Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Αν κάποιος φίλος μου μου χαρίσει ένα HTC Desire θα ήμουν το λιγότερο γύφτος να μην του προσφέρω κάτι για αντάλλαγμα. Λίγο τσίπα δεν έχουμε; (Η απάντηση είναι όχι... αλλά εκτός από τσίπα δεν έχουμε και παιδεία :Ρ)

 

Αν είναι να μην δώσεις λεφτά τουλάχιστον να έχεις μια ιδεολογία :Ρ

Εγώ στο iphone δεν ασχολήθηκα με τα χιλιάδες apps που κατέβασα για πάνω από μισή ώρα και ποτέ δεν τα πλήρωσα. Όταν όμως φλασάρω το κινητό 3 φορές την μέρα με νέα ρομ και χρησιμοποιώ το titanium νομίζω τα αξίζει τα 3 ευρώ του... όπως και το launcherpro που σου αλλάζει όλο το κινητό, όπως και διάφορα άλλα.

5+2+3+2+3 ναι είναι έξοδα αλλά πιες ένα καφέ λιγότερο και δώσε και κάτι... σκέψου ότι βοηθάς στην ανάπτυξη μιας πλατφόρμας (android) που θα επωφεληθείς και εσύ.

 

Το να σου δώσει μια συσκευή τέτοια κάποιος το είπα υποθετικά (ξυράφι είσαι όμως).Όπως έχεις πάρει εσυ χιλιάδες εφαρμογές για το iPhone σου από άγνωστους όπως και εγώ δηλαδή και όπως έχουμε επίσης κατεβάσει ταινίες και τραγούδια που δεν έχουμε πληρώσει ποτέ και με αυτην μας την πράξει δεν βοηθάμε στην ανάπτυξη σε πολλούς τομείς άρα εσυ ο τίμιος μας λες ότι δεν έχουμε τσίπα και παιδεία και φυσικά βάζεις και τον εαυτό σου μέσα.....lol....

Ούτε ξέρετε τι γράφεται.....lol....

 

Η ιδεολογία είναι η εξής για τους περισότερους ελληνες βρίσκω κάτι δωρεάν το κατεβάζω, δεν το βρίσκω αν δεν μου είναι απαραίτητο δεν το πληρώνω αν ναι το πληρώνω...!

 

Τώρα με το θέμα βοήθειας στην ανάπτυξη πλατφόρμας, νομίζω ότι η Google έκανε την καλύτερη κίνηση με το program που θα μπορείς ο καθένας να φτιάξει εφαρμογή android.

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Το να σου δώσει μια συσκευή τέτοια κάποιος το είπα υποθετικά (ξυράφι είσαι όμως).Όπως έχεις πάρει εσυ χιλιάδες εφαρμογές για το iPhone σου από άγνωστους όπως και εγώ δηλαδή και όπως έχουμε επίσης κατεβάσει ταινίες και τραγούδια που δεν έχουμε πληρώσει ποτέ και με αυτην μας την πράξει δεν βοηθάμε στην ανάπτυξη σε πολλούς τομείς άρα εσυ ο τίμιος μας λες ότι δεν έχουμε τσίπα και παιδεία και φυσικά βάζεις και τον εαυτό σου μέσα.....lol....

Ούτε ξέρετε τι γράφεται.....lol....

 

Η ιδεολογία είναι η εξής για τους περισότερους ελληνες βρίσκω κάτι δωρεάν το κατεβάζω, δεν το βρίσκω αν δεν μου είναι απαραίτητο δεν το πληρώνω αν ναι το πληρώνω...!

 

Τώρα με το θέμα βοήθειας στην ανάπτυξη πλατφόρμας, νομίζω ότι η Google έκανε την καλύτερη κίνηση με το program που θα μπορείς ο καθένας να φτιάξει εφαρμογή android.

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Το να κατεβάσω ένα πρόγραμμα και να το χρησιμοποιήσω παράνομα δεν με πολύπειράζει. Θέλω να πω.. δεν είμαι ο τύπος της Microsoft που θα σου πει ότι piracy kills music και μπούρδες τέτοιες. Με το iPhone είχα λιώσει να κατεβάζω αλλά δεν θυμάμαι να εχω ασχοληθεί με σπασμένη εφαρμογή πάνω από 1 με 2 ώρες άρα δεν ένιωσα πότε ότι πρέπει να πληρωσω. Σε μια πλατφόρμα όπως το Ανδροϊδές όπου υπάρχει μεγαλύτερη ελευθερία... αυτομάτως με κίνει να συνεισφέρω. Και επίσης ξαναλέω, αυτα που πλήρωσα τα χρησιμοποιώ...

 

Δες το αλλιώς. Πας για φλιπεράκια. Δίνεις 1 ευρώ για 10 λεπτά διασκεδασης. Σύγκρινε το τώρα με αυτό που κανείς με τα προγράμματα που κατεβάζει σπασμένα...

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk (που μόλις αγόρασα....)

Επεξ/σία από Jastonas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αυτα που πλήρωσες αν στα έδινε κάποιος δωρεάν, δεν θα τα χρησιμοποιούσες....????

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

( Που το βρήκα δωρεάν και το χρησιμοποιώ.... lol .... )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AppAware

 

Σου δειχνει τι κατεβαζουν, τι διαγραφουν, τι ανανεωνουν οι υπολοιποι χρηστες Android

Επισης σου δειχνει και ποιο κινητο χρησιμοποιουνε (οι περισσοτεροι εχουν Desire :P)

και ποια η αποσταση τους απο εσενα και διαφορα αλλα....

 

details?id=org.appaware

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Why Pirates are killing the Android Market

έτσι όπως πάμε δεν θα έχεις κάποιον να στα δίνει δωρεάν γιατί δεν θα υπάρχει κανένας να τα φτιάχνει.

Επίσης σκέφτηκες ποτέ ότι έχεις παράνομο λογισμικό που συνδέεται κατευθείαν με τον αριθμό του κινητού σου, άρα δεν έχεις την ανωνυμία (λέμε τώρα) που σου προσφέρει το pc σου με κάτι αντίστοιχο.

 

Όπως και να έχει η ζωή τρέχει και κοιτά να δείς σε τί είδηση έπεσα σημερινή. Διαβάστε είναι πολύ ενδιαφέρον

Google Announces Licensing Service to Combat Piracy -Posted by: Scott Webster-July 27, 2010

 

This simple and free service provides a secure mechanism to manage access to all Android Market paid applications targeting Android 1.5 or higher. At run time...your application can query the Android Market licensing server to determine the license status of your users. It returns information on whether your users are authorized to use the app based on stored sales records. This licensing service operating real time over the network provides more flexibility in choosing license-enforcement strategies, and a more secure approach in protecting your applications from unauthorized use, than copy protection.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα όταν το market είναι κλειδωμένο και δεν θέλεις να κανείς rout στη συσκευή σου (καθόλου νόμιμο πιστεύω) τότε αναγκαστικά καταφεύγεις σε άλλες λύσεις για να αποκτήσεις αυτό που χρειάζεσαι, έστω κ αν αυτό είναι μια πειρατική ιστοσελίδα. Ας ξεκλειδώσουν με το καλό το market και τα ξαναλέμε!!! Μη τα θέλουμε και όλα δικά μας.

 

Sent from my X10i using Tapatalk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έτσι όπως το θέτεις σε αυτά τα πλαίσια ναι συμφωνώ, λογικά και εγώ το ίδιο θα έκανα αν δεν είχα rooted συσκευή. Btw το root/jailbreak δεν θεωρούνται παράνομα εδώ και 2 μέρες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έτσι όπως το θέτεις σε αυτά τα πλαίσια ναι συμφωνώ, λογικά και εγώ το ίδιο θα έκανα αν δεν είχα rooted συσκευή. Btw το root/jailbreak δεν θεωρούνται παράνομα εδώ και 2 μέρες :)

 

δεν νομίζω ότι νοιαζόταν ποτέ κανείς αν είναι νόμιμο ή παράνομο.. σημασία έχει ότι χάνεις την εγγύηση.. αν και νομίζω ότι αυτό δεν ισχύει για android που μπορείς να το επαναφέρεις.. :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομίζω ότι νοιαζόταν ποτέ κανείς αν είναι νόμιμο ή παράνομο.. σημασία έχει ότι χάνεις την εγγύηση.. αν και νομίζω ότι αυτό δεν ισχύει για android που μπορείς να το επαναφέρεις.. :Ρ

 

μηπως εννοεις για iOS ?? :whistle:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sysmonitor βλέπεις Rom ram και cpu, και μπορείς να επιλέξεις την μέτρηση από ένα από αυτα να φαίνεται στην κεντρική μπάρα του μενού... ;)

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καλησπερα android fans. Χτες πηρα το Galaxy S και το βρισκω πραγματικα εντυπωσιακο (λειτουργικο και οθονη).

Επειδη λογικα θα το εχετε ψαξει καλυτερα, υπαρχει καποια εφαρμογη που να μου επιτρεπει να κλειδωνω ορισμενους φακελους, συγκεκριμενα αρχεια και ισως εφαρμογες με κωδικο? Στα windows mobile πχ υπηρχε το Resco File Manager που εκανε ακριβως αυτο (εκτος των εφαρμογων). Κατι αναλογο?

Επισης κατεβασα τo λεξικο SlovoEd απο το μαρκετ το οποιο εβγαινε δωρεαν. Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι για ποιον λογο διατιθεται free για το συγκεκριμενο λειτουργικο ενω ειναι επι πληρωμη σε αλλα. Καθαρα για την ιστορια η ερωτηση βεβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το tubedroid ήταν καλό αλλά το έβγαλαν από το μάρκετ γιατί ήταν παράνομο γιατί κατεβάζει τα video και τα mp3 των videos, αλλά όλο και κάπου θα υπάρχει... ;)

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα android fans. Χτες πηρα το Galaxy S και το βρισκω πραγματικα εντυπωσιακο (λειτουργικο και οθονη).

Επειδη λογικα θα το εχετε ψαξει καλυτερα, υπαρχει καποια εφαρμογη που να μου επιτρεπει να κλειδωνω ορισμενους φακελους, συγκεκριμενα αρχεια και ισως εφαρμογες με κωδικο? Στα windows mobile πχ υπηρχε το Resco File Manager που εκανε ακριβως αυτο (εκτος των εφαρμογων). Κατι αναλογο?

Επισης κατεβασα τo λεξικο SlovoEd απο το μαρκετ το οποιο εβγαινε δωρεαν. Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι για ποιον λογο διατιθεται free για το συγκεκριμενο λειτουργικο ενω ειναι επι πληρωμη σε αλλα. Καθαρα για την ιστορια η ερωτηση βεβαια.

 

Νομίζω ότι το estrong security manager θα σε καλύψει...

 

Τα περισότερα apps στο android είναι free full version τα υπόλοιπα είναι lite αυτό γιατί δεν έχει ξεκλειδωθεί το μάρκετ επί πληρωμή στην ελλάδα..!

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...