Προς το περιεχόμενο

Path of Exile


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πεθανε αυτο ενοει, και τον εστειλε στο softcore. RIP!

btw οι marauder και ειδικα οι melee class δεν εχουν ιδιαιτερη δυνατοτηα επιβιωσης...προς το παρον ranged-cast etc is the way to go

 

oh ok! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πεθανε αυτο ενοει, και τον εστειλε στο softcore. RIP!

btw οι marauder και ειδικα οι melee class δεν εχουν ιδιαιτερη δυνατοτηα επιβιωσης...προς το παρον ranged-cast etc is the way to go

Στα φορουμ παντως διαβαζω τα ακριβως αντιθετα. Οτι οι melee ξεκιναν λιγο ποιο δυσκολα απο τους ranged αλλα με λιγο προσοχη στην πορεια του spec γινονται αρκετα ισχυροτεροι. Προσωπικα οταν εχω να κανω με ping προτιμω παντα να παιζω ranged κλασσεις και συγκεκριμενα οτιδηποτε εχει σχεση με μαγεια. Το ισχυροτερο built που εχει φτιαξει καποιος μεχρι στιγμης ειναι μια fire-witch η οποια βγαζει 18κ+ dps και μπορει να αποφευγει με ανεση το reflect damage. Σαν fire/summoner witch και εγω ο ιδιος με ενδιεφερε να δω τι διαλεξε το παλικαρι για passives.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ikaruga ισχύει το αντίθετο από αυτό που λες, οι range έχουν στην αρχή πρόβλημα και μετά ξεφεύγουν...

Όσο για το περισσότερο dps, δεν ξέρω σε ποιό build είναι το μεγαλύτερο αλλά το μάτι μου πήρε ένα crit dagger build σε shadow από τον Invalesco που πιάνει 30k

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλωστε για τους melee θα βαλουν αρκετα νεα skill στο επομενο μεγαλο patch, σε 1-2 εβδομαδες. 

Ο Marauder μου ειναι στην θεωρια ακομα, μετα τα 30-35 points ειμαι σε διλλημα τι να ακολουθησω. Μαλλον θα περιμενω να δω τα νεα skills και μετα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ikaruga ισχύει το αντίθετο από αυτό που λες, οι range έχουν στην αρχή πρόβλημα και μετά ξεφεύγουν...

Όσο για το περισσότερο dps, δεν ξέρω σε ποιό build είναι το μεγαλύτερο αλλά το μάτι μου πήρε ένα crit dagger build σε shadow από τον Invalesco που πιάνει 30k

Εγω δεν λεω τιποτα, οτι διαβαζω λεω. Δεν εχω την παραμικρη ιδεα για το πως την εχουν οι melee classes. Απο οτι διαβασα απλα λενε οτι οι melee μπορουν να τανκαρουν damage που τις ranged κλασσεις θα τις εχουν one shot ακομα και απλα mobs σε μεγαλυτερες δυσκολιες. Προσοχη, δεν εχω ιδεα τι απο ολα ισχυει μιας και υπαρχει ακομα πολυ ψωμι για πειραματα και builts.

 

Ειναι μεγαλη μαγκια που ολα τα passive λειτουργουν για ολους γιατι καποια passive μπορουν να αλλαξουν μια "μετρια" κλασση σε τιτανοτεραστιο monster slayer. Παραδειγμα για Witch κατι που δεν φενεται αμεσα ειναι το Serpent style combat που παλευεις με staff αντι για dagger/wand και απο οτι διαβαζω ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ dps boost αν το παιξεις σωστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από τα skills ΤΕΡΑΣΤΙΟ ρόλο παίζουν τα αντικείμενα που βρίσκεις.

 

Πχ, τα 2 ραβδιά που έχω στη μάγισσα..ούτε κι εγώ θυμάμαι ΠΟΣΟ καιρό τα έχω..!

 

Αντίθετα έχουμε άπειρα rare swords/axes/maces/shields + μερικά uniques.

 

Και μιλάμε ότι έχουμε ήδη

 

4 χ 45 lvl chars

 

1 x 18

 

1 x 35

 

1 x 8

 

και staffs ζήτημα να έχω 1-2 rares, δε πέφτουν καθόλου σε μας ( 3 άτομα, τα 2 πάρα πολλές ώρες παιχνιδιού ήδη ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο πόσο lvl περίπου τελειώνει το πρώτο playthrough? 27 lvl και ακόμα στο act 2 γι'αυτό ρωτάω, μήπως και grindάρω περισσότερο από όσο πρέπει γιατί lvl21 mobs στην καλύτερη μέχρι στιγμής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και staffs ζήτημα να έχω 1-2 rares, δε πέφτουν καθόλου σε μας ( 3 άτομα, τα 2 πάρα πολλές ώρες παιχνιδιού ήδη ).

Κάνε με add, και εσύ και οποιοσδήποτε άλλος θέλει παρεούλα - ανταλλαγές.

 

Taitous (lvl 35 duelist)

 

Έχω εξοπλισμό που τον φυλάω για τα φιλαράκια, alts και ανταλλαγές, ειδικά για ραβδιά πιστεύω μπορώ να σε καλύψω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάγκες, μην μαλώνετε, κάθε χαρακτήρας έχει + και -

 

29lvl ranger και μόνο στον ΟΑΚ αντιμετώπισα "πρόβλημα" γιατί είχε λιώσει να πέφτει όλη την ώρα πάνω μου

 

 

παραδοσιακά οι μάγοι έχουν το μεγαλύτερο DPS, σε όλα τα rpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

LvL 34 ειναι η Piety (last boss). Οι casters εχουν θέμα ειδικα με το chaos dmg και τα αρνητικα resistances πιο μετα. Περναει κατι δίπλα τους και ψοφανε. Templar, Marauder λογο των passive που έχουν κοντά είναι noob friendly. 

 

Μην κοιτάτε τι build κάνουν στα stream ατομα με παρα πολλα currency items. Ο Kripparian έκανε Marauder Freesing Pulse γιατι ειχε unique neck με +100 σε ολα τα stats και μπορούσε έτσι να κάνει lvlup τα μπλε gems.

 

Φτιαξτε ένα budget build και όταν με το καλο μαζεψετε αρκετα λεφτα κάντε ότι σας κατέβει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάγκες, μην μαλώνετε, κάθε χαρακτήρας έχει + και -

 

29lvl ranger και μόνο στον ΟΑΚ αντιμετώπισα "πρόβλημα" γιατί είχε λιώσει να πέφτει όλη την ώρα πάνω μου

 

 

παραδοσιακά οι μάγοι έχουν το μεγαλύτερο DPS, σε όλα τα rpg

 

Καλα ο Oak ειναι ο πιο δυσκολος για τους range λογω του leap που εχει. Στο merciless μου πηρε 5-6 προσπαθειες. Γι αυτο ειναι καλο να κανετε, ειδικα τα δυσκολα. τα quests οταν εχετε παρει lvl για να μην χανετε xp απο deaths.

 

Poison arrow και temporal chains αφου εισαι ranger και με λιγο υπομονη θα τον βγαλεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ο Oak ειναι ο πιο δυσκολος για τους range λογω του leap που εχει. Στο merciless μου πηρε 5-6 προσπαθειες. Γι αυτο ειναι καλο να κανετε, ειδικα τα δυσκολα. τα quests οταν εχετε παρει lvl για να μην χανετε xp απο deaths.

 

Poison arrow και temporal chains αφου εισαι ranger και με λιγο υπομονη θα τον βγαλεις!

 

τον έβγαλα με την πρώτη αλλά στο Normal difficulty. Ice Shot χρησιμοποιώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε με add, και εσύ και οποιοσδήποτε άλλος θέλει παρεούλα - ανταλλαγές.

 

Taitous (lvl 35 duelist)

 

Έχω εξοπλισμό που τον φυλάω για τα φιλαράκια, alts και ανταλλαγές, ειδικά για ραβδιά πιστεύω μπορώ να σε καλύψω.

 

Έγινε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...