Προς το περιεχόμενο

Path of Exile


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μμμμμ πατάτα, μόλις πρόσεξα ότι έψαχνες STAFFS, όχι WANDS. Δυστυχώς έχω 5 WANDS. Αν θες να ρίξεις μια ματιά κάνε με add πάντως, όχι απλό trade, για να ξέρω πως είσαι εσύ.

 

Επίσης μια σελίδα με crafting recipes.

 

http://en.pathofexilewiki.com/wiki/Vendor_Recipes#Equipment

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τον έβγαλα με την πρώτη αλλά στο Normal difficulty. Ice Shot χρησιμοποιώ

Ειναι η μερα με την νυχτα σαν δυσκολια. Γενικα απο ολα τα bosses μου φαινεται οτι ο Oak στο merciless ειναι το πιο δυσκολο boss του game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε με add, και εσύ και οποιοσδήποτε άλλος θέλει παρεούλα - ανταλλαγές.

 

Taitous (lvl 35 duelist)

 

Έχω εξοπλισμό που τον φυλάω για τα φιλαράκια, alts και ανταλλαγές, ειδικά για ραβδιά πιστεύω μπορώ να σε καλύψω.

Θα σε κανω add μιας και ειμαι level 27 witch και θα ηθελα να δω τι εχεις απο wands. Εχω αρκετο πραγμα equiped που φοραω ακομα απο το Act 1 για να μην χασω ορισμενα +stats που μου προσφερουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ο Oak ειναι ο πιο δυσκολος για τους range λογω του leap που εχει. Στο merciless μου πηρε 5-6 προσπαθειες. Γι αυτο ειναι καλο να κανετε, ειδικα τα δυσκολα. τα quests οταν εχετε παρει lvl για να μην χανετε xp απο deaths.

 

Poison arrow και temporal chains αφου εισαι ranger και με λιγο υπομονη θα τον βγαλεις!

 spell totem με summon skeletons ,,,,τανκαρουν τρελα κρατανε αγκρο και δε ψοφανε μονοχιτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μμμμμ πατάτα, μόλις πρόσεξα ότι έψαχνες STAFFS, όχι WANDS. Δυστυχώς έχω 5 WANDS. Αν θες να ρίξεις μια ματιά κάνε με add πάντως, όχι απλό trade, για να ξέρω πως είσαι εσύ.

 

Επίσης μια σελίδα με crafting recipes.

 

http://en.pathofexilewiki.com/wiki/Vendor_Recipes#Equipment

 

Όπα γιατί τώρα αρχίζω και το νιώθω το θέμα, άσχετα με τι lvl είναι τα items άμα χώσεις όπως λέει στην λίστα παίρνεις τα orbs? FML, τζάμπα 27 lvl που έκαιγα τα rare dld

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πιο σημαντικα πραγματα που διορθωσε??

 

Patch Notes 0.10.1 , τα περισσότερα είναι σημαντικά (όχι και πολύ αλλά οκ είναι)

 

Features/Content:

  • All skill gems and support gems have received new art.
  • The 3d artwork for many shields has been substantially updated and improved.
  • Overhauled most of the sound effects so that they use pitch and volume variations to avoid being repetitive.
  • Added new music for the Act Three boss fight.
  • Improved all of the Duelist’s animations.
  • The Unique bow Death’s Harp now has a particle effect for its custom art.
  • Updated and shrunk the visual size of Frenzy, Endurance and Power charges.
  • Added magic-only skeletons for the Map necro boss that can raise magic monsters.
  • Pressing the alt (or highlight) key in trade while hovering an item now says “item level” rather than “level” to make it clearer.
  • On-hit effects can now apply even if they deal no damage.
  • Renamed “Angel Kite Shield” to “Angelic Kite Shield”.
  • Overhauled the zombie audio.
  • Improved blood effects.
  • Continued to incrementally improve the art, effects, environments and sound.

End-game Map Changes:

  • Added 11 new types of Maps: Arsenal, Arcade, Ghetto, Promenade, Temple, Colonnade, Bazaar, Crematorium, Precinct, Shipyard and Shrine.
  • Map progression now extends to area level 77.
  • Maps which had the same level topologies as other maps now have their own new layouts.
  • The Labyrinthine mod now provides a more consistent increase in maps and is comparable to the Massive mod on applicable maps.
  • Some existing maps have had their bosses changed or reworked.
  • Some recipes for upgrading maps produce a different map than they did previously.

Balance Changes:

  • Stun Threshold Reduction now has diminishing returns when it exceeds 75%. It’s still possible to build very effective stun characters, but they cannot permanently lock down the hardest of bosses.
  • Increased the non-percentage Armour values on item mods to be the same as Evasion.
  • Boss totems now do more damage with Spark.
  • Increased the damage that Perpetus deals with Ethereal Knives.

Bug Fixes:

  • Fixed a bug where monsters affected by the Energy Shield aura would get too much Energy Shield in multiplayer games.
  • Fixed a bug with where social status messages could wrap around incorrectly.
  • Fixed a bug where players could not right click offline players on the friends list.
  • Fixed a bug where the Stun Threshold Reduction on Mortem Morsu was not limited to just attacks by that weapon.
  • Fixed a server crash related to currency items.
  • Fixed a server crash that would occur involving Bear Traps.
  • If you have a full microtransaction stash and purchase an additional microtransaction, a new microtransaction tab will now be added. This currently only works if you are not logged into the game client at the time. The addition of microtransaction stashes while you are logged in will be fixed in a future patch.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lvl 35 την έφτασα την Ranger μου

 

ακολουθάω τα Passives μου έχουν άμεση σχέση με Τόξο. μόνο 30άρια Str & Int έχω πάρει από διαφορετικά passives

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 spell totem με summon skeletons ,,,,τανκαρουν τρελα κρατανε αγκρο και δε ψοφανε μονοχιτα

 

Σωστος, θα το δοκιμασω σημερα. 

 

lvl 35 την έφτασα την Ranger μου

 

ακολουθάω τα Passives μου έχουν άμεση σχέση με Τόξο. μόνο 30άρια Str & Int έχω πάρει από διαφορετικά passives

 

Και οτι HP passives βρισκεις μην το σκεφτεσαι! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορω να πω οτι μολις συναντησα τον πρωτο "τοιχο" στο παιχνιδι με τον χαρακτηρα μου. Το Vaal Oversoul... Δεν την παλευει με τιποτα η δικια μου, φευγει μονοχιτη (κυριολεκτικα) απο μια μαλακια που κανει με το κανονι laser που εχει. Σαν summoner πρεπει να εχω εξω τερατακια για damage αλλιως απλα δεν κανω τιποτα. Δυστυχως αυτα εχουν ψοφο κακο με το που τα βγαζω και κοστιζουν εναν τονο mana για να ξαναβγαλεις. Κατα τη διαρκεια που προσπαθω να αποφυγω ή να φαω τα adds που βγαζει θα με πετυχει το laser εκει που κασταρω και θα δω τα ραδικια αναποδα.

 

Τον προσπαθησα 3 φορες μερχρι τωρα. Κακοψοφο και τις 3 χωρις να εχω την παραμικρη πιθανοτητα να τον φαω ετσι οπως ειμαι τωρα. Πριν προχωρησω σε multi εχει καποιος καποια συμβουλη ως προς το gear που θα πρεπει να εχω για να τον αντιμετωπισω?

 

Εδω εχω τον παικτη μου.

 

http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/140566

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και οτι HP passives βρισκεις μην το σκεφτεσαι! 

 

είμαι στα τελευταία του Normal ως τώρα τις φορές που έχω ψοφήσει είναι καθαρά από δικιές μου χαζομάρες. πάντως έχω κρατήσει 6 respec points & έχω κι ένα orb of regreat. δεν βλέπω όμως προς το παρόν τουλάχιστον να βάλω point σε HP, τα Mobs ψοφάνε σχεδόν άμεσα.

 

όμως για αμυντικά skills,σε σχέση με HP δεν είναι προτιμότερο το EVADE?

 

edit : στο επόμενο Difficulty (Cruel) ξανά μανά από την αρχή όλα ίδια? ή έχει νέα Maps?

Επεξ/σία από PsyGreg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι στα τελευταία του Normal ως τώρα τις φορές που έχω ψοφήσει είναι καθαρά από δικιές μου χαζομάρες. πάντως έχω κρατήσει 6 respec points & έχω κι ένα orb of regreat. δεν βλέπω όμως προς το παρόν τουλάχιστον να βάλω point σε HP, τα Mobs ψοφάνε σχεδόν άμεσα.

 

όμως για αμυντικά skills,σε σχέση με HP δεν είναι προτιμότερο το EVADE?

 

edit : στο επόμενο Difficulty (Cruel) ξανά μανά από την αρχή όλα ίδια? ή έχει νέα Maps?

 

Καλημερα, για μενα ειναι HP>Resists>armor-evasion. Το evasion ειναι τυχαιο και δεν θα σε προστατεψει απο το να μην φευγεις μονοχιτος. Γι αυτο ειναι καλο να βαλεις HP. 

 

Βεβαια μπορεις να πειραματιστεις με τα passive και να κανεις οτι θες απλα στο λεω γιατι στο τελος του cruel επεσα σε τοιχο λογω του μικρου HP που ειχα.

 

Ναι στο cruel ειναι μια απο τα ιδια σαν quests, βεβαια τα maps ειναι randomised οποτε δεν θα βαρεθεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...