Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1)παιδια υπαρχει κανενας messenger για gmail για να μιλαμε με τις επαφες του λογαριασμου μας οταν ειναι online,οπως και στο pc??

2)οταν χρησιμοποιω το skype,μετα μου εμφανιζει συνεχεια το εικονιδιο του στα notifications,αλλα δεν μου δινει επιλογη για καταργηση και ετσι δεν φευγει απο πανω αριστερα στην οθονη μου!τι γινεται?στην διαχειριση εργασιων και στις ενεργες εφαρμογες,δεν μου το εμφανιζει παντως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εκτος απο το νατιβ αππ? Το imo το υποστηριζει παντως. Μαζι με fb, Msn, yahoo skype κτλ

Το skype το κανεις logout απο την τριτη σου καρτελα απο το πληκτρο μενου

 

ποια εννοεις native app?γιατι απο gmail δεν μπορω να μιλησω με τις επαφες μου οι οποιες ειναι online εκεινη την στιγμη..

για το skype το βρηκα,ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Έχω το zte blade και επειδή κάτι μου λέει οτι θα αργήσει για πολύ ακόμα η αναβάθμιση σε 2.2 θέλω να ρωτήσω αν αξίζει να βάλω καμια custom ή απλά να περιμένω μέχρι να βγει αυτή της wind? Βέβαια σκέφτομαι και λίγο το θέμα της εγγύησης αλλά... Για πείτε μου και εσείς τη γνώμη σας. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω κάνει ασύρματο hotspot από την επιλογή που έχει έτυμο το κινητό.

το ερώτημα είναι πως μπορώ να βλέπω τις συνδεδεμένες συσκευές που κάνουν hotspot με το κινητό μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Έχω το zte blade και επειδή κάτι μου λέει οτι θα αργήσει για πολύ ακόμα η αναβάθμιση σε 2.2 θέλω να ρωτήσω αν αξίζει να βάλω καμια custom ή απλά να περιμένω μέχρι να βγει αυτή της wind? Βέβαια σκέφτομαι και λίγο το θέμα της εγγύησης αλλά... Για πείτε μου και εσείς τη γνώμη σας. Ευχαριστώ.

 

Εξαρτάται πόσο καμμένος είσαι με την τεχνολογία και πόσο θέλεις να ασχοληθείς με το κινητό σου.Για παράδειγμα, αν θες να αυξήσεις την ραμ σου από 256 σε 512 να έχεις 2.2. Επισης δεν θυμάμαι αν σε 2.1 μπορείς να αποθηκεύεις εφαρμογές στην sd.

 

Με λίγα λόγια σου προσφέρουν κάποια πράματα οι custom roms αλλά αν δεν ασχολείσαι γενικά δεν έχει νόημα να το ψάξεις επειδή θέλει δουλειά.

π.χ. εγώ έβαλα την 2.3, κέρδισα κάποια πλεονεκτήματά της αλλά πχ δεν έχει ακόμα radio και ψαχνόμουν με την συμβατότητα 1-2 εφαρμογών.

Επίσης η ρομ της wind είναι σίγουρα πιο σταθερή από κάθε custom όσο διαδεδομένη κι αν είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ξεκλειδωσει τη μνήμη απο όταν το πείρα :P Επίσης αυτό το με τις εφαρμογές που τις αποθηκεύει στην sd θα με βολέψει πολύ γιατί 160mb που δίνει δεν φτάνουν. Επίσης έχω δει πως κρατάει παραπάνω η μπαταρία, απο ότι λένε κάποιοι. Και τέλος, η wind δεν έχει βγάλει rom για blade :mad: γι'αυτό ρωτάω κιόλας για να βάλω μία άλλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα. ειμαι καινουριος με το android και εχω καποιες ερωτησεις.

 

καταρχην εχω εναν υπολογιστη ο οποιος δεν εχει wifi. μπορω να συνδεσω το κινητο μου με τον υπολογιστη και να χρησιμοποιησω το κινητο (μεσω usb..?) για να συνδεσω τον υπολογιστη με το ιντερνετ?

 

επισης το κινητο μου εχει τα παρακατω applications για αναζητηση χαρτων: 1)χαρτες, 2)wisepilot, 3)πλοηγηση. κανενα ομως δεν εχει ήχο κατα την διάρκεια της λειτουργιας. μου δίνει τις οδηγιες μονο με κειμενο. υπαρχει καποιο free application που δινει οδηγιες και με ηχο?

 

τελος εχω κατεβάσει το ΤeamViewer και το PRemoteDroid αλλα δεν μπορω να κανω την συνδεση με τον υπολογιστη.. κάποια βοηθεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα. ειμαι καινουριος με το android και εχω καποιες ερωτησεις.

 

καταρχην εχω εναν υπολογιστη ο οποιος δεν εχει wifi. μπορω να συνδεσω το κινητο μου με τον υπολογιστη και να χρησιμοποιησω το κινητο (μεσω usb..?) για να συνδεσω τον υπολογιστη με το ιντερνετ?

 

 

 

Αυτο εξαρταται απο την rom που εχει το κινητο.Για παραδειγμα το HTC desire δεν μπορει ενω το HTC desire HD μπορει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, καμιά ελληνική εφαρμογή για τα έργα που παίζουν στο σινεμά αυτόν τον καιρό έχουμε???

 

Αποστολή από GT-I5510 με το Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη απ οτι βλεπω το θεμα κολλησε εδω ας ριξω και εγω την απορια μου μπας και με διαφωτισει καποιος.τωρα τελευταια ζοριζομαι λιγο με το πληκτρολογιο του κινητου και μου ηρθε στο νου η εφαρμογη που λεγεται swype ή καπως ετσι.που μπορω να τη βρω για να την κατεβασω και να την δοκιμασω;

 

sorry sorry την βρηκα την ακρη.απλα στον γουγλη διαλεγα τις επομενες επιλογες και οχι την αρχικη σελιδα του swype.ολα καλα τωρα(που λεει ο λογος δηλαδη γιατι αχτι το χω να κανω κατι και να πανε ολα καλα)

το προβλημα τωρα -και ας βοηθησει οποιος ξερει ρε παιδες-ειναι το ελληνικο πληκτρολογιο.υποτιθεται οτι υποστηριζεται αλλα εγω δε το βρισκω.please help!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...