Προς το περιεχόμενο

ΗP & Win 7


elteo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγόρασα έναν 17αρη HP ο οποίος έρχεται με προεγκατεστημένα τα 7 Home Premium.

Το πακέτο δεν έχει μέσα κανένα cd που να έχει drivers ούτε κάποιο dvd με τα 7 που έχω πληρωμένα.

Αν χρειαστεί να ξαναεγκαταστήσω τα 7 πως θα το κάνω ;

 

Είδα ότι έχει ένα partition που το ονομάζει HP tools αλλά τα αρχεία που έχει εκεί μέσα δεν είναι εκτελέσιμα.

 

To laptop είναι το Probook 4710s.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει αλλο partirion με recovery? Λογικα πρεπει να υπαρχει γιατι και εγω εχω παρει 2 laptop με win 7και κανενα δεν ειχε cd η κατι αλλο οπως λες κ εσυ , εχει ομως partition με recovery

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το partition που λέει hp tools το αφήνεις ανέπαφο, όπως επίσης και αυτό που λέει "Recovery". Όταν ξεκινάς τον υπολογιστή, θα δεις ότι γράφει "Press F2 for recovery console", αν το πατήσεις σε βγάζει σε ένα μενού επιλογών ακριβώς για αυτό τον σκοπό. Επίσης, σου δίνει τη δυνατότητα (ή αλλιώς, σου σπάει τα νεύρα μέχρι να το κάνεις!!) να φτιάξεις δισκάκια DVD για την ίδια ακριβώς περίπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα τα καινουρια λαπτοπ ερχοντε με recovery partition και οχι με dvd/cd!

κοιτα στα φυλλαδια που σου εδωσαν,υπαρχει ενα φυλλαδιο που εχει το σχεδιο του cd και εκει εξηγα πωσ να κανεις ο ιδιος τα recovery dvds.

καντα γιατι θα σου χρειαστουν καποια στιγμη 100%!

επεισης μπορεις να ξανα επαναφερεις τις αρχηκες ρυθμησεις χωρις τα dvd μεσο αυτου του recovery partition!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tελικά πατώντας ESC όταν μπουτάρει με βγάζει σε ένα μενού για Bios, Recovery κτλ.

 

Aρα no more dvds. Connie_twiddle-thumbs.gif Viannen_loungelizard.gif

 

Εγω θα σου πρότεινα να κάνεις backup σε dvd, λογικά η εταιρία θα παρέχει κάποιο πρόγραμμα για αυτή την δουλειά, ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί, ας υπάρχουν και 1-2 dvd για κάθε ενδεχόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...