Προς το περιεχόμενο

Two and a half men


petros_samurai

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 269
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπορεί το θάρρος να του το δίνει η κοκαΐνη αλλά πάλι θάρρος πρέπει να έχει όχι μόνο να μην σκύψει το κεφάλι αλλά να απαιτήσει από πανίσχυρους τηλεοπτικούς παραγωγούς να σου ζητήσουν συγνώμη (γιατί στην τελική την προσωπική του ζωή την είχε προστατευμένη στο συμβόλαιο) και να μην λογαριάζει τα εκατομμύρια που θα χάσει δίνοντας την παραίτηση του στην ουσία ζητώντας με τρομερό θράσος να του διπλασιάσουν την αμοιβή. Με αφορμή το και καλά αντισημιτικό του σχόλιο (αποκαλώντας τον Chuck Lorre Chaim Levine) πήγαν να του τη πουν γιατί δεν τους άρεσε που έβγαινε στα πρωτοσέλιδα και ήθελαν να τον "επαναφέρουν". Δεν πάει να είσαι CBS εγώ έχω tiger blood !

 

Charlie Sheen testosterone > The Expendables

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Μπορεί το θάρρος να του το δίνει η κοκαΐνη αλλά πάλι θάρρος πρέπει να έχει όχι μόνο να μην σκύψει το κεφάλι αλλά να απαιτήσει από πανίσχυρους τηλεοπτικούς παραγωγούς να σου ζητήσουν συγνώμη (γιατί στην τελική την προσωπική του ζωή την είχε προστατευμένη στο συμβόλαιο) και να μην λογαριάζει τα εκατομμύρια που θα χάσει δίνοντας την παραίτηση του στην ουσία ζητώντας με τρομερό θράσος να του διπλασιάσουν την αμοιβή. Με αφορμή το και καλά αντισημιτικό του σχόλιο (αποκαλώντας τον Chuck Lorre Chaim Levine) πήγαν να του τη πουν γιατί δεν τους άρεσε που έβγαινε στα πρωτοσέλιδα και ήθελαν να τον "επαναφέρουν". Δεν πάει να είσαι CBS εγώ έχω tiger blood !

 

Charlie Sheen testosterone > The Expendables

 

Αυτό που κάνει ο Sheen είναι κλασική περίπτωση εθισμένου σε άρνηση. Δεν είναι μαγκιά και δεν το κάνει από μαγκιά. Έτσι είναι αυτό το στάδιο του εθισμού και είναι πολύ επικίνδυνο.

 

Δεν μπόρεσα να βρω καλύτερα άρθρα στα οποία έπεσα πάνω σε κάποια στιγμή, αλλά δες αυτό για παράδειγμα:

 

Πηγή: http://www.nbcactionnews.com/dpp/news/health/addiction-experts-critique-charlie-sheen’s-nbc-today-show-interview-

 

Αν το ψάξεις παραπάνω, θα δεις ότι αυτά που κάνει είναι ο κανόνας. Καμία σχέση με την προσωπικότητά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει πλακα ο Sheen, δε λεω, αλλα δεν ειναι και τιποτα σπουδαιο και δεν αξιζει να περνιεται για κατι τετοιο. Συγγνωμη αλλα απλα μια εθισμενη attention whore ειναι. Δεν εχω προβλημα μ' αυτο, αλλα τί αξια εχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που κάνει ο Sheen είναι κλασική περίπτωση εθισμένου σε άρνηση. Δεν είναι μαγκιά και δεν το κάνει από μαγκιά. Έτσι είναι αυτό το στάδιο του εθισμού και είναι πολύ επικίνδυνο.

 

Εξυπνάδες..

Ο Charlie ζει την ίδια ζωή τα τελευταία 20 χρόνια. Ο μόνος λόγος που τον εκθέτουν τώρα είναι γιατί στράφηκε εναντίων τους. Όπως είπα δεν με νοιάζει πως το βρίσκει το θάρρος αλλά να την πει σε ένα τηλεοπτικό κολοσσό δεν είναι λίγο. Δεν νομίζω όταν απείλησαν να διακόψουν την σειρά να περίμεναν να τους πει ή τα διπλά ή φεύγω !

 

Ούτε προσπαθώ να του βελτιώσω την εικόνα, έχω δει άτομα με σοβαρούς εθισμούς. Το θέμα είναι πως δεν είναι 25 αλλά 45 έτσι επέλεξε να ζήσει τη ζωή του. Πρόβλημα /δικαίωμα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα αυτα που κανει στη ζωη δεν μπορουν να μην εχουν επιπτωσεις στη δουλεια του.

 

Αν διαβασετε το γραμμα λεει οτι δεν μπορουσε να μεινει ορθιος και για αυτο ειχαν πλανα που καθοταν συνεχεια.Η οτι δεν μπορουσε να αποδωσει,ή οτι ειχε γυρισε απο διαλλειμμα 10 κιλα αδυνατισμενος.

 

 

Τωρα αν εχει καποια διαταραχη δεν μπορουμε να ξερουμε,ή απλα ειναι ετσι η προσωπικοτητα του.

 

Το κακο ειναι οτι μας τελειωσε μια αγαπημενη σειρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλάβω καλά, υπάρχει δηλαδή κόσμος που εξυμνεί και θεωρεί κάτι σπουδαίο έναν τύπο ο οποίος πίνει, παίρνει ναρκωτικά, και για κάποιο περίεργο λόγο παίνρει 1,2 εκατομύρια το επεισόδιο για μια σειρά που υπάρχουν άπειρες καλύτερες απο αυτήν? Και μιλάμε για έναν ''ηθοποιό'' τελευταίας κλάσης έτσι? Εδώ φτάσαμε? Θεωρούμε επαναστάτη τον Sheen επειδή την μπήκε στο κανάλι που δούλευε? Και μετά μας ενοχλεί ο λαικισμός του Λαζόπουλου. Δηλαδή εντάξει, σατυρικό επεισόδιο του South Park με θυμίζει όλη η κατάσταση. Ελεος ρε σεις. Ένα ατάλαντο πρεζόνι είναι με λεφτά. Και επειδή αρνήθηκε ξερω΄γω τα λεφτά, τον κάναμε ήρωα? Διάβασα κάτι λινκ που βρίζει τον τυπά που έφτιαξε τις σειρές και τον προκαλεί λέει να μαλώσουν. Αυτό είναι το ''κλάσιμο'' του στο κανάλι? Έλεος δηλαδή και με το 2 and a half men και με το τίποτα τον Sheen που το μόνο που μπορεί να υποκριθεί είναι ο εαυτός του.

 

Και επιπλέον για όλους αυτούς (δεν μιλάω για εσάς εδω μέσα) που εξυμνούν τον τρόπο ζωής του: Υπάρχει κάτι πιο εύκολο. Μπείτε σε μια κάβα και πάρτε ένα ουίσκι ή μια βότκα ή κάτι. Βρείτε και ναρκωτικά απο γνωστού γνωστού σας, και πάρτε τα ρε παιδιά. Τσουπ... Charlie Sheen. Δεν είναι τόσο δύσκολο να κάνετε αυτό που κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...