Προς το περιεχόμενο

Firefox 4 στην κορυφή των browsers...


21century

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδιά όλους αυτούς τους αριθμούς και τις συγκρίσεις ποιος τους κάνει??

Εδώ λες ότι το νέο FF είναι γρηγορότερο, στο Neowin είδα αυτό attachment.php?attachmentid=32190&stc=1&d=1277930319

 

Ποιο ισχύει?

 

Επίσης ακόμα μιλάμε για κρασαρισματα? δεν έβγαλε η μοζιλα πριν λίγες μέρες/βδομάδες νέο update (3.6.6) και έβαλε ένα feature για "prevent flash crash from crashing firefox"? δηλαδή άμα κρασαρει τίποτα, άπλα κλείνει το flash αντί για ολόκληρο το firefox?

 

Από την στιγμή που έχει βγει beta ήδη είμαι σίγουρος πως σε λίγο καιρό (μπορεί μέχρι τον σεπτεμβρη?) να βγει το RC ή η τελική εκδοσή

post-156637-129063102671_thumb.jpg

Επεξ/σία από linkinpark4175
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 123
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

και ενα χιουμοριστικο σχολιο. Αυτο με την ταχυτητα των Browser εχει καταντησει σαν την καθαριοτητα των απορρυπαντικων, εδω και 30 χρονια δισφημιζουν την απολυτη καθαριοτητα και ομως καθε χρονο βελτιωνονται :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το link στην ειδηση γιατι με βγαζει στον 3.6.4build7 ..?

 

το έχουν αλλάξει απο εχτές το βράδυ... "όποιος τη κατέβασε τη κατέβασε" αυτό κατάλαβα εγώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα ο crhome 6 κυκλοφορει η οχι..??

 

βρηκα ενα λινκ απο softpedia

 

Θεωρείται unstable (και υποτίθεται ότι προορίζεται για τους developers). Φαντάζομαι όμως υπάρχει διαθέσιμος και για Windows. Από Linux πάντως μια χαρά εγκαθίσταται από το repository της Google.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον ff το crashάρισμα είναι feauture.Για να ξεκολλάς για ένα λεπτό από το κάψιμο στο νετ και να ξεκουράζεται το κεφάλι σου..

 

τι λε' ΡΕ! έχει να μου κρασάρει από τότε που ναυάγησε ο Νώε... και μάλιστα το τελέ κρας που θυμάμαι ήταν σε mac

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Ρε παιδιά όλους αυτούς τους αριθμούς και τις συγκρίσεις ποιος τους κάνει??

Εδώ λες ότι το νέο FF είναι γρηγορότερο, στο Neowin είδα αυτό attachment.php?attachmentid=32190&stc=1&d=1277930319

 

Ποιο ισχύει?

 

Όπως φαίνεται και στο διάγραμμα που παρέθεσες, το νέο FF είναι γρηγορότερο από την 3.6.6! (In ms; lower values are better)

Μου φαίνεται λίγο bugged πάντως, το http://www.truthinshredding.com αρνήθηκε πεισματικά να το ανοίξει, επιστροφή στην 3.6.6! :-P

Επεξ/σία από SlayermanGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κριμα δεν προλαβα να κατεβασω τον 4.0 και κατεβασα αυτον που λεει το link 3.6.7.

 

Μια μικρη διαφωρα στην ταχυτητα την παρατηρησα παντως, ακομα και απο αυτη την Beta.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H εμφάνισή του θυμίζει έντονα τον Chrome της Google με τις καρτέλες να βρίσκονται στο επάνω τμήμα, τις επιλογές να είναι αρκετά πιο απλές και αρκετά ακόμη νέα χαρακτηριστικά να έρχονται στο προσκήνιο.

 

Μα εμένα δε μου αρέσει η εμφάνιση του chrome που ψάχνω τις επιλογές και δεν τις βρίσκω.:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...