Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εβαλα σημερα την 2.2.1 στο galaxy s και το εκανα root ποιες εφαρμογες ειναι must για εγκατασταση μιας και υπαρχουν εκατονταδες στο market?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ε, εντάξει. Ένα βασικό ξυπνητήρι πάντως το έχει. Εμένα πχ μου κάνει τη δουλειά που θέλω. Δεν έχω και ιδιαίτερο πρόβλημα με το να ξυπνήσω. Πάντως αν κάποιο τον βολεύει το μαμίσιο ξυπνητήρι δεν λέει να βάζει άλλη εφαρμογή γιατί σου τρώει και μνήμη ;) .

 

Σιγά την μνήμη που σου τρώει, 308 ΚΒ και μάλιστα στην sd.

Πάντως είναι όντως μια χαρά το μαμίσιο άρα φεύγει η επιπλέον εφαρμογή για λόγους αρχής και μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εβαλα σημερα την 2.2.1 στο galaxy s και το εκανα root ποιες εφαρμογες ειναι must για εγκατασταση μιας και υπαρχουν εκατονταδες στο market?

 

Δες αυτό το thread

 

σε αυτά που πρότεινα εκεί να προσθέσω το Taskos To Do List για λίστες με πράγματα που πρέπει να κάνεις, το Radardroid για να σου δείχνει τις κάμερες κυκλοφορίας :), τον Astro File Manager για διαχείριση φακέλων, και τον Root Explorer για πρόσβαση σε αρχεία συστήματος (αφού λες ότι έκανες root μάλλον θα σου χρειαστεί).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γνωρίζει κανείς γιατί εδώ και κανένα μήνα δεν μου εμφανίζεται πια η επιλογή να ενημερώσω τις applications στο market του xperia mini? :whistle:

 

Μήπως γιατί δεν έχουν βγει updates για τα εγκατεστημένα apps σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως γιατί δεν έχουν βγει updates για τα εγκατεστημένα apps σου;

 

παλιά υπήρχε η επιλογή πάντα όμως, όπως η επιλογή της αναζήτησης ένα πράγμα, μετά χάθηκε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μην αγχεσαι, το market εχει κολληματα ανα διαστηματα. Δοκιμασε να μπεις στην διαχειριση εφαρμογων, πηγαινε στο market και κανε clear ο,τι βρεις να πατιεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καμμια εφαρμογη (για το blade moy) που να μου βγαζει pop up παραθυρο κρατημενο στην οθονη, οταν εχω αναπαντητες κλησεις; Οπως ηταν παλια στα κλασσικα κινητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Υπαρχει καμμια εφαρμογη (για το blade moy) που να μου βγαζει pop up παραθυρο κρατημενο στην οθονη, οταν εχω αναπαντητες κλησεις; Οπως ηταν παλια στα κλασσικα κινητα.

Δεν ξερω αν ειναι αυτο που ψαχνεις (μαλλον οχι ακριβως, αλλα σε pop up δεν εχω βρει κατι, μονο σε widget), αλλα σημερα επεσε το ματι μου σε αυτο https://market.android.com/details?id=net.igecelabs.android.MissedIt

Αλλα δεν ξερω ποσο νοημα εχει, με την λογικη πως οταν ειναι σε stand by, η οθονη ειναι σβηστη. Αρα δεν μπορεις να δεις με μια ματια ο,τι αναπαντητες κλπ εχεις, πρεπει πρωτα να ανοιξεις την οθονη. Οποτε μετα κοιτας την taskbar και το βλεπεις.

Bασικα δες αν δουλευει η εφαρμογη NoLED στην συσκευη σου. Με αυτην οταν ειναι σβηστη η οθονη και εχεις κατι μη αναγνωσμενο, δειχνει ενα φωτεινο εικονιδιακι να περιφερεται στην παυρη οθονη. Και παλι δεν ειναι ακριβως αυτο που ζητησες, αλλα υποθετω πως απλα θελεις να βλεπεις τι νεο υπαρχει με μια ματια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν ειναι αυτο που ψαχνεις (μαλλον οχι ακριβως, αλλα σε pop up δεν εχω βρει κατι, μονο σε widget), αλλα σημερα επεσε το ματι μου σε αυτο https://market.android.com/details?id=net.igecelabs.android.MissedIt

Αλλα δεν ξερω ποσο νοημα εχει, με την λογικη πως οταν ειναι σε stand by, η οθονη ειναι σβηστη. Αρα δεν μπορεις να δεις με μια ματια ο,τι αναπαντητες κλπ εχεις, πρεπει πρωτα να ανοιξεις την οθονη. Οποτε μετα κοιτας την taskbar και το βλεπεις.

Bασικα δες αν δουλευει η εφαρμογη NoLED στην συσκευη σου. Με αυτην οταν ειναι σβηστη η οθονη και εχεις κατι μη αναγνωσμενο, δειχνει ενα φωτεινο εικονιδιακι να περιφερεται στην παυρη οθονη. Και παλι δεν ειναι ακριβως αυτο που ζητησες, αλλα υποθετω πως απλα θελεις να βλεπεις τι νεο υπαρχει με μια ματια :)

 

Ο λογος που το θελω ειναι οτι οταν παταω ας πουμε να δω την ωρα, δεν παει το ματι μου στο task bar :rolleyes:

Θα τα δοκιμασω, thank you.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ο λογος που το θελω ειναι οτι οταν παταω ας πουμε να δω την ωρα, δεν παει το ματι μου στο task bar :rolleyes:

Θα τα δοκιμασω, thank you.

Ειδικα για αυτην την περιπτωση, το πρωτο ειναι must!

Anytime :)

Αν δυσκολευτεις να βγαλεις ακρη απο το market, hit me ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια πως μπορω να αφαιρεσω εφαρμογες του κινητου για να μην πιανουν χωρο?για παραδειγμα app advisor,the sims,facebook for lg και τετοια?φυσικα ειμαι rootαρισμενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια πως μπορω να αφαιρεσω εφαρμογες του κινητου για να μην πιανουν χωρο?για παραδειγμα app advisor,the sims,facebook for lg και τετοια?φυσικα ειμαι rootαρισμενος.

 

Κατεβάζεις titanium backup, διαλέγεις την εγκατεστημένη εφαρμογή και πατάς uninstall.

Εναλλακτικά, με το root explorer πας στο /system/app και σβήνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ρε πως το ξερα οτι ο αρχοντας ο Jastonas(ενας απο τους ειδικους για μενα) θα απαντουσε αν το εβλεπε.Ευχαριστω πολυ φιλε να σαι καλα.δοκιμαζω αυριο και επανερχομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...