να βλέπεις και τα αρχεία και την οθόνη. Έχεις πλήρη έλεγχο του πισί. Δοκίμασε το

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το teamviewer μπορείς να βλέπεις και τα αρχεία και την οθόνη. Έχεις πλήρη έλεγχο του πισί. Δοκίμασε το

το δοκίμασα αλλά εγώ θέλω να βλέπω μόνο τα αρχεία στους δίσκους μου, για να μπορώ να βλέπω καμιά ταινία στο κινητό χωρίς να την περάσω στην κάρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε κανένα καλό πρόγραμμα για να μπορώ να μπαίνω σε τοπικό δίκτυο και να μπορώ να μεταφέρω τα κοινόχρηστα αρχεία από το pc με windows στην κάρτα του κινητού?

 

 

το δοκίμασα αλλά εγώ θέλω να βλέπω μόνο τα αρχεία στους δίσκους μου, για να μπορώ να βλέπω καμιά ταινία στο κινητό χωρίς να την περάσω στην κάρτα

 

μισό βρε lefstef γιατί μας μπέρδεψες. Θες να μεταφέρεις το αρχείο της ταινίας από το pc στο κινητό ή θες να παίζει στην οθόνη του pc και εσύ να βλέπεις την οθόνη του pc από το κινητό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που ζητάς δεν ξέρω αν γίνεται αλλά ακόμα και αν γίνεται θα πρέπει να είσαι εντός εμβέλειας wifi οπότε κοντά στο pc. Οπότε χρησιμοποιείς αυτό που σου είπα πριν.

Εκτός αν υπάρχει κάτι με το 3G (που δεν το ξέρω) και είσαι διατεθειμένος να κάνεις downloading 1Gb για κάθε ταινία πχ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που ζητάς δεν ξέρω αν γίνεται αλλά ακόμα και αν γίνεται θα πρέπει να είσαι εντός εμβέλειας wifi οπότε κοντά στο pc. Οπότε χρησιμοποιείς αυτό που σου είπα πριν.

Εκτός αν υπάρχει κάτι με το 3G (που δεν το ξέρω) και είσαι διατεθειμένος να κάνεις downloading 1Gb για κάθε ταινία πχ.

για μέσα στο σπίτι θέλω από το wifi. πχ έχω κοινόχρηστες φωτογραφίες στο pc και με το κινητό να μπω στον υπολογιστή με έναν explorer και να δω τα αρχεία μου χωρίς να τα χρειαστεί να τα αποθηκεύσω στην κάρτα sd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο να δεις τα αρχεία σου απλά και άλλο να μεταφέρεις μία ταινία που στη χειρότερη θα είναι 600 με 700ΜΒ.

Με το teamviewer όπως και με το phonemypc μπορείς να δεις αρχεία και αν δεν απατώμαι με teamviewer μπορείς να κάνεις και μεταφορά (δεν το έχω δουλέψει αρκετά σε κινητό, αλλά λογικά θα είναι όπως η εφαρμογή για το pc).

Αλλά αν είσαι μέσα στο σπίτι γιατί να μην πας στο pc να δεις την ταινία ή με wifi explorer να την μεταφέρεις στο κινητό. Θα μου πεις έτσι θες οκ σεβαστό, αλλά είναι μεγάλο αρχείο μία ταινία για μεταφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε κανένα καλό πρόγραμμα για να μπορώ να μπαίνω σε τοπικό δίκτυο και να μπορώ να μεταφέρω τα κοινόχρηστα αρχεία από το pc με windows στην κάρτα του κινητού?

αυτο που ζητας γίνετε πολυ εύκολα και η λύση του είναι δωρεαν και ονομάζετε file expert

xcxin.filexpert?install=web

 

Η καλυτερη ίσως εφαρμογή διαχείρισης επαφων

 

 

Contapps

com.contapps.android?install=web

 

 

Εκτος απο τηλεφωνικός κατάλογος ενώνει τις επαφές του τηλ σου με αυτες του facebook ενημερώνει γενεθλια, φωτογραφίες, υποστηρίζει gestures, αν εχεις περασμένει διεύθυνση στο δείχνει κατ ευθείαν στο χάρτη, έχει καταπληκτικά widget και άλλα πολλα. + Η επομενη εκδοση θα είναι και στα ελληνικα απο την αφεντιά μου rolleyes.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...