Προς το περιεχόμενο

Path of Exile


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν παιζει να βαλω hardcore οταν δεν τρεχει το παιχνιδι μεσα απο το PC μου. Lag spikes, desync's και αλλα τετοια ωραια δεν με ενθαρυνουν να βαλω hardcore στο παιχνιδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εκτός αυτού η μισή χαρά στο game είναι, κατά την άποψή μου, να δημιουργείς δικά σου build, να ψάχνεις τι και πως λειτουργεί με κάποια items ενάντια σε συγκεκριμένα τέρατα. 
Κάτι το οποίο θέλει testing και το testing σημαίνει ότι θα πεθάνεις. 

Τώρα αν φτάνεις κάθε φορά 50 lvl και πεθαίνεις συνεχώς(κάτι που θα γίνει είτε επειδή το build θα είναι ανεπαρκές σε high level επειδή δεν δοκιμάστηκε, είτε λόγω desync κλπ)δεν θα testareis κ ποτέ το πως θα τα πάει το build στο merciless άρα και πάλι θα πεθάνεις αργότερα. 

 

Οπότε ναι softcore τώρα hardcore later, γιατί απλά δεν θέλω να αντιγράψω builds από famous streamers,players and whatnot.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεχρι τωρα παντως το παιχνιδι ειναι πολυ καλο. Εχει πραγματα που γουσταρω να βλεπω σε τετοια παιχνιδια που προσδιδουν "ψυχη". Τερατα με διαφορετικα skillset και διαφορετικα death animation τα οποια αλλαζουν αναλογα με τι τα σκοτωνεις κιολας (οπως παραδειγμα οταν αρπαζουν φωτια απο τα fireball μου), πολυ καλο και προσεγμενο σχεδιασμο στα animations και στα spell effects, πραγματικα πολυ δυσκολη μαχη αν δεν προσεχεις και δεν μπορεις απλα να σπαμαρεις και να προσευχεσαι.

 

Γενικα βλεπω οτι το παιχνιδι εχει ψωμι και δεν μπηκα καν στη λιγκα με το PvP και το map finding. Η ποιο ενδιαφερουσα επιλογη παντως ειναι η cut-throat λιγκα οπου ολες οι περιοχες εκτος town θεωρουνται PvP και αν σε σφαξουν ολα σου τα αντικειμενα πεφτουν (και Lootάρονται). Πραγματικα για λιγους ομως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός αυτού η μισή χαρά στο game είναι, κατά την άποψή μου, να δημιουργείς δικά σου build, να ψάχνεις τι και πως λειτουργεί με κάποια items ενάντια σε συγκεκριμένα τέρατα. 

Κάτι το οποίο θέλει testing και το testing σημαίνει ότι θα πεθάνεις. 

Τώρα αν φτάνεις κάθε φορά 50 lvl και πεθαίνεις συνεχώς(κάτι που θα γίνει είτε επειδή το build θα είναι ανεπαρκές σε high level επειδή δεν δοκιμάστηκε, είτε λόγω desync κλπ)δεν θα testareis κ ποτέ το πως θα τα πάει το build στο merciless άρα και πάλι θα πεθάνεις αργότερα. 

 

Οπότε ναι softcore τώρα hardcore later, γιατί απλά δεν θέλω να αντιγράψω builds από famous streamers,players and whatnot.

οποτε αργοτερα παλι θα αντιγραψεις build απλα θα ειναι σιγουρο οτι λειτουργουνε σωστα.....μαλιστα

 

Δεν παιζει να βαλω hardcore οταν δεν τρεχει το παιχνιδι μεσα απο το PC μου. Lag spikes, desync's και αλλα τετοια ωραια δεν με ενθαρυνουν να βαλω hardcore στο παιχνιδι.

κλασικες δικαιολογιες softcorαδων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποτε αργοτερα παλι θα αντιγραψεις build απλα θα ειναι σιγουρο οτι λειτουργουνε σωστα.....μαλιστα

 

κλασικες δικαιολογιες softcorαδων!

Γιατί να αντιγράψω όταν σου λέω ότι θα βρω δικό μου, αυτό παίρνει χρόνο και δοκιμές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κλασικες δικαιολογιες softcorαδων!

Φιλε δεν ξερω για εσενα αλλα εγω οταν χανω απο κατι που δεν ειναι δικο μου λαθος ξεσπαω βιαια. Και επειδη τα πραγματα μου τα θελω καλυτερα να φυλαω τα ρουχα μου να εχω τα μισα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμένα η ιδέα του permadeath σε online game δε με τρελαίνει βασικά.Να φας τίποτα φλόκια από λαγκιές/dc και να τρως τα μουστάκια σου...Άσε καλύτερα δεν είμαστε παιδιά πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το hardcore στο PoE δεν σου κανει permadeath, απλα σε επιστρεφει σε νορμαλ λιγκα χωρις να εχεις την δυνατοτητα να επιλεξεις ξανα hardcore με τον συγκεκριμενο χαρακτηρα. Με λιγα λογια μπορεις "αφοβα" να το γυρισεις σε hardcore mode και οσο φτασεις εφτασες.

 

Δεν εχω ξεκινησει ακομα να προσπαθησω να φτιαξω καποιο Item μονο και μονο για να δω πως λειτουργει το crafting, altering, imbuing και λοιπα. Φοβαμαι ομως να ξεκινησω και γιατι ειναι νωρις (και θα πανε τα αντικειμενα μου απατα σε μερικα level) αλλα και γιατι δεν θελω να ξοδεψω απο τα αντικειμενα που εχω μαζεψει ως τωρα. Απο ποιο level και επειτα ειναι καλα να αρχισω να το βλεπω ζεστα το crafting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά το παιχνίδι είναι απίστευτο, δεν το περίμενα τόσο καλό ειδικά για free2play.

 

είναι όπως θα έπρεπε να είναι το Diablo3.

 

έχω κάνει ranger, το "ψιλοέλιωσα" την περασμένη παρασκευή και την έφτασα στα 28 lvl. βλέπω ότι έχει μόνο 3 Act, αλλά το γεγονός ότι προτίθονται να προσθέσουν χάρτες (κάπου στα forums το είδα) είναι εξαιρετικό.

 

πρωτότυπη φιλοσοφία με τα Passives, δεν το έχω συναντήσει σε άλλο παιχνίδι. έχει και pvp οπότε είναι πλήρες το πακέτο.

 

και το βασικότερο, δεν στοχεύει σε μεθόδους pay2win (τουλάχιστον προς το παρόν) που πραγματικά θα το κατάστρεφαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πεθανε αυτο ενοει, και τον εστειλε στο softcore. RIP!

btw οι marauder και ειδικα οι melee class δεν εχουν ιδιαιτερη δυνατοτηα επιβιωσης...προς το παρον ranged-cast etc is the way to go

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...