Προς το περιεχόμενο

Εξαγωγή χοληδόχου κύστης.Εμπειρίες.


billxl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 282
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κανεις με πολυποδα στη χοληδοχο?

δηλωνω παρων. το παρακολουθω καθε χρονο με υπερηχο και επειδη δεν εχουν μεγαλωσει ο ιατρος μ εχει συστησει να μην την βγαλω απλα να την παρακολουθουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλωνω παρων. το παρακολουθω καθε χρονο με υπερηχο και επειδη δεν εχουν μεγαλωσει ο ιατρος μ εχει συστησει να μην την βγαλω απλα να την παρακολουθουμε

 

Eγω εχω εδω και πολλα χρονια και εχω σταματησει να το παρακολουθω τακτικα. Ποια η διαμετρος σου? Εμενα 3,0mm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω εχω εδω και πολλα χρονια και εχω σταματησει να το παρακολουθω τακτικα. Ποια η διαμετρος σου? Εμενα 3,0mm.

μεχρι 0.6 εκατοστα. την πρωτη φορα ειχε βρεθει και 1 εκατοστου πολυποδας και ημουν ετοιμος να μπω για χειρουργειο αλλα αφου με το καιρο μειωθηκε το μεγεθος του τωρα απλα το παρακολουθω καθε εξαμηνο. παντως απο οτι μου ειπαν η λαπαροσκοπηση δεν ενεχει πολλους κινδυνους, αμα νιωθεις οτι θες να το βγαλεις και συμφωνα με το ιατρο σου καντο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεχρι 0.6 εκατοστα. την πρωτη φορα ειχε βρεθει και 1 εκατοστου πολυποδας και ημουν ετοιμος να μπω για χειρουργειο αλλα αφου με το καιρο μειωθηκε το μεγεθος του τωρα απλα το παρακολουθω καθε εξαμηνο. παντως απο οτι μου ειπαν η λαπαροσκοπηση δεν ενεχει πολλους κινδυνους, αμα νιωθεις οτι θες να το βγαλεις και συμφωνα με το ιατρο σου καντο.

 

Δε νομιζω οτι μειωνεται το μεγεθος με το καιρο, σου ειπαν ετσι οι γιατροι?

Απλα οι εξετασεις δεν ειναι στανταρ, δεν υπαρχει πολυτη ακριβεια και δε συμφωνουν παντα μεταξυ τους. "Παιζει" δηλαδη το μεγεθος.

Φιλε μου, αφου δε το βγαζεις εσυ με τα 0,6 γιατι να το βγαλω εγω με τα 0,3? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Να κ η δικη μου ωραιοτατη εμπειρια....Τον δεκεμβριο ενα βραδυ στα ξαφνικα ενας εντονος πονος μικρης διαρκειας στο στομαχι....μιας κ ειχα φαει αρκετες βλακειες οπως συνηθως τον αγνοω...δεκα μερες μετα το ιδιο....αλλες δεκα μερες μετα το ιδιο....ολοι να λενε δν εινσι τπτ κ ειναι αγχος κτλ....σαββατο χαραματα Μαρτιου σε γυρισμο απο εξοδο τρωω ενα κρουασαν βουτυρου κ γονατιζω...με περνει ασθενοφορο...υπερυχος δειχνει χοληηη...επειδη ημουν κ πολυ καλος ανθρωπος αλοιμονο...65 πετρες!!!!προγραματισμενο χειρουργειο για 13 Μαιου...ολα τελεια..δυο μηνες εκανα λιγο διαιτα μεχρι το χειρουργειο για να μη ποναω κ επερνσ κτ υπεροχα σπασμολυτικα..το χειρουργειο αρκετες ωρες λαπαροσκοπηση αν κ απιστευτη φοβιτσιαρα τα καταφερα τελεια κ περπατησα αμεσως κ δουλεψα κ αμεσως ολα τελεια...η ολικη ειχε πλακα κ γενικοτερα δν ηταν τπτ τραγικο...ενα μηνα μετα εκανα αυστηρη διαιτα κ μετα η χαζη αρχισα παλι να τρωω βλακειες με αποτελεσμα πριν λιγες μερες να κανω τη πρωτη μου γαστροσκοπιση...περιμενα περισσοτερα απτο στομαχι μου αλλα προφανος λογο ελειψη χολης δν με προλαβαινει μαυτα που τρωω κ ηδου η ωραια γαστριτιδα...κ τωρα διατροφη μακρια απτο αγαπημενο μου καπνισμα κ να μαστε καλα να τα θυμομαστε να γελαμε !!:)

Επισης να προσθεσω οτι φακελακι δν εδωσα κ στον χειρουργο μου δν αρεσε καθολου αυτο και μου την ειπε στα ισια...αλλα τον αγνοησα...εδω δεν δωσαμε οταν γεννησαμε σιγα μην εδινα για μια χολη που ουτε καν ειδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αριστερα οπως σε βλεπω ή οπως βλεπεις εσυ τον εαυτο σου? Κανονικο στομαχι ή το τεραστιο ενος κοιλαρα?

 

Το που ειναι το στομαχι μπορει ο καθενας να το δει σε καποιο σχετικο χαρτη ή και στο utube, ασε να μας απαντησει η φιλη που ακριβως ποναγε.

Τις τελευταιες 2 μερες εχω ενα φουσκωμα στο σημειο της χολης και σκεφτομαι μηπως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποναγα δεξια...οχι στη μεση αλλα προς τα δεξια ψηλα και πολλες φορες ο πονος αντανακλουσε κ στη πλατη μου...ηταν πολυ πολυ εντονος...δν περιγραφετε...αφου να φανταστεις με ξυπναγε στν υπνο μου...κυριως μετα απο χοιρινα κρεατα η σοκολατες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...