Προς το περιεχόμενο

Απαγόρευση οικονομικών πακέτων του ΟΤΕ από την ΕΕΤΤ


thes1os

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Συμφωνω με αρκετα απο οσα διαβαζω αλλα πιστευω οτι οι εναλλακτικοι πρεπει να καταλαβουν οτι μονο εαν συγχωνευτουν θα αντεξουν, οχι με τις πλατες τις ΕΕΤΤ. Και το Carefrour ειναι επιχειριση με μεγαλη ισχυ στην αγορα, σχεδον μονοπωλειο, δεν βλεπω καμια ρυθμιση εκει, γιατι;

 

Δεν ειναι το ιδιο, διοτι στις τηλεπικοινωνιες, δημιουργηθηκε ενα δικτυο καλωδιων σκαβοντας ολη την ελλαδα, το οποιο ειναι πληρωμενο εξ' ολοκληρου απο τον ελληνικο λαο. Δεν μπορει λοιπον σημερα ο εχων στα χερια του αυτο το δικτυο, να μην υποκειται σε ελεγχο ως προς το πως θα διανειμει αυτο το (κρατικο) δικτυο. Ουτε μπορει ο καθε εναλλακτικος πλεον (και οικονομικα, αλλα και πρακτικα, ισως και νομικα), να σκαψει σπιτι με σπιτι, ωστε να κανει το δικο του δικτυο, το οποιο και πρακτικα θα ειναι αχρηστο ως δευτερο (αφου υπαρχει ηδη ενα). Αρα ειναι υποχρεωμενοι ολοι να χρησιμοποιησουν το υπαρχον δικτυο, και ειναι υποχρεωμενος ο διαχειριστης του (ο οτε), να υποκειται σε ελεγχο ως προς τη νομιμοτητα του εναντι των υπολοιπων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 142
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν κοιταω ποιος εχει το δικιο και ποιος το αδικο.

Αλλα κρατικη εταιαρεια να ριχνει προστιμο σε εταιρεια επειδη προσφερει οικονομικα πακετα, σε περιοδους ΔΝΤ κλπ, μονο οπισθοδρομηση δειχνει.

 

Ναι ξερω, αν ηθελε ο ΟΤΕ θα ειχαν ολοι πολυ χαμηλοτερες τιμες. Αλλα και παλι δεν ειναι λυση να κοβεις τα οικονομικα πακετα, αν θες να προωθησεις τον ανταγωνισμο. Ελλαδαρα με τα ολα της. Τον ΟΤΕ, τους ιδιωτες, την ΕΕΤΤ να κανει οτι γουσταρει οποτε το γουσταρει... Θα παμε μπροστα στις τηλεπικοινωνιες μας, ειμαι σιγουρος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλα κρατικη εταιαρεια να ριχνει προστιμο σε εταιρεια επειδη προσφερει οικονομικα πακετα, σε περιοδους ΔΝΤ κλπ, μονο οπισθοδρομηση δειχνει.

Καλά κρασά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cyta: 8MBits/1MBit DSL, Απεριόριστη Τηλεφωνία,20 λεπτά σε κινητά : 22 ευρώ τον μήνα τελική.

Υπερπλήρες για οικιακό πακέτο.

 

Κατεβάζεις με 800KBs, όλα σταθερά και άψογες υπηρεσίες. Τώρα αν εσύ θες να έχεις 24ΜΒits σε τέτοια τιμή,μάλλον ζητάς πολλά.:-)

Εχω το best price της Wind. Τον μηνα πληρωνω το μεγιστο 30€. Το Modem Μου κλειδωνει στα 17,5 mbps. Κατεβαζω απο το rapidshare (premium) σταθερα στα 1,8 mb /sec. Απο τα υπολοιπα site με πανω απο 1. Δυο χρονια τωρα σχεδον κανενα προβλημα (αμελητεα) δεν αλλαζω ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κοιταω ποιος εχει το δικιο και ποιος το αδικο.

Αλλα κρατικη εταιαρεια να ριχνει προστιμο σε εταιρεια επειδη προσφερει οικονομικα πακετα, σε περιοδους ΔΝΤ κλπ, μονο οπισθοδρομηση δειχνει.

 

Ναι ξερω, αν ηθελε ο ΟΤΕ θα ειχαν ολοι πολυ χαμηλοτερες τιμες. Αλλα και παλι δεν ειναι λυση να κοβεις τα οικονομικα πακετα, αν θες να προωθησεις τον ανταγωνισμο. Ελλαδαρα με τα ολα της. Τον ΟΤΕ, τους ιδιωτες, την ΕΕΤΤ να κανει οτι γουσταρει οποτε το γουσταρει... Θα παμε μπροστα στις τηλεπικοινωνιες μας, ειμαι σιγουρος...

 

αστα να πανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ευρωπαϊκή ένωση δεν θέλει μονοπώλεια, θέλει απελευθέρωση των αγορών.

Όσο παράλογο και ανήθικο είναι να ρίχνει μια <<εταιρία>> (επιτροπή είναι, όχι εταιρία) πρόστιμο στον κρατικό (ποιόν κρατικό; ) ΟΤΕ, ακόμα χειρότερες ήταν οι δεκαετίες που είχαμε ΟΤΕ και βάζαμε μέσον για να μας βάλει τηλεφωνική γραμμή, όταν αλλάζαμε σπίτι.

Εγώ αυτά θυμάμαι και μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιοι δεν ξεχρεώνουν ποτέ? συγκεκριμένα και με linkz/αποδείξεις...

Μερικά λινκ που βρήκα γρήγορα σχετικά με τους παρόχους και τον ΟΤΕ:

-Πάνω από 100 εκατ. ευρώ οι οφειλές παρόχων στον ΟΤΕ

-Σύγκρουση ΟΤΕ και παρόχων για τα χρέη από μισθωμένα κυκλώματα

-Πρόβλημα επιβίωσης για αρκετές εταιρίες τηλεπικοινωνιών

 

 

 

Να θέσω κι ένα άλλο ερώτημα στην κουβέντα! Έστω ότι ο ΟΤΕ χρειάζεται να πληρώνει για να νοικιάζει τις γραμμές από έναν κρατικό φορέα, στις δυσπρόσιτες περιοχές όπου με τα χίλια ζόρια αρχίζει και φτάνει το ίντερνετ, τι θα γίνει; Μην μου πείτε ότι ένας εναλλακτικός πάροχος ή ακόμα και ο ΟΤΕ εάν έχει περισσότερα έξοδα, θα κάνει μία ασύμφορα οικονομικά επένδυση για να φέρει διαδίκτυο σε έναν ή δύο ή δέκα χρήστες. Υπάρχουν περιοχές που έχει γίνει αυτό και γι' αυτό αναρωτιέμαι τα παραπάνω. Αν δεν κάνω λάθος, πέραν των μεγάλων αστικών κέντρων και κάποιων κωμοπόλεων, δεν υπάρχουν εναλλακτικοί που να δραστηριοποιούνται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...