Προς το περιεχόμενο

PlayStation Network [PSN] Προσφορές, νέα και απορίες


karlat89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όλα οκ xavier..!!

 

Το καναμε και μοιραζόμαστε πλέον οτι αγοράζει ο ένας ή ο αλλος. Έτσι κι αλλιως τις έχουμε μόνιμα συνδεδεμένες στο νετ και εχουμε Plus και οι 2. :)

 

Αλλά συμφέρει πχ να αγοράζεις ενα παιχνίδι με τιμη δια 2, και να παιζεις ονλαιν ο καθενας ξεχωριστα στη κονσολα του.

 

αμα εχετε και οι 2 plus ακομα καλυτερα...

 

αρκει να ταιριαζουν τα γουστα σας στα παιχνιδια με το φιλο σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 266
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • 1 μήνα μετά...

Μια βοηθεια παιδια... Εχω το psvita αγορασμενο απο καποιον κ μου εχει δωσει ολα τα στοιχεια του λογσμου PSN. Εχω κανει αγορες, ολα καλα.

Τωρα πηρα το ps3 και μ ενδιεφερει να εχω συμβατοτητα των 2 κονσολων. Οταν παω να μπω στο PSN απο το PS3, βλεπω περασμενο email και password αποθηκευμενο με αστερισκους. Πηρα τον πωλητη τηλεφωνο και δεν ξερει το password. Να κανω sign in?

Προτιμω να κανω ενα δικο μου νεο λογαριασμo, να ξερω και το password.

Το θεμα ειναι οτι απ οτι ξερω απο το psvita, η καθε κονσολα μπορει να συνδεεται μονο με ενα λογαριασμο PSN.

Αρα, μηπως υπαρχει κινδυνος αν σβησω στο ps3 το email K τ password , να μην μπορεσω να βαλω καινουρια?

2. Να επιχειρησω να βαλω τον υπαρχοντα λογσμο του psvita?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας και παλι. Να το γραψω πιο απλα: Πηρα μεταχειρισμενο ps3 και εχει μεσα περασμενο ονομα user, και στο πεδιο του sign up για το PSN υπαρχει email και password αποθηκευμενο με αστερακια (δεν φαινεται). Εν τω μεταξυ ο πωλητης δεν ξερει τιποτα! Επισης μολις εσβησα απο τη βιασυνη μου στο πεδιο games utility, το gta v, το οποιο δεν μου το εχουν δωσει σε δισκο. Υποψιαζομαι οτι ειναι αγορασμενο απ το pstore. Τελικα να κανω sign up οπως ειναι? Η' να βαλω δικο μου email? Και με το ονομα χρηστη τι θα γινει? Ευχαριστω εκ των προτερων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για την απαντηση. Διαβαζοντας εδω στο τελος, http://manuals.playstation.net/document/gr/ps3/current/users/deleteuser.html, πιθανον να σβηστουν τα demo παιχνιδια (17). Αυτο ειναι το μονο κακο.

Αρα ισχυει το 1 λογσμος ανα χρηστη, οποτε διαγραφοντας τον χρηστη, διαγραφεται κ ο λογσμος του και μπορω να δημιουργησω εναν καινουριο, ετσι?

2. Για το οτι υπαρχουν αρκετα gb δεδομενων παιχνιδιων μεσα, χωρις να υπαρχει τα παιχνιδια, αυτο μπορει να σημαινει οτι μπορει να ειναι κατεβασμενα στο λογσμο του στο pstore? Πχ 8 gb install για το gta v...Μηοως να κανω πρωτα sign in με τα υπαρχοντα στοιχεια να δω τι εχει στο store? Θα μπορεσω ομως μετα να κανω τη διαγραφη?

 

 

Τι ναι τουτο παλι? Εδω http://ps3gr.blogspot.gr/στο τελος λεει:

1. Όταν δημιουργείτε στο PS3 "Master Account" αυτό είναι μόνιμο. Δεν έχετε την άδεια για να τον αλλάξετε όπως μια διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου gmail/hotmail.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο την στιγμη που θα σβησεις τον παλιο user,δεν θα μπορεις να χρησιμοποιησεις

ο'τι εχει κατεβασει/αγορασει απο το ps store.

οσο για τα data,πας στα game data utilities και τα κανεις delete (αν θες)

τα data εχουν να κανουν με το εκαστοτε παιχνιδι,ειτε το update του,ειτε το installation.

δεν εχει να κανει με τον user.

γι'αυτο και δεν σβηνονται οταν τον κανεις delete. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...

Psn account share half price// 20/1/16

 

Λοιπον . εχω ps4.εχει και ένας φιλος μου .του δίνω το psn μου π εχω κατεβασει bloodborn.μου δινει 20 ευρω.και το εχουμε και οι 2. HOW TO : 1) εμπιστοσυνη αλλιως μην το εοιχειρησετε 2) deactivate your psn απο το τον χρηστη Α εγω- 2)συνδεεται ο Β απο το πσ4 3)κανει ακτιβεητ το κατεβαζει 4) ΕΝΩ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΑΛΛΟ USER NO GUEST//and no pslus required / κατεβαινει. Μπαινει απο το αλλο του ακκαουντ και παιζει ενω εσυ μπαίνεις στο δικο σου απο το ps4 σου


----SOS για ψαγμενους +αποριες μου
Αρχικα ποτε κινδυνευεις απο ip ban? Με τον πανω τρόπο σίγουρα οχι αφου ειναι hone share
Λοιπον εστω οτι μπορεις να εχεις 2 λογαριασμουε active per ps4 μπορεις να μοιρασεις και με αλλα ατομα και αλλα ακαουντ χωρις φοβο? Δηλαδη να το δωσεις αλλου μετα να το κανει deactivate κλπ. Αν καποιος εχει προσπαθησει και εχει προσωπικη εμπειρια να το διαλευκανει. δεν το ρχω δοκιμασει ακομα. Τον πρωτο τροπο τον εχω καταφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να κάνεις share σε 3 PS4 ταυτόχρονα:

α)Το πρώτο PS4 θα κάνει την κονσόλα primary

β)Το δεύτερο θα παίζει χωρίς να είναι η κονσόλα primary απλώς κάνοντας sign in με τα στοιχεία του λογαριασμού που έχει το αγορασμένο παιχνίδι.

γ)Η τρίτη κονσόλα θα παίζει και αυτή ως primary αλλά δεν πρέπει να ξανασυνδεθεί στο ίντερνετ για όσο παίζει το παιχνίδι του λογαριασμού. Απλά κάνει deactivate το πρώτο PS4 ο ιδιοκτήτης του και κάνει primary o ιδιοκτήτης της τρίτης κονσόλας. Μόλις κατέβει το παιχνίδι και γίνει εκκίνηση 1η φορά το παιχνίδι, αποσυνδέει τελείως την τρίτη κονσόλα από το ίντερνετ διαγράφοντας τις ρυθμίσεις που συνδέεται στο router. Έπειτα ό ιδιοκτήτης της πρώτης κονσόλας μπαίνει μέσω web από τον υπολογιστή του εδώ:

https://account.sonyentertainmentnetwork.com/liquid/cam/devices/device-options!input.action?deviceIndex=2

και κάνει deactivate το PS4 του από εκεί. στη συνέχεια ο ιδιοκτήτης του πρώτου PS4 κάνει primary την κονσόλα του κι έτσι 3 PS4 μπορούν να παίξουν το ίδιο παιχνίδι ταυτόχρονα.

 

Εφόσον το παιχνίδι έχει αγοραστεί με νόμιμο τρόπο κι όχι από πωλητές primary/secondary accounts δεν κινδυνεύετε με BAN. Αν αγοράζετε όμως από τέτοιους πωλητές οι οποίοι χρησιμοποιούν κλεμμένες πιστωτικές κάρτες για να αγοράσουν τα παιχνίδια τότε το ΒΑΝ είναι σίγουρο και της κονσόλας και του προφίλ σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη περίπτωση αυτή ποιος διαχειριζεται τον λογαριασμό; Δηλ password κλπ.

Εντάξει όσοι πουλάνε ψηφιακά δεν είναι όλοι απατεώνες.

Την έχω πατήσει αλλά έχω βρει κάνα δυο ατομα που είναι οκ.Η σονυ μπαναρει όταν δει δύο primary δηλ την 3η περίπτωση στο ιντερνετ έχω καταλάβει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μέθοδος με τα 3 PS4 είναι επικίνδυνη για ban λόγω του ghost primary.

 

Επίσης, κακά τα ψέματα, πλέον δεν την βγάζεις χωρίς internet, ούτε καν για pure SP gaming. Σχεδόν όλα τα open world είναι broken και θέλουν patches.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Playstation 3 και login...

Παλιός gamer, κάτοχος ίσως απο τα πρώτα PS3, Japan version 20GB με controller χωρίς δόνηση, και αργότερα 4-5 PS3 ακόμα, μέχρι το slim... Tο βαρέθηκα και δεν ξαναασχολήθηκα για πάνω απο 3 χρόνια...Έπεσε στα χέρια μου όμως ένα PS3 fat 40GB άψογο, και μαζί του το παιχνίδι BUZZ! Ελληνκό Quiz με τα 4 χειριστήρια... Όλα καλά και όλα ωραία λοιπόν!

όταν πήγα να συνδεθώ με ένα από τα 2 email sto Playstation Network (είχα 2 email διότι είχα κάνει account αμερικάνικο και αγγλικό για να κατεβάζω άλλα demos τότε παλιά...) και δεν με αφήνει να κάνω login γράφοντας μου το εξής μήνυμα: "You cannot sign in using another user's sign-in ID (e-mail address).

Το account είναι δικό μου, και τα 2 email ) ένα gmail και ενα hotmail) που χρησιμοποιώ είναι τα δύο βασικά μου email που χρησιμοποιώ εδώ και πολλά πολλά χρόνια.

Tι μπορώ να κάνω;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...