Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες από εδώ θα πάρετε το tapatalk pro full version free download....

 

Είναι πασίγνωστο αλλά τυπικά για αυτούς που δεν ξέρουν να πω ότι είναι τρομερό προγραμματάκι, που κάνεις add οποίο forum θες χωρίς να κάνεις log in συνέχεια μπαίνεις στο φόρουμ σου πανεύκολα, και κάνεις σχεδόν ότι και στο pc σου.....

Πολύ εύχρηστο program..... ;)

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το no lock βοηθάει να ξυπνάμε την συσκευή μας με όποιο κουμπι θέλουμε και όχι μόνο από το power, εφόσον έχει μπει σε slep κατάσταση.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spartian αφαίρεσε το λινκ, δεν επιτρέπεται από τους κανονισμούς.

 

Επίσης να συμπληρώσω ότι το θεωρώ απαράδεκτο το να μην δώσεις 2-3 $ για μια τέτοια εφαρμογή που σου προσφέρει αρκετά, που μπορείς να την κανείς update εύκολα και να έχεις πάντα την τελευταία έκδοση χωρίς να τρέχεις να την βρεις σπασμένη. Π.χ δείχνεις την 1.5 και ήδη έχει βγει η 1.6.3 που δίνει περισσότερες δυνατότητες, όπως το latest participated, που ήταν κάτι που πραγματικά έλειπε από την εφαρμογή.

 

sent from my HTC Magic using tapatalk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι θεωρώ ότι υπάρχουν πολλές εφαρμογές που αξίζουν τα λεφτά τους, αλλά αν ξεκινήσουμε και 3+3+5+3+5+3+4 κτλ,,, τότε καληνύχτα...

Είναι σαν να λέμε κάποιος σου χαρίζει το τηλ που σου αρέσει και εσυ λες όχι θα το αγοράσω καλύτερα γιατί τα αξίζει τα λεφτά του..

Θέλω να πω ότι το τσάμπα και σε ποιον δεν αρέσει.....

Αν μας πιάσει το τίμιο τότε καλύτερα να τα δώσουμε σε φιλανθρωπικές οργανώσεις που με 3ευρό μπορώ να βοηθήσω 3 ανθρώπους από σοβαρές ασθένειες....! :(

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά εγώ θέλω το κουμπί με τις φατσούλες αλλά δεν το βλέπω! Είναι κάποια ρύθμιση?

 

Δοκίμασες να ενεργοποιήσεις το htc ime mod? Παρατεταμένο πάτημα με το δάχτυλο εκεί που γράφεις, input method, htc ime mod.

 

Επίσης να συμπληρώσω ότι το θεωρώ απαράδεκτο το να μην δώσεις 2-3 $ για μια τέτοια εφαρμογή που σου προσφέρει αρκετά, που μπορείς να την κανείς update εύκολα και να έχεις πάντα την τελευταία έκδοση χωρίς να τρέχεις να την βρεις σπασμένη. Π.χ δείχνεις την 1.5 και ήδη έχει βγει η 1.6.3 που δίνει περισσότερες δυνατότητες, όπως το latest participated, που ήταν κάτι που πραγματικά έλειπε από την εφαρμογή.

 

sent from my HTC Magic using tapatalk

 

To latest participated είναι π.χ. σαν να ενημέρωση σε αυτά που συμμετέχεις; Γιατί λίγο που το είχα ψάξει δεν μου έβγαζε ποιά τόπικς που γράφω, έχουν ανανεωθεί... (ή δεν το έβρισκα :Ρ)

 

Εγώ πάλι θεωρώ ότι υπάρχουν πολλές εφαρμογές που αξίζουν τα λεφτά τους, αλλά αν ξεκινήσουμε και 3+3+5+3+5+3+4 κτλ,,, τότε καληνύχτα...

Είναι σαν να λέμε κάποιος σου χαρίζει το τηλ που σου αρέσει και εσυ λες όχι θα το αγοράσω καλύτερα γιατί τα αξίζει τα λεφτά του..

Θέλω να πω ότι το τσάμπα και σε ποιον δεν αρέσει.....

Αν μας πιάσει το τίμιο τότε καλύτερα να τα δώσουμε σε φιλανθρωπικές οργανώσεις που με 3ευρό μπορώ να βοηθήσω 3 ανθρώπους από σοβαρές ασθένειες....! :(

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Αν κάποιος φίλος μου μου χαρίσει ένα HTC Desire θα ήμουν το λιγότερο γύφτος να μην του προσφέρω κάτι για αντάλλαγμα. Λίγο τσίπα δεν έχουμε; (Η απάντηση είναι όχι... αλλά εκτός από τσίπα δεν έχουμε και παιδεία :Ρ)

 

Αν είναι να μην δώσεις λεφτά τουλάχιστον να έχεις μια ιδεολογία :Ρ

Εγώ στο iphone δεν ασχολήθηκα με τα χιλιάδες apps που κατέβασα για πάνω από μισή ώρα και ποτέ δεν τα πλήρωσα. Όταν όμως φλασάρω το κινητό 3 φορές την μέρα με νέα ρομ και χρησιμοποιώ το titanium νομίζω τα αξίζει τα 3 ευρώ του... όπως και το launcherpro που σου αλλάζει όλο το κινητό, όπως και διάφορα άλλα.

5+2+3+2+3 ναι είναι έξοδα αλλά πιες ένα καφέ λιγότερο και δώσε και κάτι... σκέψου ότι βοηθάς στην ανάπτυξη μιας πλατφόρμας (android) που θα επωφεληθείς και εσύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To latest participated είναι π.χ. σαν να ενημέρωση σε αυτά που συμμετέχεις; Γιατί λίγο που το είχα ψάξει δεν μου έβγαζε ποιά τόπικς που γράφω, έχουν ανανεωθεί... (ή δεν το έβρισκα :Ρ)

 

cap201007271035.jpg

 

το τελευταίο tab (participated) δεν υπήρχε, μπήκε στην τελευταία έκδοση. Σου βγάζει τα τελευταία ποστ που έχεις συμμετάσχει εσύ. Αν υπάρχει κάτι νέο θα έχει την πορτοκαλί γραμμούλα απο δίπλα, αν θές ανανέωση menu- refresh.

για εμένα είναι πολύ βολικό, γιατί στην ουσία εξομοιώνει το search στο φορουμ, με όνομα χρήστη το δικό σου, για να σου βγάλει μόνο θέματα που έχεις συμμετάσχει, κάτι που το search του tapatalk δεν το έκανε και πολύ καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει καποιος επιγραμματικα να πει τι κερδιζουμε απο μια root συσεκυη ?

 

Αυτο...Αυτο...Αυτο...

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει καποιος επιγραμματικα να πει τι κερδιζουμε απο μια root συσεκυη ?

 

Αυτο...Αυτο...Αυτο...

 

Ευχαριστω.

 

θα βγούμε offtopic, οπότε σου απάντάω σε αυτό το θέμα Android for begginers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να τρέξεις πιο εξεζητημένες εφαρμογές που χρειάζονται root δικαιώματα για να κάνουν αυτό που θες, από το πιο απλό... να κάνεις το φλας φακό για να ανάβει με ένα widget, μέχρι το πιο ‘βαρύ‘... να βάλεις το rom manager και να αλλάζεις ROMs σαν τα πουκάμισα ή να παίρνεις nandroid backup που είναι κάτι σαν ghost στα windows φαντάσου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει καποιος επιγραμματικα να πει τι κερδιζουμε απο μια root συσεκυη ?

 

Αυτο...Αυτο...Αυτο...

 

Ευχαριστω.

 

1. Full control over your system

2. Ability to alter system files. You can replace many parts of the “Android Core” with this including:

* Themes (pictured below)

* Ability to alter the number of home screens from 3 to 10 or anything in between.

* Core apps (maps, calendar, clock etc. Google is fighting some of this. They don’t want anyone to tamper with their “Google Experience” applications. They are Google’s property so i guess they have the right to do that.)

* Recovery image (apply updates, preform total phone backups, access console, partition your SD card to use less phone memory and actually run your apps and store data on SD card and have a ton of phone memory so that it runs fast.)

* Bootloader

* for the G1 there is a 10MB ram hack that makes your phone run faster. Helpful when your running so many apps and widgets on 7 screens.

* Toolbox (linux binary that lets you execute simple linux commands like “ls”) can be replaced with Busybox (slightly better option)

* Boot images

* Add linux binaries

* Overclock your phone. Manage power to CPU to fine tune speed and response time.

3. Run special apps that need more control over the system

* SuperUser (lets you approve or deny the use of root access to any program)

* Task Manager For Root (Lets you kill apps that you otherwise could not kill)

* Tether apps (like like aNetShare that turns you phone into a mobile Wifi hotspot, Pictured below)

* Take screenshots using the android SDK or thru downloaded apps (part of being a superuser)

4. Backup your system

* You can make a folder on your sdcard and backup all of your .apk files to your sdcard (helps if an author decides to “upgrade” you to a version that requires you to pay to use the version you just had)

5. Relocate your (browser/maps/market) cache to your /sdcard

6. Relocate your installed applications to your /sdcard meaning your phone runs faster with way more apps on it.

7. Reboot your phone from the terminal emulator app easily (su <enter> reboot <enter>)

 

Εγώ προσωπικά το έκανα και πλέον μπορώ να βάζω ότι custom rom θέλω το οποίο έχω αγαπήσει γιατί η κάθε ρομ σου προσφέρει διαφορετικά πράγματα που μπορεί να ταιριάζουν περισσότερο σε σένα από αυτά που έχει η stock της google.

 

Επίσης, κάποια προγράμματα χρειάζονται root όπως το market enabler που σου δίνει πρόσβαση σε paid apps.

 

Νομίζω ακόμα και το flashlight app που χρησιμοποιεί το LED της κάμερας για φακό αντί για την οθόνη, χρειάζεται root.

 

---------- Προσθήκη στις 11:34 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 11:31 ----------

 

θα βγούμε offtopic, οπότε σου απάντάω σε αυτό το θέμα Android for begginers

 

 

Μπορείς να τρέξεις πιο εξεζητημένες εφαρμογές που χρειάζονται root δικαιώματα για να κάνουν αυτό που θες, από το πιο απλό... να κάνεις το φλας φακό για να ανάβει με ένα widget, μέχρι το πιο ‘βαρύ‘... να βάλεις το rom manager και να αλλάζεις ROMs σαν τα πουκάμισα ή να παίρνεις nandroid backup που είναι κάτι σαν ghost στα windows φαντάσου.

 

Εγώ προσωπικά το έκανα και πλέον μπορώ να βάζω ότι custom rom θέλω το οποίο έχω αγαπήσει γιατί η κάθε ρομ σου προσφέρει διαφορετικά πράγματα που μπορεί να ταιριάζουν περισσότερο σε σένα από αυτά που έχει η stock της google.

 

Επίσης, κάποια προγράμματα χρειάζονται root όπως το market enabler που σου δίνει πρόσβαση σε paid apps.

 

Νομίζω ακόμα και το flashlight app που χρησιμοποιεί το LED της κάμερας για φακό αντί για την οθόνη, χρειάζεται root.

 

 

Τρέξαμε όλοι να απαντήσουμε :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασες να ενεργοποιήσεις το htc ime mod? Παρατεταμένο πάτημα με το δάχτυλο εκεί που γράφεις, input method, htc ime mod.

 

To textMethod δεν το βλέπω κάπου, αλλά βλέπω το text input, και από τα Settings το Touch Input. Πουθενά δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το htc ime mod. Αλλά από την άλλη μπορεί να μην υπάρχει από την "μαμά" του, και δεν μπορώ να το κάνω install μόνος μου...

 

Υπάρχει ειδικό mod για htc συσκευές ώστε να κάνουν update το keyboard ή κάτι τέτοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...