Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα και από εμένα!

 

Παιδιά πολύ καλή δουλειά! Συνεχίστε έτσι! Είμαι νέος στο Android και χάρη σε αυτό το topic βρήκα πολλές χρήσιμες πληροφορίες για να ξεκινήσω. Ψάχνοντας στο Google βρήκα το LeoDroid μια δωρεάν εφαρμογή που σου φέρνει τις στάσεις και το χρόνο άφιξης από το site του ΟΑΣΘ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πσιδιά ως νέος χρήστης και κατοχος ενος xperia neo v ποια είναι τα πρωτα βασικά πράγματα που πρέπει να κάνω?

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Δεν υπάρχουν "βασικά πράγματα" που πρέπει να κάνεις, άμα σου αρέσει έτσι όπως είναι δεν το πειράζεις - αλλιώς πες τι θες να αλλάξεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχουν "βασικά πράγματα" που πρέπει να κάνεις, άμα σου αρέσει έτσι όπως είναι δεν το πειράζεις - αλλιώς πες τι θες να αλλάξεις

 

Π.χ δεν ξέρω για ποιο λογο και πως να κανω ro*t?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

@jordan4 επειδη εδω ειναι offtopic αυτο που ρωτας, καθως το θεμα αφορα εφαρμογες android, σου προτεινω να ανοιξεις ενα νεο θεμα για τη συσκευη σου στο mobile software και να ρωτησεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@jordan4 επειδη εδω ειναι offtopic αυτο που ρωτας, καθως το θεμα αφορα εφαρμογες andoid, σου προτεινω να ανοιξεις ενα νεο θεμα για τη συσκευη σου στο mobile software και να ρωτησεις :)

χμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμ :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

χμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμ :devil:

Δεν καταλαβαινω τι εννοεις :P

Να προτεινω παρεμπιπτοντως την εφαρμογη Cerberus η οποια ειναι για remote wipe της συσκευης αν αυτη χαθει. Μεταξυ αλλων. Αχρειαστη να ειναι βεβαια, αλλα καλο ειναι να υπαρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προτεινω παρεμπιπτοντως την εφαρμογη Cerberus η οποια ειναι για remote wipe της συσκευης αν αυτη χαθει. Μεταξυ αλλων. Αχρειαστη να ειναι βεβαια, αλλα καλο ειναι να υπαρχει.

 

Καλή φαίνεται, και με καλά reviews. Αυτό που έχω πάντα απορία όμως με αυτού του είδους τις εφαρμογές είναι κατά πόσο έχουν κάποιο νόημα έαν κάποιος με το που πάρει το τηλέφωνο κάνει αμέσως επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Λοιπον εδω ειναι το καλο!

Εχει μια επιλογη που την κανεις system app και δεν βγαινει με επαναφορα! Ο μοναδικος τροπος αφαιρεσης της ειναι με αλλαγη rom. Θεωρω πως ο κλεφτης πριν μπει σε διαδικασια modding θα περιηγηθει στο menu κλπ θα βαλει τη δικη του sim. Εκει ειναι και η ευκαιρια σου για remote wipe, ευρεση του αριθμου του, φωτογραφιας του νεου κατοχου κλπ.

Τωρα αν πεσεις σε κλεφτη flash junkie, υπαρχει θεμα, αλλα και παλι, πρωτα θα τσεκαρει τι εχεις στη συσκευη και μετα θα βαλει τη νεα Miui. Ελπιζω ;)

 

Επισης η εφαρμογη ειναι stealth, αρα δεν την βλεπει να υπαρχει στη συσκευη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα κάτι γίνεται. Ίσως βρήκα πού θα δώσω τα 3 ευρώ που ξέμειναν στην προπληρωμένη μου :mrgreen: Αρκεί να μπορείς να την κάνεις backup και ο ίδιος πριν φλασάρεις και να μην οσυ δημιουργεί πρόβλημα με το licence. Όπως και να το κάνουμε, SGS έχουμε και έρχεται το ICS, δεν φλασάρω γενικά αλλά εκεί δεν θα κρατηθώ :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον εδω ειναι το καλο!

Εχει μια επιλογη που την κανεις system app και δεν βγαινει με επαναφορα! Ο μοναδικος τροπος αφαιρεσης της ειναι με αλλαγη rom. Θεωρω πως ο κλεφτης πριν μπει σε διαδικασια modding θα περιηγηθει στο menu κλπ θα βαλει τη δικη του sim. Εκει ειναι και η ευκαιρια σου για remote wipe, ευρεση του αριθμου του, φωτογραφιας του νεου κατοχου κλπ.

Τωρα αν πεσεις σε κλεφτη flash junkie, υπαρχει θεμα, αλλα και παλι, πρωτα θα τσεκαρει τι εχεις στη συσκευη και μετα θα βαλει τη νεα Miui. Ελπιζω ;)

 

Επισης η εφαρμογη ειναι stealth, αρα δεν την βλεπει να υπαρχει στη συσκευη.

 

Το κακό με αυτές τις εφαρμογές είναι πως τρέχουν στο παρασκήνιο και τρώνε μνήμη και μπαταρία. Σίγουρα ίσως σε κάποιον χρειαστεί μια φορά (αχρείαστη ναναι) και τον ανταμοίψει για πάντα! Μερικά πάντως κινητά (π.χ: Samsung Galaxy S & S2) έχουν την εφαρμογή από την "μαμά" μέσα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το κακό με αυτές τις εφαρμογές είναι πως τρέχουν στο παρασκήνιο και τρώνε μνήμη και μπαταρία. Σίγουρα ίσως σε κάποιον χρειαστεί μια φορά (αχρείαστη ναναι) και τον ανταμοίψει για πάντα! Μερικά πάντως κινητά (π.χ: Samsung Galaxy S & S2) έχουν την εφαρμογή από την "μαμά" μέσα τους.

Για το συγκεκριμενο λεγεται πως δεν ισχυει. Δηλάδη ξυπναει μοναχα αν του δωσεις την εντολη μεσω sms. Αντιθετα με την εφαρμογη του SGS2 που πινει την μπαταρια σαν νερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερετε τι προβλημα υπαρχει με το go dialer;;ειμαι με oxygen 2.3.1.

βλεπω οτι εχω μια αναπαντητη παταω εκαθαριση μου σβηνει την ενδειξη πανω αριστερα αλλα μολις με κανουν και αλλη αναπαντητη μου δειχνει οτι εχω 2...δηλαδη κραταει τον αριθμο των κλησεων.και αυτο γινετε ωσπου να ανοιξω το μαμα προγραμα και το σβησω απο εκει αλλιως δεν μηδενιζεται...το εχετε και εσεις η μονο σε μενα συμβαινει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερετε τι προβλημα υπαρχει με το go dialer;;ειμαι με oxygen 2.3.1.

βλεπω οτι εχω μια αναπαντητη παταω εκαθαριση μου σβηνει την ενδειξη πανω αριστερα αλλα μολις με κανουν και αλλη αναπαντητη μου δειχνει οτι εχω 2...δηλαδη κραταει τον αριθμο των κλησεων.και αυτο γινετε ωσπου να ανοιξω το μαμα προγραμα και το σβησω απο εκει αλλιως δεν μηδενιζεται...το εχετε και εσεις η μονο σε μενα συμβαινει;

 

Προσπάθησε να απενεργοποιήσεις στο μαμά πρόγραμμα διαχείρισης κλήσεων όλες τις ειδοποιήσεις (notifications). Έτσι θα έχεις ειδοποιήσεις μόνο από το go dialer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...