Προς το περιεχόμενο

site διαφημίσεις εφορία


nikos00000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ναι. Το ψάχνω αυτό το καιρό το θέμα. Θα πρέπει να τα δηλώνεις ως έσοδα από διαφημίσεις, με όποια επίπτωση και αν έχει αυτό. Είχε ξανά ανοίξει και άλλο παρόμοιο θέμα πρόσφατα. Ψάξ'το λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρη κανείς, άμα φτιάξω ένα site forum και του βάλω διαφημίσεις, τα λεφτά που θα περνώ από της διαφημίσεις θα πρέπει να τα δηλώνω στην εφορία ?

 

:fear:

 

Απο ότι γνωρίζω θεωριτικά πρέπει να τα δηλώνεις εφορία αλλά αν το ποσό είναι μικρό δεν τίθεται θέμα.....Δήλαδη αν μιλάς συνολικά για 100-150€ είσαι οκ...Αλλα για αρκετά παραπάνω πρέπει να τα δηλώνεις καλύτερα για το δικό σου το καλό και του κράτος!:P:p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα και κοβεις αποδειξεις....Πρεπει επισης να εχεις ΑΦΜ εταιρειας κτλ κτλ κτλ.

 

Βεβαια αν μιλαμε για κατι σαν το adsense του Google που ειναι πενιχρο και δεν προσφερει σχεδον καθολου χρηματα τοτε εισαι οκ δεν χρειαζεσαι κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν κανω λαθος με το adsense η τιμη ειναι 5 ευρω ανα 1000 επισκεπτες,αρα πρεπει να μπαινουν τουλαχιστον 1000 ατομα την ημερα για να βγαλεις 30χ5=150 ευρω τον μηνα.

εγω με μεσο ορο 3000 επισκεπτες την ημερα στο blog μου δεν εχω βαλει ακομα διαφημισεις.

νομιζω αξιζει οταν φθασεις γυρω στις 10000 την ημερα,εκει βγαζεις εαν αξιοπρεπες μεροκαματο,περιπου 50 ευρω την ημερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα οχι,απλα να εμφανιζεται η διαφημιση σε ολα τα αρθρα που εχεις στην ιστοσελιδα σου,οποτε με το που παταει ο επισκεπτης σε ενα αρθρο για να ανοιξει η σελιδα να το διαβασει,πιανεται για χτυπημα.

εαν ηταν να χτυπαει ο καθενας την διαφημιση,κανενας δεν θα το κανει.

πολλοι βαζουν τις διαφημισεις και στην sidebar oποτε σε οποια σελιδα και να παει ο επισκεπτης,βλεπει παντα τις διαφημισεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν κανω λαθος με το adsense η τιμη ειναι 5 ευρω ανα 1000 επισκεπτες,αρα πρεπει να μπαινουν τουλαχιστον 1000 ατομα την ημερα για να βγαλεις 30χ5=150 ευρω τον μηνα.

εγω με μεσο ορο 3000 επισκεπτες την ημερα στο blog μου δεν εχω βαλει ακομα διαφημισεις.

νομιζω αξιζει οταν φθασεις γυρω στις 10000 την ημερα,εκει βγαζεις εαν αξιοπρεπες μεροκαματο,περιπου 50 ευρω την ημερα.

 

Ναι συμφωνώ.

αλλά όταν φτάσεις τους 10000 επισκέπτες τη ακριβός κάνεις με την εφορία?

 

:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω ακριβως να σου απαντησω,αλλα λογικα με τα εμβασματα που θα σου στελνει το google για να πληρωθεις,θα τα περνας στην δηλωση σου σαν εσοδα.

υπαρχει βεβαια και η περιπτωση να κανεις εναρξη ελευθερου επαγγελματια στην εφορια και το ΤΕΒΕ αλλα αυτο εαν ισχυει ειναι φασαρια εαν το site δεν ειναι δικο σου αλλα φιλοξενεισε στο blogger και το οποιο ανα πασα στιγμη μπορει να σου κοψει τις διαφημισεις η και σε τελικη αναλυση να σου κλεισει το blog στην πρωτη στραβη.

παντως εαν εχεις μια επισκεψιμοτητα πανω απο 10.000 ατομα καθημερινα αξιζει τον κοπο μιας και βγεινει ενα 1500αρι μηνιαιως,καλα λεφτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω ακριβως να σου απαντησω,αλλα λογικα με τα εμβασματα που θα σου στελνει το google για να πληρωθεις,θα τα περνας στην δηλωση σου σαν εσοδα.

υπαρχει βεβαια και η περιπτωση να κανεις εναρξη ελευθερου επαγγελματια στην εφορια και το ΤΕΒΕ αλλα αυτο εαν ισχυει ειναι φασαρια εαν το site δεν ειναι δικο σου αλλα φιλοξενεισε στο blogger και το οποιο ανα πασα στιγμη μπορει να σου κοψει τις διαφημισεις η και σε τελικη αναλυση να σου κλεισει το blog στην πρωτη στραβη.

παντως εαν εχεις μια επισκεψιμοτητα πανω απο 10.000 ατομα καθημερινα αξιζει τον κοπο μιας και βγεινει ενα 1500αρι μηνιαιως,καλα λεφτα.

 

Συγγνώμη, αλλά επειδής πρώτη φορά το ακούω ότι το adsense λειτουργεί ΚΑΙ με το πλήθος εμφανίσεων, έχεις εσύ ή ίσως και κάποιος άλλος, να μου υποδείξεις κάποιο λινκ να το επιβεβαιώνει; Όχι τίποτα, αλλα θα μου μείνει και η απορία!B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει ΚΑΔ για υπηρεσίες διαφήμισης.

 

http://www.kyeimathias.gr/kad.asp?expand=73#73

 

Ψάξε στις υποκατηγορίες, κάπου υπάρχει η κατηγορία "Άλλες υπηρεσίες διαφήμισης"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...